Rusai visiškai išteisino savo sportininkę: nors ir pripažino, kad ji pažeidė antidopingo taisykles, RUSADA teigimu, pati K. Valijeva yra „nekalta ir neatsakinga už aplaidumą“.

Ar tokios išvados patenkins 4-erių metų diskvalifikacijos prasižengusiai atletei reikalavusią Pasaulinę antidopingo agentūrą (WADA), kol kas neaišku. Labai tikėtina, kad ilgai vilkintas rusų sprendimas bus apskųstas Tarptautiniam sporto arbitražo teismui (CAS).


Draudžiamos medžiagos trimetazidino čiuožėjos organizme buvo rasta dar prieš Pekino žaidynes paimtame mėginyje Rusijos čempionate.

Mėginio tyrimas neaiškiomis aplinkybėmis vėlavo pusantro mėnesio – atsakymas gautas jau įsibėgėjus olimpinėms kovoms, kuriose tuo metu 15-metė K. Valijeva suspindo kaip viena ryškiausių žvaigždžių.

Eteri Tutberidzės auklėtinės atstovams pateikus apeliaciją, jai pritaikytas laikinas suspendavimas buvo operatyviai atšauktas. K. Valijevos gynybos versija – esą draudžiamo preparato į organizmą galėjo patekti išgėrus vandens iš senelio, vartojančio vaistus širdžiai, stiklinės.

Tiesa, nors pratęsė pasirodymą Pekine, susitvarkyti su užgriuvusiu milžinišku dėmesiu ir spaudimu paauglei nepavyko. Iš pradžių efektingai laimėjusi auksą komandų varžybose, individualioje rungtyje rusė liko ketvirta.

Jeigu K. Valijeva visgi būtų pripažinta kalta, anuliuota būtų ir rusų pergalė dailiojo čiuožimo komandų varžybose Pekine. Šios rungties medaliai iki šiol nėra išdalinti, kadangi apie teigiamą K. Valijevos dopingo testą spėta sužinoti prieš apdovanojimų ceremoniją. Antri tuomet buvo amerikiečiai, treti – japonai, ketvirti – kanadiečiai.

Primename, kad individualiose moterų dailiojo čiuožimo varžybose triumfavo kita rusė Ana Ščerbakova, sidabrą pelnė jos tautietė Aleksandra Trusova, bronza atiteko japonei Kaori Sakamoto.

Po Pekino olimpiados Rusijai įsiveržus į Ukrainą, Tarptautinė čiuožimo sąjunga (ISU) suspendavo K. Valijevą kartu su visu šios šalies dailiojo čiuožimo žvaigždynu, kuris iki šiol priverstas tenkintis tik vietinėmis varžybomis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės