21-erių metų D. Rapšys antradienį 200 metrų kompleksinio plaukimo finale nuotolį įveikė per 2 min. 01,94 sek. ir antrą kartą per dieną pasiekė savo asmeninį rekordą, tačiau dar vienu medaliu pasipuošti lietuviui nepavyko. Jis užėmė ketvirtąją vietą. Nugalėtoju tapo vokietis Philippas Heintzas – 1 min. 57,81 sek.

Atrankos varžybose D. Rapšys nuotolį įveikė per 2 min. 03,04 sek. ir buvo penktas. Šios rungties Lietuvos rekordas yra 1 min. 59,43 sek.

Primename, kad prieš tai D. Rapšys Stokholme plaukė tiesiog nuostabiai – laimėjo 100 ir 200 metrų plaukimo nugara bei 200 metrų laisvu stiliumi rungčių auksą. Pastarojoje rungtyje jam pavyko pagerinti ir Lietuvos rekordą (1 min. 47,1 sek.).

200 metrų kompleksiniu būdu finalo rezultatai

1. Philippas Heintzas (Vokietija) – 1.57,81
2. Davidas Verrasto (Vengrija) – 2.00,30
3. Simonas Sjodinas (Švedija) – 2.00,89
4. Danas Rapšys (Lietuva) – 2.01,94

Tuo metu Deividas Margevičius 50 metrų plaukimo laisvu stiliumi finale pagerino savo asmeninį rekordą (22,99 sek.), bet tai buvo tik ašuntas rezultatas tarp visų plaukikų. Ryte vykusioje atrankoje D. Margevičius buvo trečias (23,11 sek.). Nugalėtoju tapo Norvegijos atstovas Niksja Stojovskis (22,59 sek.).

50 metrų laisvu stiliumi finalo rezultatai

1. Niksja Stojovskis (Norvegija) – 55,59
2. Bjornas Seeligeris (Švedija) – 22,62
3. Christofferis Carlsenas (Švedija) – 22,64
8. Deividas Margevičius (Lietuva) – 22,99

50 metrų plaukimo krūtine finale G. Titenis nuotolį įveikė per 27,63 sek. ir taip pat užėmė 4-ąją vietą. Atrankos varžybose rytą jis plaukė greičiau – per 27,57 sek. ir buvo trečias. Auksas atiteko švedui Johannesui Skagiusui, kuris distanciją įveikė per 27,16 sek.

B finale lėčiau plaukė ir Andrius Šidlauskas, atrankoje likęs devintas (28.32 sek.). Takelyje užtrukęs 28,65 sek., turėtos vietos bendroje įskaitoje Lietuvos plaukikas neišlaikė ir liko dešimtas, jį aplenkė vienas varžovas.

50 metrų krūtine finalo rezultatai

1. Johannesas Skagiusas (Švedija) – 27,16
2. Nikola Obrovacas (Kroatija) – 27,48
3. Ilja Šymanovičius (Baltarusija) – 27,56
4. Giedrius Titenis (Lietuva) – 27,63

Visgi du medalius varžybose Stokholme G. Titenis iškovojo – jis laimėjo 100 metrų krūtine rungtį, o 200 metrų krūtine varžybose laimėjo sidabrą.

Į 200 m plaukimo peteliške B finalą iškopusi Beatričė Kanapienytė galutinėje įskaitoje užėmė 16-ą vietą (2 min. 25,39 sek.). Tiek atrankos, tiek finalinio plaukimo distanciją ji įveikė kone identiškai. Užfiksuoti laikai skyrėsi dešimtosiomis sekundės dalimis.

Iš viso Lietuvos rinktinės nariai Stokholme iškovojo 4 aukso ir 1 sidabro medalį.

Primename, kad šios varžybos prastai susiklostė 2012-ųjų Londono olimpinių žaidynių čempionei Rūtai Meilutytei, kuri nepateko nė į vienos iš penkių rungčių, kuriose varžėsi, finalus.

Į Švediją R. Meilutytė atvyko tiesiai iš treniruočių aukštikalnėse Kolorado Springse, JAV.

20-metė R. Meilutytė Švedijoje nesėkmingai startavo 50 metrų laisvu stiliumi, 50 metrų krūtine, 200 metrų laisvų stiliumi, 50 metrų peteliške ir 100 metrų laisvu stiliumi rungtyse, o 100 metrų krūtine rungtį nusprendė praleisti.

Prizinis varžybų fondas yra 65 000 eurų. Kiekvienos rungties nugalėtojas gaus 600 eurų, antros vietos – 300, o trečios – 100. Absoliučiai geriausi sportininkai (vyrai ir moterys) pagal reitingo taškų lentelę gaus po 7 500 eurų, antros vietos laimėtojai – po 5 000, o trečios – po 2 500.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)