Jachtų grupė, kuriai priklauso ir visos 9-ios Lietuvos įgulos, be sustojimo ir poilsio turėtų įveikti 143-147 jūrmylių distanciją. Orų prognozės kol kas žada silpnesnius ir vidutinius vėjus. Likusias čempionato, kuris truks iki rugpjūčio 14 d., dienas dalyvaujančios komandos varžysis trumpose sportinėse (kurios dar vadinamos olimpinėmis) distancijose bei vienose ilgesnėse, tačiau paros nesiekiančiose navigacinėse lenktynėse.

Svarbu tai, kad įvykus bent 5 planuojamoms lenktynėms, vienų, kiekvienai įgulai blogiausiai suplauktų lenktynių rezultatai bus atmetami ir neįskaičiuojami į bendrąją įskaitą, tačiau ši galimybė nebus taikoma jūriniams-navigaciniams etapams, tik olimpinėms distancijoms. Tai reiškia, kad pirmojo etapo rezultatai bus būtinai įskaičiuojami į bendrąją rezultatų įskaitą ir turės didelę įtaką galutinei pozicijai.

ORC čempionate varžytis gali skirtingų dydžių ir klasių jachtos, o tam, kad jų techninių savybių skirtumai būtų išlyginti ir jos galėtų varžytis vienoje distancijoje kaip lygūs varžovai, kiekvienai jachtai, atsižvelgiant į jos technines specifikacijas, suteikiamas specialus balas, pagal kurį būna perskaičiuojamas jos distancijoje sugaištas laikas.

„Šis čempionatas bus labai aukšto lygio – estai yra tikrai labai išmanūs, puikiai moka organizuoti tokius renginius. Mūsų tikslas – garbingai atstovauti Lietuvą. Na o patį ORC formatą sunku pervertinti – tai yra tiesiog vienintelis formatas, leidžiantis lenktyniauti tarpusavyje skirtingoms kreiserinėms jachtoms. Jūriniame buriavime tai yra ir praeitis, ir dabartis, ir ateitis. Tiesiog nieko daugiau nėra sukurta“,– prieš startą teigė jachtos „Keturi vėjai“ kapitonas Adomas Janulionis.

ORC pasaulio čempionatas (Nuotr. Alexela ORC Worlds)

104 jūrinio buriavimo įgulas iš 12 valstybių sutraukęs Pasaulio ORC čempionatas buvo atidarytas vakar, rugpjūčio 8 dieną, Taline, Piritoje, kur Toomas ir Tonu Toniste estų 470 jachtų klasės buriuotojai, 1988 m. iškovoję olimpinį sidabrą ir 1992 olimpinę bronzą, uždegė Piritos olimpiniame buriavimo centre stovintį olimpinės ugnies deglą.

Lietuvai čempionate atstovauja 9-ios įgulos: „Arabela-Auga“ (kpt. Raimondas Šiugždinis), „Dia“ (kpt. Tauras Rymonis), „Keturi vėjai“ (kpt. Adomas Janulionis), „Tegu“ (kpt. Jurgis Janulionis), „Nida III“ (kpt. Arūnas Burkšas), „Idefix“ (kpt. Tomas Barakauskas), „Next“ (kpt. Marius Ambrulaitis), „Te Kyla“ (kpt. Algirdas Žižys), „Tango II“ (kpt. Aidas Narbutas).

ORC pasaulio čempionatas (Nuotr. "Arabela Sailing Team")
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės