Per 10 dienų sportininkai varžysis aštuoniose varžybose. Pasaulio taurės įskaitoje yra keturi etapai.

Lietuvos rinktinei šiose varžybose atstovauja penkių sportininkų delegacija. Rėmėjų dėka į JAV išvyko ignalinietė Ramunė Arlauskienė, telšiškiai Vitalijus Petrulis ir Regimantas Kavaliauskas bei vilnietis Tautvydas Žilinskas. Lietuvos garbę šiose varžybose gins ir telšiškis Donatas Ereminas, kuris šiuo metu gyvena Amerikoje.

Lietuvos delegacija jau beveik savaitę pratinasi prie aukštikalnių sąlygų bei treniruojasi vietovėje.

Pirmą varžybų dieną dalyviai kovojo ilgoje trasoje bendru startu. Geriausiai sekėsi Ramunei Arlauskienei, kuri moterų elito grupėje trasą įveikė per 1 val. 21 min. 17 sek. ir užėmė 8-ą vietą. Nugalėtojai švedei Tove Alexsanderson ji pralaimėjo 6 minutes ir 35 sekundes.

Vyrų grupėje greičiausias buvo rusas Andrejus Grigorevas, trasą įveikęs per 1:19:01.

Lietuvis Regimantas Kavaliauskas liko 19-as, Vitalijus Petrulis - 27-as, Donatas Ereminas 29-as, o Tautvydas Žilinskas 30-as.