28-erių panevėžietis nuotolį įveikė per 3 min. 47 sek.

Pergalę šventė pasaulio čempionas Samuelis Shortas (JAV) – 3 min. 44:51 sek., antrą vietą užėmė Kieranas Smithas (3 min. 46:80 sek.).

Už triumfą Budapešte šioje rungtyje D. Rapšiui būtų atitekusi 10 tūkst. JAV dolerių piniginė premija bei specialus prizas – triguba karūna. Lietuvis šioje rungtyje šventė pergales Berlyne ir Atėnuose. Į trigubą karūną D. Rapšys pretenduos ir perpus trumpesniame nuotolyje.

Jis rytinėje plaukimų sesijoje 400 m nuotolį įveikė per 3 min. 50,94 sek. Tarp 40 konkurentų jis buvo antras – 1,11 sek. greičiau plaukė dabartinis šios rungties pasaulio čempionas iš Australijos Samuelis Shortsas.

Iki etapo Budapešte bendroje taurės įskaitoje D. Rapšys užėmė 5-ą vietą (107,1 taško). Už pergales Berlyne ir Graikijoje panevėžietis užsitikrino 13,4 tūkst. dolerių čekį.

Penktadienį iškovotas medalis – 7-as šių metų pasaulio taurės etapuose. Berlyne jis iškovojo du aukso (200 m ir 400 m l. st.) ir sidabro (200 m kompleksiniu būdu) medalius, Atėnuose – taip pat du auksiniai apdovanojimai (200 m ir 400 m l. st.) ir bronza (200 m kompleksiniu būdu).

Andrius Šidlauskas vyrų 100 m plaukimo krūtine finale distanciją įveikė per 1 min. 0,23 sek. ir finišavo aštuntas.

Šios rungties nugalėtoju tapo kinas Haiyangas Qinas (57,82 sek.), pranokęs olandą Arno Kammingą (58,68 sek.) ir amerikietį Nicą Finką (59,21).

Pasaulio taurės varžybos vyksta olimpiniame 50 m baseine, jų metu galima vykdyti kitų metų Paryžiaus žaidynių normatyvus.