Lietuvai pasaulio čempionate atstovaus jaunasis šalies medkirčių čempionas 21 metų Gediminas Stasiūnas, 25 metų Povilas Penkaitis, 28 metų Romas Balčiūnas ir labiausiai patyręs 38 metų Gintaras Karpavičius.

Prieš dvejus metus Vokietijoje mūsų šalies ekipa užėmė 18-ą vietą iš 29-ių dalyvių, aplenkusi ir Jungtines Valstijas.

Pasaulio medkirčių čempionatas, kurį organizuoja Tarptautinė medkirčių čempionatų asociacija (IALC) vyksta kas antri metai nuo 1970-ų. Su kiekvienu kartu šis čempionatas populiarėja, pritraukdamas vis daugiau dalyvių ir žiūrovų.

Kaip ir praėjusį kartą, šįsyk pasaulio čempionate dalyvaujantys lietuviai priklauso tarptautinei „Husqvarna“ komandai, kuri pasaulio čempionatuose yra laimėjusi daugybę apdovanojimų.

Pagal pasaulio medkirčių čempionato sistemą vyks penkių disciplinų individualios ir komandinės varžybos. Individualios varžybos skirstomos į suaugusiųjų ir jaunių. Varžybų nugalėtojai bus išaiškinti įvertinus jų greitį, tikslumą ir darbo saugumą.

Lietuvos rinktinė buvo sudaryta pagal atvirojo Lietuvos medkirčių čempionato rezultatus. Čempionatas vyko gegužės 15-ą Rumšiškių liaudies buities muziejuje pagal 2010 metų pasaulio medkirčių čempionato taisykles.

Medkirčiai turėjo įveikti penkias rungtis: pjūklo grandinės keitimas, rąstų pjaustymas ant „ožio“, tikslusis (precizinis) pjaustymas, medžio pjovimas ir šakų genėjimas.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją