Paskutinio H grupės turo rungtynėse Slovakijos ledo ritulininkai 4:1 (2:0, 1:1, 1:0) nugalėjo JAV rinktinę ir užsitikrino ketvirtą vietą bei patekimą į ketvirtfinalį. Slovakų pergalė palaidojo visus Latvijos komandos šansus pakovoti dėl bilieto į kitą etapą.

Tiesa, mūsų kaimynai gali guostis bent tuo, kad išsaugojo vietą pasaulio ledo ritulio elite ir kitąmet taip pat dalyvaus planetos pirmenybėse, kurios vyks Baltarusijoje. Jose nebus Austrijos ir Slovėnijos rinktinių, kurios savo grupės liko paskutinės. Jas pakeis Italijos ir Kazachstano komandos.

S grupės nugalėtojais tapo Šveicarijos atstovai, kurie 4:1 (1:0, 0:0, 3:1) pranoko Baltarusiją ir pirmą etapą baigė be nesėkmių.

H grupė, Helsinkis

Slovakija - JAV 4:1 (2:0, 1:1, 1:0). Smūgiai į vartus - 26:21.

Vokietija - Prancūzija 3:2 (1:1, 0:1, 1:0; 1:0) po pratęsimo. Smūgiai į vartus - 36:29.

Suomija - Latvija 3:2 (1:1, 1:0, 0:1; 1:0) po pratęsimo. Smūgiai į vartus - 29:20.

S grupė, Stokholmas

Šveicarija - Baltarusija 4:1 (1:0, 0:0, 3:1). Smūgiai į vartus - 40:21.

Čekija - Norvegija 7:0 (3:0, 2:0, 2:0). Smūgiai į vartus - 36:17.

Švedija - Danija 4:2 (0:1, 1:1, 3:0). Smūgiai į vartus - 41:28.

H grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):