19-ojo gimtadienio laukiantis Dovydas Nemeravičius, kuris debiutuoja jaunimo amžiaus grupėje, trečiame paguodos plaukime 2000 m nuotolį įveikė per 7 minutes 8,37 sekundės ir, aplenkęs visus varžovus, finišavo pirmas.

2,73 sekundės lietuviui pralaimėjęs antras finišo liniją kirto ir taip pat pusfinalyje irkluos Quentinas Antonellis iš Monako.

Čempioniška 2013 metų įgula – Aurimas Adomavičius ir Dominykas Jančionis – antrame paguodos plaukime sugaišo 6 minutes 25,60 sekundės ir, 2,13 sekundės nusileidusi norvegams Martinui Helsethui bei Janui Helvigui, finišavo antra.

Trečią vietą šiame plaukime užėmė ir taip pat į pusfinalį pateko estai Geiras Suursildas bei Juris-Mikkas Udamas (6:35,01).

Išvakarėse tiesioginius kelialapius į pusfinalius iškovojo merginų vienviečių valčių rungtyje Lietuvos garbę po dvejų metų pertraukos ginanti JAV studijuojanti ir besitreniruojanti 20-metė Ieva Adomavičiūtė bei lengvasvorių (iki 59 kg) vienvietininkių valčių klasėje irkluojanti 19-metė Sonata Petrikaitė.

Penktoji lietuvių įgula Bulgarijoje – vaikinų pavienė keturvietė, kurią sudaro Edvardas Babarskas, Tautvydas Vaitkūnas, Žilvinas Visockas ir Emilis Abelkis, pirmąjį paguodos plaukimą baigė ketvirta (6:15,49) bei plauks tik B finale, kur bus varžomasi dėl 7-12 vietų.

I. Juškaitė Portugalijoje pateko į pusfinalį

Portugalijoje tęsiasi planetos jaunimo (iki 23 metų) bei jaunių (iki 19 metų amžiaus) baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, kuriame varžosi bemaž 1000 irkluotojų iš 62 valstybių.

Penktadienį jaunių merginų 500 m distancijos penktame atrankos plaukime šešta finišavo bei į pusfinalį iškopė Ieva Juškaitė, kuri distanciją įveikė per 2 minutes 09,204 sekundės.

Šio kvalifikacinio plaukimo nugalėtoja tapo Pietų Afrikos Respublikos irkluotoja Donna Hutton (2:00,300) aplenkusi ispanę Camilą Morison (2:01,876) bei italę Meshua Marigo (2:01,892).

Jaunimo merginų pirmame kvalifikaciniame 500 m plaukime aštunta liko bei pasirodymą šioje rungtyje baigė Anelė Šakalytė (2:06,408).

Šio plaukimo nugalėtoja tapo vengrė Dera Bodonyi (1:53,656), aplenkusi vokietę Niną Krankemann (1:56,848) ir italę Irenę Burgo (1:57,872).