Rūta Juškevičiūtė („Tritonas“) pagerino iki tol geriausią tautiečių moterų rezultatą ir distanciją įveikė per 11 val. 2:53 min.

Ji plaukimo rungtį (3,8 km) įveikė per 1 val. 22:45 min., 180 km numynė per 5 val. 52:55 min. ir maratoną nubėgo per 3 val. 32:57 min.

Savo amžiaus (30-34 m.) grupėje R. Juškevičiūtė užėmė 69-ą vietą.

Raminta Dalgedaitė-Baškienė („Tritonas“) distanciją įveikė per kiek daugiau nei pusę paros – 12 val. 19:40 min.

Pasaulio čempione pirmą kartą tapo 30-metė britė Lucy Charles-Barclay, kuri trasą įveikė per 8 val. 24:31 min.

Ji nuo plaukimo rungties diktavo tempą varžovėms, lyderės pozicijos neužleido iki pat finišo.

Antrą vietą užėmė vokietė Anne Haug (8:27:33 val.), trečia – jos tautietė Laura Phillip (8:32:55 val.).

Beje, 25-ą vietą elito grupėje iškovojo 30-metė Rachel Zilinskas – lietuviškų šaknų turinti atletė iš JAV – 9 val. 10:46 min.

Prieš kelerius metus ji priklausė JAV plaukimo rinktinei, 2021 m. debiutavo triatlone, o nuo praėjusių metų varžosi elito (Pro) gretose.

Havajų trasos rekordas lietuvių moterų gretose iki tol priklausė Alinai Rancevai, kuri dar 2004 metais distanciją įveikė per 11 val. 30:37 min. bei savo amžiaus grupėje užėmė 7-ą vietą.

Tik po 11-os metų Konoje suplazdėjo Lietuvos trispalvė, 2015 metų rezultatų sąrašuose galima rasti Kasčio Gerulaičio (9:50:01 val.) ir Indrės Krivosejevaitės (13:08:06) pavardes. 2016 metais mūsų šaliai atstovavo lietuvių kilmės kanadietis Bradenas Pleckaitis (11:20:18 val.), 2018-aisiais ties atstovaujama šalimi Lietuvą įrašė argentinietis Kwaterka Jonathanas (11:02:59 val.).

Pernai kuklias Havajuose startavusių lietuvių gretas papildė net 5 atletai, kurių gretose greičiausiai distanciją įveikė Edgaras Deduchovas (11 val. 2:39 min.).

Šiemet vyrų „Ironman“ pasaulio čempionatas pirmą kartą vyko Prancūzijoje, Nicos mieste. Čia Lietuvos garbę gynė trys atletai: Tomas Burbulis, Marijus Butrimavičius ir Mindaugas Rudys. Apie jų pasirodymą Delfi rašė rugsėjį.

Tarp lietuvių greičiausiai trasą įveikė Tomas, finišavęs per 9 val. 53:45 min. Su šiuo rezultatu jis buvo 19-as iš 223 savo amžiaus grupėje ir 96-as iš 2002 dalyvių bendrai, įskaitant Pro elitą.

Marijus distanciją įveikė tik 13 sekundžių lėčiau nei Tomas – per 9:53:58 val. ir buvo 8-as iš 320 savo AG bei 97-as bendrai. Mindaugas trasą įveikė per 11:57:02 val.

Tradicijos – nuo 1983-iųjų

Havajai – „Ironman“ triatlono (3,8 km plaukimas, 180 km dviračiu, 42 km bėgimas) gimtinė, čia praėjusio amžiaus 8-ame dešimtmetyje gimė trijų skirtingų disciplinų sporto šaka.

Kailua-Koną – virš 10 tūkst. gyventojų miestelį Havajų saloje, vakarinėje jos dalyje, yra girdėjęs bent kiek besidomintis triatlonu.

Būtent čia nuo 1983-iųjų kasmet vyksta „Ironman“ pasaulio čempionatas, į kurį susirenka pajėgiausi ir ištvermingiausi atletai.

į Kailua-Koną patenkama per atrankos sistemą dalyvaujant „Ironman“ varžybose, kurių visame pasaulyje – virš trijų dešimčių. Kiekvienose jų – limituotas kelialapių į Koną skaičius, kuriuos iškovoja pajėgiausi savo amžiaus grupių atletai.