Kanados ledo ritulio rinktinė pergalingą įvartį pelnė pratęsimo metu – sužaidus 2 min. 12. sek. papildomo laiko, pasižymėjo Kalgario „Flames“ ekipos puolėjas Andrew Mangiapane.

Pagrindinis mačo laikas pasibaigė 1:1. Rusai į priekį išsiveržė 15 min., kai įvartį pelnė Jevgenijus Timkinas. Kanados rinktinė rezultatą išlygino trečiajame kėlinyje – 46 min. pusiausvyrą atstatė kiekybinį pranašumą išnaudojęs Adamas Henrique.

Kitame ketvirtadienio vakaro ketvirtfinalyje pasaulio čempionų titulą ginantys Suomijos ledo ritulininkai 1:0 įveikė Čekijos atstovus. Antrajame kėlinyje – 13 min. – įvartį pelnė Jere Innala.

Kitos dvi pusfinalio dalyvės paaiškėjo kiek anksčiau.

Vokietija po baudinių serijos ketvirtfinalyje eliminavo Šveicariją, o JAV 6:1 sutriuškino Slovakijos atstovus.

Pusfinalyje Kanada žais su JAV, o Suomija susitiks su Vokietija.

Pusfinaliai vyks šeštadienį, o finalai – sekmadienį.

Rusija ir Kanada paskutinį sykį pasaulio čempionato atkrintamosiose varžybose tarpusavyje žaidė 2017-aisiais. Tuomet komandos susitiko pusfinalyje ir pergalę taip pat šventė Šiaurės Amerikos atstovai.

Rusijos rinktinė 2018-aisiais laimėjo Pjongčango olimpines žaidynes, tačiau pasaulio pirmenybėse sėkmė šios komandos nelydi jau senokai.

Paskutinį sykį planetos čempionais rusai tapo dar 2014-aisiais, kai pirmenybės vyko Minske. Šį sykį jos taip pat turėjo būti rengiamos Minske (kartu su Ryga), tačiau iš Baltarusijos buvo atimtos dėl politinės įtampos šalyje ir neįmanomo garantuoti saugumo pirmenybių dalyviams.