L. Jasiūnaitė pirmuoju bandymu ietį numetė 58,97 metrus, po pirmojo metimų rato tai buvo 7-as rezultatas.

Vėlesniais bandymais varžovės lietuvę lenkė, o L. Jasiūnaitei nepavyko pagerinti savo rezultato. Po antrojo metimo lengvaatletė, matydama, jog nebus gero rezultato, mynė liniją, trečiuoju bandymu ietis skriejo 57,23 m.

Tad ji savo pasirodymą baigė po pirmųjų trijų metimų. 27-erių L. Jasiūnaitė bendroje rikiuotėje užėmė 10-ą vietą.

Bet kokiu atveju, tai geriausias ieties metikės pasirodymas pasaulio čempionatuose: 2019-aisiais Katare ji užėmė 23 vietą, 2017 metais Londone liko 14-a. Lietuvės geriausias pasiekimas aukščiausio rango varžybose – 2018 metais Europos čempionato bronza ir Tokijo olimpinėse žaidynėse iškovota 7-a vieta.

Finale Judžine varžėsi 12 dalyvių, kurios iš pradžių turėjo po tris metimus, 8-ios geriausią rezultatą pasiekusios atletės toliau tęsė kovą dėl medalių ir turėjo dar tris bandymus.

Be lietuvės į Top-8 nepateko ir iš tolimesnių kovų pasitraukė vokietė Annika Marie Fuchs (56,46 m, 12 vieta), japonė Sae Takemoto (57,93 m, 11 vieta) ir kanadietė Elizabeth Gleadle (59,59 m, 9 vieta). Vietą 8-uke garantavo ties 60 m žyma nusviesta ietis, 8-ą vietą, leidusią toliau varžytis dėl aukščiausių apdovanojimų, užėmė čekė Nikola Ogrodnikova, kuri ietį numetė 59,98 m.

Pasaulio čempionės titulą apgynė australė Kelsey-Lee Barber – 66,91 m, sidabrą iškovojo amerikietė Kara Winger – 64,05 m, bronza džiaugėsi Haruka Kitaguchi – 63,27 m.

Ieties metimo finalo rezultatai

L. Jasiūnaitės atrankos rezultatas (63,80 m) būtų lietuvei lėmęs 3-ią vietą finale.

Primename, į finalą L. Jasiūnaitė žengė trečiu geriausiu rezultatu. Ketvirtadienį atrankoje lietuvė jau pirmu bandymu ietį numetė 63,80 metrus. Tai – jos sezono ir antras geriausias karjeros rezultatas.

L. Jasiūnaitės asmeninis rekordas – 63.98 m, taip toli ietis skriejo 2019 metais Latvijoje vykusiose Baltijos šalių varžybose.

Atrankoje, kurioje varžėsi 29-ios lengvaatletės, už lietuvę toliau ietį metė tik kinė Shiying Liu (63,85 m) ir japonė Haruka Kitaguchi (64,32 m).

Pasaulio čempionato rekordas priklauso Kubos lengvaatletei Olisdeilys Menendez (71,70 m, 2005 m.), pasaulio rekordo autorė – čekė Barbora Špotakova (72,28 m, 2008 m.).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)