Priimtais pakeitimais taip pat įtvirtinta teisė gauti antro laipsnio valstybinę pensiją parolimpinių žaidynių, kurčiųjų žaidynių prizininkams ir į parolimpinių ar kurčiųjų žaidynių programą įtrauktos sporto šakos rungties pasaulio čempionams.

Už naujas nuostatas, kurios įsigalios 2018 metų sausio 1 dieną, balsavo 94 Seimo nariai, balsavusių prieš nebuvo, o susilaikė 6 parlamentarai.

Šiuo metu Valstybinių pensijų įstatyme įtvirtinta, kad teisę gauti pirmo laipsnio valstybinę pensiją turi ginkluoto pasipriešinimo (rezistencijos) dalyviai – kariai savanoriai, olimpinių žaidynių čempionai (aukso medalio laimėtojai), Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai.

Teisę gauti antro laipsnio valstybinę pensiją turi motinos, pagimdžiusios (įvaikinusios) 5 ir daugiau vaikų, išauginusios juos iki 8 metų ir gerai išauklėjusios, olimpinių žaidynių prizininkai (sidabro, bronzos medalių laimėtojai), parolimpinių žaidynių čempionai, olimpinių sporto šakų pasaulio čempionai, olimpinių kurčiųjų žaidynių čempionai, taip pat asmenys, kuriems suteiktas garbės donoro vardas.

Teisę gauti pirmo arba antro laipsnio valstybinę pensiją turi labiausiai pasižymėję neginkluoto pasipriešinimo (rezistencijos) dalyviai – laisvės kovų dalyviai ir aukščiausieji valstybės pareigūnai.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją