Rungtynių pradžioje lietuviai turėjo didelių problemų abiejose aikštės pusėse, kurias dar sutirštino dažni pašalinimai. Tad teko stebėti tolstančių varžovų nugaras: vengrai pirmavo 6:1, 8:2, 10:3, 12:4, 15:6.

Pirmą kėlinį 6-os grupės favoritai laimėjo 20:13, tad po pertraukos svečiams beliko siekti padoresnio įvarčių skirtumo, kuris gali turėti reikšmės atrankos pabaigoje.

Tačiau ir tai lietuviams pasirodė pernelyg sunki užduotis – galiausiai deficitas išaugo iki dviženklio.

Lietuvos rinktinei po 5 įvarčius pelnė Aidenas Malašinskas ir Tadas Rasakevičius, 3 – Gerdas Babarskas, po 2 – Benas Petreikis ir Laurynas Palevičius, po 1 – Povilas Babarskas, Lukas Simėnas, Skirmantas Plėta, Mykolas Lapiniauskas, Deividas Jovaišas ir Tadas Stankevičius.

Šeimininkų gretose išsiskyrė 5 kartus kamuolį į tinklą siuntęs Mate Lekai.

Tai buvo devinta Lietuvos ir Vengrijos tarpusavio akistata oficialiose varžybose. 1986 metų planetos vicečempionus lietuviai yra nugalėję du kartus: 1993 ir 1996 metais.

Kitoje grupės dvikovoje Šveicarija namuose įveikė Gruziją 24:23.

Sekmadienį Gintaro Savukyno auklėtiniai Klaipėdoje priims šveicarus.

Europos pirmenybių kvalifikacijoje dalyvauja 32 komandos suskirstytos į aštuonias grupes po keturias. Į finalinį etapą pateks po dvi geriausias grupių rinktines bei dar keturios, užimsiančios trečiąsias vietas.

Primename, kad praėjusį sausį Lietuvos rinktinė po 24-erių metų pertraukos pasirodė Senojo žemyno čempionate, vis dėlto pralaimėjo visus tris susitikimus grupėje ir galutinėje įskaitoje liko 21-a tarp 24 dalyvių.