Jis taip pat viliasi, kad po Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikimo šį ketvirtadienį sankcijos Rusijai bus praplėstos ir dar labiau sugriežtintos, nes sako, kad sankcijų – nebepakanka.

„Nebelieka kitos išeities, kaip pereiti prie visapusiško Rusijos boikotavimo veiksmų. Deja, tai neišvengiamai liečia ir sportą. Esu įsitikinęs, kad pasiekta ta riba, kai privalome imtis konkrečių veiksmų ir Rusijoje suplanuotas svarbias tarptautines sporto varžybas perkelti kitur. Jei to nepavyks pasiekti, tokie sporto renginiai Rusijoje turėtų būti solidariai boikotuojami. Deja, reikia imtis priemonių ir prieš Rusijos sportininkų dalyvavimą tarptautinėse varžybose“, – sakoma antradienį europarlamentaro išplatintame pareiškime.

Anot jo, Sočio žiemos olimpinės žaidynės parodė, kad Rusiją sportą naudoja politiniams tikslams.

„Jau įrodyta, kad Sočio olimpinių žaidynių metu, (Rusijos prezidentui) V. Putinui išdidžiai sėdint žiūrovų ložėje, Maskvos nusiųsti ar remiami smogikai ir snaiperiai šaltakraujiškai žudė nekaltus žmones Kijevo Maidane bei buvo pradėta Krymo aneksavimo operacija. Mes, demokratiškas pasaulis, tai prarijome. Tačiau negalime leisti, kad šalyje, remiančioje teroristus, kaip niekur nieko ir toliau vyktų svarbiausios pasaulio sporto šventės, pavyzdžiui, 2018 metų pasaulio futbolo čempionatas, kuris, akivaizdu, bus panaudotas nešvariais propagandiniais Maskvos tikslais“, – tvirtina P. Auštrevičius.

Jo teigimu, šis futbolo čempionatas, kaip ir bet kurios kitos ateinantiems metams Rusijoje suplanuotos tarptautinės varžybos, turi būti perkeltos kitur ir sprendimai dėl to priimti būtent dabar.

Europos Sąjungos (ES) vyriausybių vadovai jau pavedė savo šalių užsienio reikalų ministrams per ketvirtadienį Briuselyje numatytą susitikimą apsvarstyti galimas naujas sankcijas Rusijai, atsinaujinus smurtui Ukrainos rytuose.

Antradienį paskelbtame bendrame pareiškime 28-ių ES šalių vyriausybių vadovai išsakė susirūpinimą dėl Rusijos paramos promaskvietiškiems separatistams, kurie pradėjo naują karinį puolimą netoli Kijevo vyriausybės kontroliuojamo strategiškai svarbaus Mariupolio uostamiesčio.

DELFI primena, kad 2015-ais metais Rusijoje numatytas pasaulio plaukimo čempionatas (liepos 24-rugpjūčio 9 d.), taip pat – „Formulės-1“ lenktynių etapas (spalio 11 d.), ATPWorld Tour 250“ turnyras „Kremliaus taurė“ (spalio 19-25d.) ir kiti svarbūs sporto renginiai.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės