Skandinavas distanciją įveikė vos per 45,94 sekundės ir beveik septyniomis dešimtosiomis sekundės dalimis pagerino sau pačiam priklausiusį ir šių metų liepos mėnesį Osle pasiektą pasaulio rekordą, siekusį 46,7 sekundės.

Absoliutų vieno žmogaus monopolį tarptautiniuose lengvosios atletikos turnyruose įvedusiam norvegui šiuo metu priklauso ne tik olimpinio, bet ir Europos bei pasaulio čempiono titulai. Triumfuodamas po sėkmingo pasirodymo Warholmas rado savyje jėgų persiplėšti savo vilkėtus marškinėlius.

Karstenas Warholmas

Savosios žvaigždės gimimo akimirka Tokijo olimpines žaidynes pelnytai laikyti galės japonas Daiki Hashimoto. Sidabro medalį su Japonijos rinktine komandiniame turnyre iškovojęs 19-os metų sportininkas pasidabino jau antruoju aukso medaliu, kurį iškovojo skersinio rungtyje. 15,066 balo surinkęs turnyro šeimininkas aplenkė kroatą Tiną Srbičių (14,900) ir rusą Nikitą Nagornyj (14,533).

Devyniolikmetis simboliškai perėmė olimpinį deglą iš Japonijos gimnastikos legendos Kohei Uchimura. Pastarasis aukso medalius skynė tiek 2012-ų, tiek 2016-ų olimpinėse žaidynėse, tačiau šiais metais nusprendė nemėginti apginti savųjų titulų.

Daiki Hashimoto

Antrąjį aukso medalį šiose pirmenybėse iškovojo ir kinas Xie Siyi. Komandinio nardymo rungtyje su tėvynainiu Wangu Zongyuanu triumfavęs atletas auksą iškovojo ir individualioje rungtynje. Antroje vietoje liko auksinis Siyi porininkas Zongyuanas.

Kino pergalė – milžiniškų jo valios pastangų vaisius. Prieš septynerius metus pasaulio ir olimpiniam čempionui Siyi gydytojai teigė, jog po sudėtingo čiurnos lūžio šis niekada daugiau nebegalės užsiiminėti nardymo sporto šaka.

Xie Siyi

Dar vienas Kinijos iškovotas medalis papildė aukščiausią aukso medalių skaičių surinkusios valstybės kraitį iki 32. Antroje vietoje pagal aukso medalius žengia JAV (24), tačiau amerikiečiai gali pasigirti iškovoję daugiau visų prabų apdovanojimų – 73 prieš 69.

19 aukso medalių iškovojo olimpinių žaidynių šeimininkė Japonija, 14 – Australija, po 13 – Rusijos olimpinis komitetas ir Jungtinė Karalystė. Septinti šiame sąraše žengia Vokietijos atstovai (8), o po 6 aukso medalius nuskynė Naujoji Zelandija, Nyderlandai, Pietų Korėja ir Prancūzija.

Bent po vieną medalį Tokijuje iškovojo 84 šalių sportininkai. Latvija ir Estija medalininkų sąraše dalinasi 49-53 vietomis su Baltarusija, Fidžiu ir Iranu. Visos penkios valstybės iškovojo po vieną aukso ir bronzos medalį.

Medalių lentelė (vieta, šalis, auksas, sidabras, bronza, iš viso)

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)