Pirmadienį paaiškėjus galutiniam lietuvių sąstatui Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse, Vykdomasis komitetas olimpines stipendijas skyrė į Kiniją vyksiantiems slidininkams Modestui Vaičiuliui ir Tautvydui Stroliai, kaip galintiems olimpinėse žaidynėse iškovoti 17-32 vietas. Olimpinės stipendijos bus mokamos vasario-balandžio mėnesiais.

Olimpinė stipendija, Vykdomojo komiteto nutarimu, pirmąjį šių metų pusmetį bus mokama ir baidarininkui Ričardui Nekriošiui, turinčiam realią galimybę patekti į 2024 metų Paryžiaus vasaros olimpines žaidynes.

Pristatyta olimpinė rinktinė

LTOK Olimpinio sporto direkcijos vadovas Einius Petkus Vykdomajam komitetui pristatė į Pekiną vyksiančią Lietuvos delegaciją. Iš viso į Kiniją važiuos 13 sportininkų, tai – didžiausia istorijoje Lietuvai atstovausianti olimpinė rinktinė. Taip pat 17 trenerių, medikų, techninio personalo darbuotojų.

„Džiaugiamės, kad tarp beveik 3 tūkst. geriausių pasaulyje žiemos sporto atletų matysime ir 13 lietuvių. Planuojamų rezultatų spektras – labai planus, tikslus sportininkams kelia federacijos. Nors žaidynės startuos jau kitą savaitę, pasiruošimas, toli gražu, nesibaigė. Įtemptai dirbame, kad visi sportininkai saugiai pasiektų Kiniją“, – kalbėjo E. Petkus.

LTOK Olimpinio sporto direkcijos vadovas Vykdomajam komitetui taip pat pristatė atnaujintus programų „Pekinas 2022“ ir „Paryžius 2024“ lėšų paskirstymo kriterijus individualių sporto šakų rinktinių mokomajam sportiniam darbui ir parengiamosioms varžyboms.

Olimpinio sporto federacijas bei sportininkus pagal kriterijus pasiekiantis finansavimas bus mokamas tik pirmąjį šių metų pusmetį. Liepos 1 dieną įsigaliojus aukšto meistriškumo sporto finansavimo pokyčiams, o LTOK biudžetui stipriai sumažėjus, visą olimpinio sporto finansavimą perims valstybė.

Daugiausiai išlaidų – olimpiniam sportui

Šiuo metu vyksta pasiruošimas ne tik Pekino žiemos žaidynėms, bet ir vasario 25 dieną vyksiančiai LTOK Generalinės asamblėjos sesijai. Vykdomojo komitetu posėdžio metu patvirtinta sesijos eiga, komisijos ir sekretoriatas.

Vykdomajam komitetui išvadą pateikė LTOK Revizijos komisijos pirmininkas Algimantas Blažys. Šiuo metu vykstantį auditą apibendrino nepriklausomas auditorius, „PricewaterhousCoopers“ atstovas Artūras Štura. Abu patvirtino, kad organizacijos dokumentai tvarkingi, netikslumų nebuvo rasta.

LTOK iždininkas Darius Čerka apžvelgė praėjusių metų LTOK biudžeto apyskaitą. Iš viso pajamos praėjusiais metais siekė 11,37 mln. eurų – beveik pusantro milijono daugiau nei buvo planuota. „Augo UAB „Olifėja“ bilietų pardavimas, o tuo pačiu ir olimpiniam sportui skiriama 8 proc. parama“, – aiškino D. Čerka.

Organizacijos išlaidos praėjusiais metais siekė 10,5 mln. eurų – 2 mln. mažiau nei buvo planuota. „Lietuvos delegacija Japonijoje buvo gerokai mažesnė, nei buvo tikėtasi, todėl natūralu, kad beveik milijonas buvo sutaupytas vykstant į Tokijo olimpines žaidynes. Taip pat dėl pandemijos mažėjo renginių apimtis. Be to, įvykus finansavimo pokyčiams buvo stengiamasi taupyti“, – aiškino iždininkas.

Didžioji išlaidų dalis – 87 proc. – buvo skirti olimpinio sporto finansavimui. 8,1 mln. eurų LTOK skyrė olimpinių stipendijų mokėjimui, olimpinio sporto federacijų finansavimui, specialaus inventoriaus pirkimui, olimpinių kandidatų medicininiam ir moksliniam aptarnavimui, programų „Tokijas 2020“, „Pekinas 2022“, „Paryžius 2024“ įgyvendinimui, sportininkų rengimo finansavimui, olimpinės pamainos programai ir kitoms Olimpinio sporto direkcijos vykdomoms veikloms.

LTOK iždininkas taip pat pristatė 2022 metų organizacijos biudžeto projektą. Kadangi UAB „Olifėja“ 8 proc. parama bus skiriama tik iki liepos 1 d., planuojama, kad LTOK pajamos kitais metais sieks 7,4 mln. eurų. Olimpinis sportas bus finansuojamas pirmąjį šių metų pusmetį, tam numatoma 5,9 mln. eurų.

„Kol kas sudėtinga pasakyti, kaip bus po to, ar dar galėsime padėti sportininkams bei federacijoms, ar ne“, – sakė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Lietuvos olimpinio fondo (LOF) pajamos praėjusiais metais siekė 1,49 mln. eurų – 94 tūkst. eurų daugiau nei buvo planuota. Išlaidos olimpiniams renginiams ir veikloms dėl pandemijos taip pat mažėjo, vietoje planuotų 1,6 mln. eurų išleista 1,1 mln. eurų.

2022-aisiais numatoma surinkti 1 mln. eurų biudžetą, o išlaidoms numatyta 1,2 mln. eurų.

Galimybė išbandyti žiemos sporto šakas

Vykdomojo komiteto nariams LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė pristatė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuotos Aukšto meistriškumo sportininkų rengimo sistemos tobulinimo darbo grupės veiklą.

„Su nerimu laukiame liepos 1-osios, kai iki šiol veikusi sistema pasikeis kardinaliai. Neramu, kad pokyčiai – jau už kelių mėnesių, o klausimų vis dar daugiau nei atsakymų. Stengiamės žiniomis ir kompetencija prisidėti prie naujosios sistemos kūrimo, juk viskas dėl sporto ateities. Tačiau tikrai ne visada esame girdimi“, – konstatavo D. Gudzinevičiūtė.

LOF vadovas Mantas Marcinkevičius pristatė kitą mėnesį, Pekino olimpinių žaidynių metu Vilniuje vyksiantį Olimpinį festivalį „Beijing 2022“, kurio metu vilniečiai ir miesto svečiai prie Baltojo tilto galės išbandyti įvairias žiemos sporto šakas.

„Kviesime kartu stebėti lietuvių startus, dalyvauti koncertuose ir kituose renginiuose. Žinoma, visos veiklos vyks atsižvelgiant ir laikantys saugumo reikalavimų“, – sakė M. Marcinkevičius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės