Antradienį Vilniuje, Kūno kultūros ir sporto departamente, surengtame komandos pristatyme dalyvavo visi ekipos nariai, jos rėmėjai, Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) vadovai, žiniasklaidos atstovai.

„Staki-Baltik vairas“ pirmoje sezono pusėje ketina dalyvauti į UCI varžybų kalendorių įtrauktose lenktynėse Alžyre, Rusijoje, Italijoje, Maroke, Lenkijoje, Azerbaidžane, Estijoje ir Slovakijoje. Didžiąją dalį komandos sudaro jaunimas (iki 23-ejų metų), kuris turės puikias galimybes skintis kelią į didįjį sportą. Labiausiai patyrę komandos nariai - Darijus Džervus, Martynas Maniušis ir 2014 metų Lietuvos grupinių lenktynių čempionas Paulius Šiškevičius. Jie yra atstovavę Belgijos, Naujosios Zelandijos ir Airijos komandoms.

„Staki-Baltik vairo“ dviratininkai lenktyniaus „Bianchi“ dviračiais.

„Esame jauni ir ambicingi, kiekvienas norime nugalėti. Pirmiausia sieksime tapti tikra komanda, kuri dirbtų kaip laikrodis, taip pat stengsimės pasižymėti lenktynių tarpiniuose finišuose ar laimėti kokį lygumų etapą. Tikiuosi, kad antroje sezono pusėje pasispardysime - parodysime pasauliui, ką galime“, - sakė komandos direktorius Deividas Vileniškis.

„Pradžia bus sunki, nes esame nauja komanda, kurioje nemažai jaunų dviratininkų. Stengsimės nustebinti komandiniu žaidimu. O po 2-3 metų labai norėčiau, kad dalyvautumėme pasaulio čempionato grupinėse lenktynėse“, - teigė komandos sporto direktorius Marius Bernatonis.

Komandos biudžetas — apie 150 tūkst. eurų.

„Staki-Baltik vairo“ komandos atsiradimas - naujas etapas dviračių sporte. Jau seniai kalbėjome, kad „Continental“ komandos nebuvimas Lietuvoje yra didžiulė problema. Iki šiol šalies dviračių sporto piramidėje mes turėjome spragą - jaunieji dviratininkai, kuriems nepavykdavo išvykti į užsienio klubus, neturėjo kur profesionaliai sportuoti ir būdavo priversti ieškotis kito darbo. Dabar dviračių sporto piramidė yra užpildyta“, - pažymėjo LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.

„Staki-Baltik vairo“ komandos sudėtis:

Martynas Maniušis (26 m.),
Darijus Džervus (25 m.)
Paulius Šiškevičius (22 m.)
Airidas Videika (21 m.)
Mykolas Račiūnas (20 m.)
Jonas Ališauskas (19 m.)
Gintaras Svetikas (19 m.)
Venantas Lašinis (18 m.)
Jurgis Vainoras Taučius (18 m.).

Komandos direktorius - D. Vileniškis, sporto direktorius - M. Bernatonis.

Preliminarūs komandos startai (pirma sezono pusė):

Kovo 4 d. „Circuit International d'Alger“ (Alžyras)
Kovo 5-7 d. „Tour Internationale d'Oranie“ (Alžyras)
Kovo 8 d. „Grand Prix de la Ville d'Oran“ (Alžyras)
Kovo 10-12 d. „Tour International de Blida“ (Alžyras)
Kovo 15 d. „Sočio taurė“ (Rusija)
Kovo 16 d. „Sočio mero „Grand Prix“ (Rusija)
Kovo 28 d. „Giro del Belvedere“ (Italija)
Kovo 29 d. „G. P. Palio del Recioto“ (Italija)
Balandžio 1-10 d. „Tour du Maroc“ (Marokas)
Balandžio 28 - gegužės 3 d. „Carpathian Couriers Race U-23“ (Lenkija)
Gegužės 4-8 d. „Tour d'Azerbaidjan“ (Azerbaidžanas)
Gegužės 27-28 d. „Tour of Estonia“ (Estija)
Birželio 8-12 d. „Tour de Slovaquie“ (Slovakija).

Komandos interneto svetainė - procycling.lt.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją