Žaidynėse Minske lengvosios atletikos varžybos vyksta pagal naują formatą. 24 šalių rinktinės suskirstytos į keturias grupes po šešias komandas. Ir kiekvienoje rungtyje dalijami taškai, patenkantys į komandų įskaitą – nugalėtojui tenka 12 taškų, užėmusiam antrąją vietą – 10, trečiąją – 8, ketvirtąją – 6, penktąją – 4, šeštąją – 2.

Vyrų ir moterų 100 m sprinto ir barjerinio bėgimo bei mišrios estafetės 4x400 m varžybos vyksta įprastai. O vyrų šuolio į aukštį, moterų šuolio į tolį ir ieties metimo rungtyse sportininkai rungiasi dvikovose – jie suskirstomi į grupes po tris, susitinka po sykį vienas su kitu, o pagal pasiektus rezultatus vėliau vyksta akistatos dėl galutinių vietų.

Varžybas vainikuoja persekiojimo estafetė, kurioje komandos startuoja pagal ankstesnių rungčių rezultatus – taškai paverčiami sekundėmis ir lyderiai pradeda varžybas anksčiausiai, o prasčiausiai pasirodžiusi komanda – vėliausiai. Šioje estafetėje vyrai bėga 800 m ir 400 m, moterys – 600 m ir 200 m.

Į žaidynių pusfinalį iškart pateko visų grupių nugalėtojai ir dvi antrąsis vietas užėmusios ekipos. O savo grupėje trečia likusi Lietuva ir dar 17 valstybių antradienį varžysis ketvirtfinalyje, kuriame paaiškės dar šeši pusfinalio dalyviai.

Pagal pirmosios varžybų dienos rezultatus išaiškinami atskirų rungčių prizininkai asmeninėje įskaitoje. Lietuviams tarp jų patekti nepavyko.

Daugiausia taškų į mūsų šalies komandos taupyklę įdėjo šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas, su baltarusių publikos numylėtiniu Maksimu Nedasekovu pasidalijęs 1-2 vietomis. Tačiau 214 cm aukštį geriausiu bandymu įveikęs lietuvis nebuvo tarp pretendentų į medalį. Lietuvos ir Baltarusijos sportininkams atiteko po 11 taškų.

Antrąją vietą tarp trečiosios grupės ieties metikių užėmė Liveta Jasiūnaitė. Tačiau jos rezultato – 59 m 39 cm – taip pat nepakako patekti tarp prizininkių.

Po aštuonių rungčių Lietuva buvo ketvirtoje vietoje, surinkusi 51 tašką. Aukščiau rikiavosi Baltarusija (81 taškas), Čekija (67), Airija (53), o žemiau – Latvija (48) ir Lenkija (36).

Lietuviai persekiojimo estafetėje turėjo startuoti ketvirti, tačiau organizatoriai sumaišė takus ir mūsų šalies sportininkus sukeitė su latviais. Todėl Lietuvos rinktinė pradėjo lenktynes 3 sek. vėliau, nei turėjo. Tačiau tai nesutrukdė mūsiškiams pakilti į trečiąją vietą.

Supažindiname, kaip sekėsi lietuviams kvalifikacinėse varžybose:

Vyrų 100 m bėgimas. 4. Kostas Skrabulis (10,77 sek.).

„Norėjosi daugiau prisidėti prie komandos taškų kraičio. Tačiau nepavyko nei aukštą vietą užimti, nei gerą rezultatą pasiekti. Ankstyvas sezonas dar, laukia ilga vasara, tai tikiuosi po truputį vis greitėti.

Naujasis formatas, kai reikia kovoti ne tik už save, nėra neįprastas – vyksta ir Europos komandinis čempionatas, klubų varžybas. Žinoma, smagiau kai ne vienas. Ir tave palaiko, ir tu kitus palaikai“, – kalbėjo K.Skrabulis.

Moterų šuolis į tolį. 4. Jogailė Petrokaitė (geriausias rezultatas – 6 m 13 cm).

„Iš pradžių nežinojome, ko tikėtis žaidynėse pasikeitus varžybų formatui. Savo rezultatu nesu labai patenkinta. Bet buvo įdomu“, – tikino lengvaatletė. Ji savo grupės pirmame mače nušoko 6 m 5 cm ir vos vienu centimetru pralaimėjo latvei Laumai Grivai, o antroje dvikovoje nuskriejusi 6 m 13 cm pranoko airę Spohie Meredith.

Akistatoje dėl trečiosios vietos J.Petrokaitė peržengė atsispyrimo ribą ir nusileido lenkei Magdalenai Zebrowskai (5 m 77 cm).

Moterų 100 m bėgimas. 5. Karolina Deliautaitė (11,84 sek.).

„Pasirodžiau vidutiniškai, tikėjausi geriau. Šiek tiek trukdė ir priešinis vėjas. Jei būtų antras bėgimas, būtų tikrai geriau. Nes pirmame man visąlaik sekasi šiek tiek blogiau. Jei bėgsiu ir ketvirtfinalyje, tai tikiuosi parodyti“, – tikino sprinterė.

Moterų ieties metimas. 2. Liveta Jasiūnaitė (geriausias rezultatas – 59 m 38 cm).

Praėjusių metų Europos čempionato prizininkė į finalą pateko grupės varžybose įveikusi čekę Nikolą Ogrodnikovą (54 m 77 cm – 53 m 87 cm) ir lenkę Karoliną Boldysz (59 m 38 cm – 53 m 41 cm).

Lemiamoje dvikovoje L.Jasiūnaitė ietį nuskraidino 58 m 85 cm, o jos varžovė latvė Madara Palameika – 62 m 58 cm. Grupės varžybose pasiektas rezultatas 63 m 22 cm užtikrino latvei asmeninės įskaitos bronzą.

Mišri estafetė 4x400 m. 3. Lietuva (Rokas Pacevičius, Modesta Justė Morauskaitė, Artūras Janauskas, Erika Krūminaitė; 3 min. 23,75 sek.).

M.Morauskaitė po finišo plačiai šypsojosi: „Komandinės varžybos visada labai smagios. Didelė komanda, puikus palaikymas. Todėl nuotaika gera. Trečioji vieta irgi džiugina – svariai padidinome komandos taškų kraitį.“

Komandos draugei pritarė ir E.Krūminaitė: „Kadangi pirmą kartą bėgome estefetę kartu su vaikinais, buvo tikrai įdomu.“

Vyrų 110 m barjerinis bėgimas. 5. Rapolas Saulius (14,35 sek.).

Paklaustas apie pasiektą rezultatą, R.Saulius prisipažino: „Esu visiškai nepatenkintas rezultatu. Neįsivaizduoju, kas atsitiko. Dabar pailsėsiu ir ketvirtfinalyje tikiuosi bėgti greičiau nei per 14 sek.“

Moterų 100 m barjerinis bėgimas. 6. Rasa Mažeikaitė (14,93 sek.).

„Labai blogai. Pirmą kartą bėgau tokio aukšto lygio varžybose, daug žmonių tribūnose. Ir kai nuaidėjo starto šūvis, sustingau. Tik po to pradėjau bėgti. Teko vytis varžoves. Tikiuosi, antradienį bus geriau, nebekaustys baimė“, – pasirodymą olimpiniame stadione vertino R.Mažeikaitė.

Vyrų šuoliai į aukštį. 1-2. Adrijus Glebauskas (geriausias rezultatas – 214 cm) ir Maksimas Nedasekovas (Baltarusija; 227 cm).

„Svarbiausia buvo laimėti dvikovas. Todėl čia pasiekiau tikslą – su baltarusiu gavome po 11 taškų. Tikėjausi to. O savo rezultatu nelabai džiaugiuosi, nes asmeninis rekordas yra 227 cm“, – neslėpė A.Glebauskas.

Sportininkai prieš šuolį užsisakydavo aukštį, o tai, į kokį aukštį pakeltą kartelę nusprendė įveikti varžovas, sužinodavo jau pateikę savo sprendimą, kurio nebebuvo galima keisti.

A.Glebauskas pirmame mače peršoko 212 cm, o jo varžovas Martinas Heindlas galvojo, kad pergalei pakaks 200 cm. Tad nugalėjo lietuvis. Antroje dvikovoje lietuvis įveikė 214 cm, o lenkas Karolis Hoffmannas numušė kartelę.

Finale lietuviui nepavyko įveikti 220 cm aukščio, o jo konkurentui M.Nedasekovui – 233 cm. Tad jie pasidalijo po 11 taškų.

Mišri persekiojimo estafetė. 3. Lietuva (Benediktas Mickus, Eglė Balčiūnaitė, Gediminas Truskauskas, Akvilė Andriukaitytė; 4 min. 31,25 sek.).

200 m įveikusi Akvilė Andriukaitytė po finišo kalbėjo: „Bėgimas labai patiko. Stadiono danga kieta, man labai tinkama. Retokai tenka bėgti ant tokios, tikrai greita danga. Labai daug azarto pridėjo naujas varžybų formatas.“

600 m bėgusi Eglė Balčiūnaitė sakė: „Bėgimas geras buvo, pakovojome. Tik vienas niuansas – prieš startą sumaišė takus ir mes vėliau startavome. Dėl to praradome kelias sekundes. Pati rungtis labai įdomi, manau, ji gali pritapti. Čia daugiau azarto, daugiau adrenalino.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės