Bronzos medalis šioje distancijoje atiteko olimpinei ir pasaulio vicečempionei marokietei Hasnai Benhassi, o favorite laikyta rusė Olga Kotliarova liko tik penkta.

Vyrų 3000 m kliūtinį bėgimą laimėjęs Kenenisa Bekele iš Etiopijos tapo pirmuoju atletu per metus tapusiu pasaulio čempionu trijose skirtingose distancijose. Prieš tapdamas 3000 m kliūtinio bėgimo uždarų patalpų planetos čempionų K.Bekele 2005 metais laimėjo pasaulio kroso čempionatą bei tapo pasaulio čempionu 10 000 m distancijoje.

Sekmadienį distanciją įveikęs per 7 min. 39,32 sek. K.Bekele beveik dviem sekundės aplenkė antroje vietoje likusį dukart pasaulio kliūtinio bėgimo čempioną Saifą Saaeedą Shaheeną iš Kataro.