Skulptorių Vaivos ir Vido Simanavičių sukurtos statulėlės „Sugautas vėjas“ atiteko „Metų sportininkei“ kaunietei lengvaatletei Oksanai Dobrovolskajai, „Metų sportininko“ titulą pelniusiam plaukikui iš Kauno Edgarui Matakui, „Metų trenerio“ nominacijoje triumfavusiam E. Matako treneriui Ramūnui Leonui.

Dvi statulėlės liko šalies sostinėje Vilniuje ir atiteko „Metų komanda“ pripažintai Lietuvos vyrų golbolo rinktinei bei „Metų proveržio“ vardą pelniusiam dziudo imtynininkui Osvaldui Bareikiui.

Visi laureatai sėkmingai atstovavo Lietuvai šiemet įvykusiose Tokijo vasaros paralimpinėse žaidynėse, iš kurios mūsų šalies delegacija grįžo namo su trimis bronzos apdovanojimais.

Pirmas iš lietuvių bronzos medalį Tokijuje užsikabino E. Matakas, kuris prieš tai dar spėjo nuraškyti net tris aukso medalius 2021 m. Europos žmonių su negalia plaukimo čempionate Portugalijoje.

„Jeigu kas nors metų pradžioje būtų pasakęs, kad iš Europos čempionato grįšiu su trimis aukso medaliais, o iš Tokijo su paralimpine bronza, būčiau pasiūlęs nenusikalbėti. Tada išties dar nežinojau, koks greitas būsiu pavasarį ir vasarą. Be to, prieš tai porą metų buvau savotiškoje rezultatų duobėje, todėl nežinojau, ar vėl galiu plaukti taip greitai, kad varžyčiausi su pasaulio elitui priklausančiais sportininkais.

Už viską esu dėkingas savo plaukimo treneriui R. Leonui, o taip pat savo fizinio rengimo treneriui Gyčiui Garbačiauskui, kuris dirbo su manimi kasdien per karantiną, kai neturėjome kur plaukti.

Iki idealių metų trūko tik aukso medalio Tokijuje. Tačiau didžiuojuosi tuo, ką turiu, nes bronzos medalis yra labai aukštas pasiekimas man ir Lietuvai“, – kalbėjo „Metų sportininkas“ E. Matakas.

Dvigubas triumfas Tokijo paralimpinėse žaidynėse ir Europos čempionate „Metų komandos“ titulą garantavo Lietuvos vyrų golbolo rinktinei, kuriai per pastaruosius kelis metus teko daug permainų.

„Šis apdovanojimas labai malonus. Ypatingai po tų pandemijos metų, kuriais buvo labai nelengva, nes neturėjome jokių startų, bet atkakliai treniravomės, norėdami išsaugoti formą ir būti pasirengę.

Rezultatų prasme šie metai buvo tikrai geri. Du kartus iš eilės tapti paralimpiniais čempionais būtų labai sudėtinga, todėl džiaugiamės Tokijuje iškovotais bronzos medaliais ir, be abejonės, Europos bronza.

Labai nudžiugino išaugęs susidomėjimas mūsų sporto šaka. Šiemet kartais atrodė, kad golbolas buvo sportas numeris vienas, o Lietuva – golbolo šalis, ne krepšinio“, – šypsojosi nacionalinės golbolo rinktinės narys Nerijus Montvydas, tapęs naudingiausiu 2021 m. Europos čempionato žaidėju.

Metų sportininkas – Edgaras Matakas

Plaukikas Edgaras Matakas Tokijo vasaros paralimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos medalį, plaukdamas 50 metrų laisvuoju stiliumi ir užėmė 5 vietą 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje. Regėjimo negalią turintis kaunietis 2021 m. Europos žmonių su negalia plaukimo čempionate Portugalijoje iškovojo tris auksinius apdovanojimus: plaukdamas 50 ir 100 metrų laisvuoju stiliumi bei 100 metrų krūtine. 2021 m. E. Matakas dirbo su treneriu Ramūnu Leonu.

Metų sportininkė – Oksana Dobrovolskaja

Lengvaatletė Oksana Dobrovolskaja viesulu įsiveržė į paralimpinio sporto aukštumas ir 2021 m. debiutavo Tokijo vasaros paralimpinėse žaidynėse, kur pateko į disko metimo varžybų finalą ir užėmė aštuntą vietą. Regėjimo negalią turinti O. Dobrovolskaja 2021 m. Europos žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionate iškovojo ketvirtą vietą. 2021 m. sportininkė dirbo su treneriais Rimantu Plunge ir Jonu Burakovu.

Oksana Dobrovolskaja

Metų komanda – Lietuvos vyrų golbolo rinktinė

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė 2021 m. iškovojo medalius ir Tokijo vasaros paralimpinėse žaidynėse, ir Europos čempionate. Paralimpiniame Tokijuje Lietuvos rinktinės vyrai vėl įrodė priklausantys elitui – nužygiavo iki mažojo finalo ir pasipuošė bronzos medaliais. Metus komanda baigė skambiu akordu Senojo žemyno pirmenybėse Turkijoje, kur penktą kartą istorijoje tapo Europos čempione. Lietuvos rinktinei 2021 m. atstovavo Mantas Brazauskis, Artūras Jonikaitis, Justas Pažarauskas, Marius Zibolis, Genrikas Pavliukianecas, Nerijus Montvydas ir Normantas Prušinskas. Lietuvos rinktinė 2021 m. dirbo su treneriu Valdu Gecevičiumi, asistentais Sandra Šalčiūte ir Ugniumi Savicku.

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė

Metų treneris – Ramūnas Leonas

Ramūnas Leonas 2021 m. pasiekė pačių aukščiausių rezultatų profesionaliame sporte. Plaukimo specialisto iš Kauno treniruojamas Edgaras Matakas iškovojo Tokijo vasaros paralimpinių žaidynių bronzos medalį, o prieš tai Europos žmonių su negalia plaukimo čempionate Portugalijoje nuskynė net tris auksinius apdovanojimus.

Ramūnas Leonas

Metų proveržis – Osvaldas Bareikis

Dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis 2021 m. pasiekė kol kas didžiausią ir svarbiausią ilgametės karjeros pergalę – Japonijoje iškovojo Tokijo vasaros paralimpinių žaidynių bronzos medalį svorio kategorijos iki 74 kilogramų varžybose. Daugkartiniam Lietuvos dziudo ir sambo turnyrų prizininkui šios paralimpinės žaidynės buvo antros gyvenime. O. Bareikis 2021 m. dirbo su treneriu Algiu Mečkovskiu.

Osvaldas Bareikis
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės