23-ejų S. McLaughlin-Levrone šiemet dukart gerino 400 m barjerinio bėgimo planetos rekordą. Metų sportininkės įvertinimas – pirmasis jos karjeroje.

Ji vasarą vykusiame pasaulio čempionate 400 m barjerinio bėgimo rungtį įveikė per 50,68 sek. ir 0,73 pagerino jai pačiai priklausiusį pasaulio rekordą.

23-ejų švedas M. Duplantis antrą kartą per trejus pripažintas Metų atletu.

2022-aisiais jis tris kartus gerino šuolių su kartimi pasaulio rekordą, iškovojo visus pasaulinių varžybų titulus bei triumfavo „Deimantinėje“ lygoje.

„Tai tikriausiai buvo patys geriausi metai, kokius aš esu turėjęs“, – teigė Šveicarijoje augęs Duplantis.

Dabartinis jo rekordas – 6 m 21 cm.

Kylančios žvaigždės titulas atiteko Erriyonui Knightonui, jis tapo pirmasis atletas, dukart paeiliui įvertintas šiuo apdovanojimu, kuris yra skiriamas lengvaatlečiui iki 20-ies metų.

18-metis sprinteris pasaulio čempionate 200 m bėgimo rungtyje iškovojo bronzos medalį ir tapo jauniausiu asmeninės rungties sprinteriu, iškovojusiu medalį planetos pirmenybėse.