Ramūno Leono treniruojamas E. Matakas, besivaržantis visiškai nematančių plaukikų S11 klasėje, Funšalio baseine šturmuos tas pačias tris distancijas, kurios jam buvo auksinės Europos čempionate: 50 ir 100 metrų laisvu stiliumi, 100 metrų krūtine.

Nepaisant pernykštės sėkmės, E. Matakas skambiais pažadais apie medalius nesišvaisto ir sako, kad konkurencija planetos pirmenybėse bus daug aršesnė nei praėjusių metų Europos čempionate.

Kaunietis yra pasaulio reitingo lyderis 50 metrų laisvu stiliumi rungtyje, bet vos penkiomis šimtosiomis sekundės nuo lietuvio atsilieka Nyderlandų atstovas Rogieras Dorsmanas. Šis sportininkas pirmauja kitų dviejų rungčių – 100 metrų laisvu stiliumi ir 100 metrų krūtine – reitinguose.

„Visi ženklai rodo, kad viskas turėtų būti gerai, bet labai sunku pasakyti, kaip bus. Nereikia sau sukelti per daug lūkesčių, nes po to gali labai skaudžiai nusivilti. Žinau tai iš asmeninės patirties.

Šiame sporte sunku kažką prognozuoti. Kai tu matai, yra vienaip, bet visiškai kitaip, kai nematai. Čia kiekvienas neteisingas judesys kainuoja dar daugiau, nes gali užplaukti ant tako ir panašiai.

Noriu pagerinti savo asmeninius laikus, to ir sieksiu. Medalius kabinti yra labai lengva, bet manau, kad nereikėtų to daryti iš anksto. Viską sužinosime, kai baseine pasieksiu sienelę ir tablo parodys rezultatą“, – kelionės į Portugaliją išvakarėse svarstė dukart paralimpinių žaidynių dalyvis iš Kauno.

E. Matakas neslepia, kad šis sezonas jam nelengvas psichologiškai, nes 2021 m. pasiekti rezultatai – trys Europos čempionato apdovanojimai ir vienas paralimpinių žaidynių medalis – pareikalavo daug jėgų.

„Šis sezonas man – vienas sudėtingiausių. Reikėjo ieškoti savyje resursų ir vėl iš naujo atrasti jėgų, noro. Tai nėra lengva po paralimpinių metų. Viskas, kas buvo pasiekta pernai, jau yra pamiršta.

Kiekvienas sezonas yra atskira istorija, kas kartą tu turi viską įrodinėti iš naujo. Tu kiekvieną dieną turi keltis anksčiausiai, kad šeštą valandą ryto būtum baseine. Sportininkai žino, apie ką aš kalbu.

Vis tik išsigryninau sau, kad plaukimas man yra džiaugsmas ir į treniruotę einu džiaugtis, be minčių apie kažkokią kančią. Reikia mėgautis procesu“, – pasakojo E. Matakas.

E. Matakas jau yra sėkmingiausias plaukikas Lietuvos paralimpinio sporto istorijoje, laimėjęs medalius svarbiausiose tarptautinėse varžybose – Europos ir pasaulio čempionatuose, paralimpinėse žaidynėse.

Į viršūnę pasaulio čempionate kaunietis sieks grįžti po penkerių metų pertraukos. 2017 m. iš planetos pirmenybių Meksikoje E. Matakas grįžo su dviem medaliais – auksiniu ir bronziniu.

Tuo metu kitai Lietuvos rinktinės plaukikei G. Čepavičiūtei šis pasaulio čempionatas bus debiutinis. Rasos Mažutaitienės treniruojama kaunietė pernai debiutavo Europos suaugusiųjų čempionate Madeiroje.

Judėjimo negalią turinčių plaukikių S6 klasėje besivaržanti G. Čepavičiūtė dalyvaus 100 metrų nugara ir 400 metrų laisvu stiliumi rungtyse.

„Ne kiekvienas patenka į pasaulio čempionatą. Tai – aukščiausio lygio varžybos, į kurias patekti nelengva. Tai suteikia labai daug motyvacijos. Galima sakyti, kad tai – repeticija pakeliui į 2024 m. paralimpines žaidynes Paryžiuje. Tai labai džiugina ir motyvuoja“, – sakė trenerė R. Mažutaitienė.

Trenerės teigimu, G. Čepavičiūtės šio sezono tikslas – sugrįžti į tą tempą, kurį plaukikė demonstravo prieš stuburo operaciją, atliktą praėjusį rudenį.

„Labai džiaugčiausi, jeigu Gabrielė būtų prie geriausių asmeninių rezultatų, kuriuos demonstravome dar prieš metus toje pačioje Madeiroje. Kol kas sunku pasakyti, kaip bus, nes neturėjome tiek varžybų, kad aiškiau pasitikrintume, kur dabar esame. Tikrai žinau, kad stengsimės iš visų jėgų, nes Gabrielė save atiduoda visu šimtu procentų“, – sakė G. Čepavičiūtės trenerė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės