Europiečiai 3:0 triumfavo prieš labai sunkiai nugalimus Azijos šalių žaidėjus. Nuo 2003 m. ITTF rengiamose pasaulio jaunučių pirmenybėse Europos rinktinės čempionių titulus laimėjo tik keturis kartus.

Fantastišką ir labai svarbią pergalę finalo akistatoje iškovojo lietuvis Medardas Stankevičius, kuris 3:1 (6:11, 11:8, 11:5, 12:10) sensacingai nugalėjo planetos jaunučių 9-ą raketę Kinijos žaidėją Shuo Yangą. Europos jaunučių čempionas Christianas Pletea 3:1 (11:8, 11:7, 10:12, 11:8) įveikė japoną Koyo Kanamitsų, o švedas Trulsas Moregardas nepaleido Europos komandos įgyto pranašumo ir 3:1 (2:11, 11:5, 11:9, 11:5) įveikęs korėjietį Junhyuną Songą pratęsė Europos pergalių seriją. Europos rinktinei taip pat atstovavo finalo susitikime nežaidęs moldavas Cristianas Chirita. Europos rinktinės treneris buvo belgas Marcas Closset.

Pusfinalio kovoje Europos rinktinė 3:1 įveikė Šiaurės Ameriką. Rumunas Ch. Pletea 3:2 (12:10, 8:11, 11:9, 9:11, 11:9) palaužė Amerikai atstovaujantį Victorą Liu. Švedui T. Moregardui 1:3 (14:12, 8:11, 1:11, 5:11) nepavyko įveikti Jacko Wango. M. Stankevičius 3:0 (11:5, 11:7, 11:6) pasižymėjo prieš Haziną Jeremy. Lemiamoje akistatoje Europos jaunučių čempionas Ch. Pletea 3:1 (11:8, 4:11, 11:6, 12:10) nugalėjo J. Wangą.

B grupės varžybose europiečiai laimėjo visus tris susitikimus ir užtikrintai užėmė pirmą vietą. Europos rinktinė vienodu rezultatu 3:0 sutriuškino Afrikos, Pietų Amerikos ir Okeanijos komandas. M. Stankevičius 3:0 (11:6, 11:4, 11:7) nugalėjo alžyrietį Abdelbassetą Chaichį ir 3:1 (12:10, 10:12, 11:3, 11:9) įrodė savo pranašumą prieš australą Benjaminą Gouldą.

Lietuvos stalo tenisininkas M.Stankevičius pasaulio jaunučių pirmenybėse Europos rinktinėje demonstravo puikų žaidimą - laimėjo visus žaistus mačus.

Lietuvis tęsia savo pasirodymą planetos pirmenybėse, spalio 29-31 d. geriausi pasaulio jaunučiai kovos asmeninėse varžybose.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)