Pirmus du susitikimus Los Andžele „karaliai“ laimėjo po pratęsimų 3:2 ir 5:4. „Kings“ ekipa Stenlio taurę gali iškovoti antrą kartą per trejus pastaruosius metus. Nugalėtojų komandos vartininkas Jonathanas Quickas atrėmė visus 32 varžovų smūgius.

Los Andželo klubas išsiveržė į priekį paskutinę pirmo kėlinio sekundę, kai pasižymėjo Jeffas Carteris. Antrame kėlinyje dar du kartus „Rangers“ ekipos vartininką švedą Henriką Lundqvistą nuginklavo Jake'as Muzzinas (24:17 min.) ir Mike'as Richardsas (37:14 min.).

Niujorkiečiai pagal smūgių į vartus skaičių dvigubai pranoko priešininkus 32-15, bet smūgiai tai nėra įvarčiai. Aikštės šeimininkai pakeitė savo vartininką H. Lundqvistą, kuris atrėmė 12 varžovų smūgių iš 15, šeštu žaidėju likus net 4:21 min. iki trečio kėlinio pabaigos, tačiau lūžis nepavyko.

Atsiliekant serijoje 0-3, ją laimėti šį sezoną pavyko tik „Kings“ ritulininkams, kai jie pirmame atkrintamųjų varžybų rate eliminavo San Chosė „Sharks“ ekipa 4-3. Tolimais 1942 metais finale tokį žygdarbį atliko Toronto „Maple Leafs“ klubas, kai įveikė Detroito „Red Wings“ komandą 4-3.

„Kings“ ledo ritulininkai Stenlio taurės savininkai buvo vienintelį kartą - 2012 metais, o „Rangers“ klubas prizo savininkas buvo keturis kartus (1928, 1933, 1940 ir 1994 metais).