Naujos šaudyklos ir stadiono statyba Ignalinoje dar tik įpusėjo ir pagal projektą centras bus priduotas eksploatavimui tik kitų metų vasarą.

Vykusių varžybų formatas - atviras čempionatas, todėl sulaukta dalyvių ir iš Latvijos. Tarp varžybų dalyvių pamatėme visus pajėgiausius Lietuvos biatlonininkus: Dianą Rasimovičiūtę, Tomą Kaukėną, Karolį Zlatkauską ir kitus Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatus, kurie ruošiasi su rinktine Žiemos olimpinėms žaidynėms, kurios 2014 metais vyks Sočyje (Rusija).

Jau seniai žiūrovai ir specialistai nematė tokios intriguojančios kovos iki pat finišo tarp grupių lyderių dvi dienas vykusiose varžybose.

Pirmą varžybų dieną vyko sprinto rungtis riedučiais. Moterų elito grupėje tik paskutiniame rate paaiškėjo nugalėtoja - ja tapo rinktinės lyderė D. Rasimovičiūtė, kuri tik po atkaklios kovos aplenkė antroje vietoje likusią N. Kočerginą, trečia liko latvė B. Bendika. Vyrų elito tarpe sprinto rungtyje triumfavo K. Zlatkauskas, aplenkęs savo komandos draugą T. Kaukėną ir trečioje pozicijoje likusį K. Dombrovskį.

Moterų 7,5 km sprinto nugalėtojų rezultatai:

1. Diana Rasimovičiūtė (šaudymas 1 (g) +1 (st), laikas - 00:22:58);
2. Natalija Kočergina (šaudymas 0 (g) + 1 (st), laikas - 00:23:28);
3. Baiba Bendika (šaudymas 1 (g) +1 (st), laikas - 00:26:25).

Vyrų 10 km sprinto nugalėtojų rezultatai:

1. Karolis Zlatkauskas (šaudymas 0 (g) +3 (st), laikas - 00:27:07);
2. Tomas Kaukėnas (šaudymas 2 (g) +2 (st), laikas - 00:27:56);
3. Karolis Dombrovskis (šaudymas 1 (g) +0 (st), laikas - 00:28:04).

Antrą varžybų dieną - bendro starto varžybos vyko pirmą kartą Lietuvos vasaros pirmenybių programoje, nes iki šiol Lietuvoje nebuvo techninių galimybių organizuoti tokių lenktynių. Kova tarp moterų ir vyrų vyko iki paskutinės šaudymo pozicijos, kurioje ir sprendėsi nugalėtojai ir prizininkai. Kaip ir pirmą dieną moterų grupėje nugalėtojos titulą apgynė D. Rasimovičiūtė, antra liko N. Kočergina ir trečia - B. Bendika iš Latvijos.

Vyrų grupėje paskutinėje šaudymo linijoje klaidą padaręs K. Zlatkauskas užleido lyderio poziciją paskutinį šaudymą be klaidos atlikusiam T. Kaukėnui, kuris ir tapo šios rungties nugalėtoju. Trečias finišavo K. Dombrovskis.