„Renginio metu buvo daug kalbama apie tai, kaip vos per kelerius metus, labai norint ir kryptingai dirbant, galima pakeisti tinklinio situaciją šalyse. Kaip sėkmingi pavyzdžiai buvo įvardintos penkios pasaulio šalys. Europoje buvo išskirtos Serbija ir Lietuva“, - įspūdžiais dalinosi M. Vasiliauskas.

„Vos per keletą metų Lietuva iš tinklinio provincijos tapo svarbia Europos paplūdimio tinklinio varžybų organizatore. Šią vasarą gavome teisę organizuoti prestižinių Europos kontinentinės taurės varžybų, kurios drauge yra atranka į Rio de Žaneiro olimpiadą, pirmą etapą. Vilniuje vyko Europos jaunių ir jaunimo čempionatai, o rytų Europos paplūdimio tinklinio čempionatas jau neįsivaizduojamas be Lietuvoje vykstančių varžybų, kuriuose tradiciškai laurus skina mūsų merginos“, - teigia M. Vasiliauskas.

LTF prezidentas taip pat yra patenkintas šio sezono paplūdimio tinklininkų pasiekimais.

Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė tapo pasaulio jaunimo vicečempionėmis, o Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis – Europos jaunimo čempionato bronzos medalininkais. Taip pat ir vyrų, ir moterų paplūdimio tinklinio rinktinės pateko į trečią Europos kontinentinės taurės etapą. Sėkmingai rungtyniavo ir mūsų jauniai – Lukas Navickas ir Edvinas Vaškelis, įveikę didžiulę atranką, iškovojo teisę dalyvauti Nandzingo jaunimo olimpiadoje.“

„Ateityje neketiname sustoti“, - žada M. Vasiliauskas. - Ateinančiais metais investuosime į trenerių kvalifikacijos kėlimą, organizuosime seminarus, kviesime lektorius iš užsienio. Taip pat pirmą kartą transliuosime didelę dalį Lietuvos tinklinio čempionato ir Baltijos moterų lygos rungtynių.“

Svarbūs tinklinio taisyklių pakeitimai

Kongrese buvo priimti keli tinklinio taisyklių pakeitimai, kurių vienas yra esminis. 111 iš 210 kongrese dalyvavusių šalių atstovų balsavo už tai, kad bet kurio žaidėjo kontaktas su tinklu tarp antenų žaidimo metu būtų laikomas klaida. Iki šiol galiojusios taisyklės tokį kontaktą toleravo, jeigu jis netrukdė žaidimui. Šis pakeitimas nuo 2015 metų sausio 1 dienos galios tiek salės, tiek paplūdimio tinkliniui.

„Vertinu šį pakeitimą teigiamai, nes teisėjavimas bus aiškesnis, kils mažiau ginčytinų situacijų. Ankstesnė tvarka, kai buvo leidžiama liesti tinklo apačią, teisėjams, žaidėjams ir sirgaliams kėlė daug sumaišties. Teisėjams būdavo išties sunku suspėti pamatyti ir teisingai įvertinti, kur tinklas paliestas ir dėl to nuolatos kildavo konfliktinės situacijos.

Kita vertus, dabar bus dažniau fiksuojamos klaidos ir stabdomas žaidimas. Lietuvą šios naujovės pasieks jau netrukus – lapkričio pabaigoje Liuksemburge vyks seminaras tinklinio teisėjų kolegijų pirmininkams, kurio metu bus pateikta visa reikalinga informacija naujų reikalavimų įgyvendinimui“, - naujovę komentavo LTF teisėjų kolegijos pirmininkas Audrius Gargasas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės