Daugiausia taškų "Lietuvos rytui" pelnė Arvydas Macijauskas - 22, Aleksandras Okunskis - 12 ir Ramūnas Šiškauskas - 10.

Antrąsias rungtynes šioje grupėje laimėjo ir serbų Vrsačo "KK Hemofarm", svečiuose įveikęs Rygos "Skonto" 100:91.

Pirmojo rato nugalėtojai paaiškės "Hemofarm" ir "Lietuvos ryto" rungtynėse vasario 25-ąją Serbijoje.

Mačas nejaukiuose, nes tuščiuose Salonikų sporto rūmuose vilniečiams klostėsi sunkiai. Pirmąjį kėlinį laimėjo šeimininkai, tačiau antrajame "Lietuvos rytas" persvėrė rezultatą ir paskutinę sekundę blokuoto metimo dėka laimėjo pusę rungtynių 35:34.

Trečiajame kėlinyje pagaliau ėmė pataikyti vilniečių snaiperiai, ir skirtumas iš pradžių pasiekė šešis taškus, o paskus jau tapo dviženklis - 54:44.

Ketvirtajame kėlinyje persvara buvo išaugusi iki 12 taškų, tačiau labai sėkmingai mačo pabaigę sužaidę graikai vos neišplėšė pergalės.

Pirmaudami 71:63, vilniečiai tiesiog sustojo, ėmė žaisti pasyviai, o graikai savo atakas baigė rezultatyviai.

Rezultatas sušvelnėjo iki 71:68, vilniečiai įmetė vieną baudą iš dviejų, bet varžovai atsakė tuo pačiu - 72:69. Deja, kamuolį atkovojo graikai ir likus 1,3 sek. ginčytinoje situacijoje varžovai įgijo teisę mesti tris baudas. Laimei, Brentas Skotas (Brent Scott) pataikė tik dvi. Varžovai dar spėjo prasižengti, o Vladimiras Krstičius įmetė vieną iš dviejų baudų - 73:71.

"Tai buvo sunkiausios rungtynės per ilgą laiką," - sakė vilniečių treneris Jonas Kazlauskas. - "Nesitikėjome, kad PAOK gali būti toks pajėgus, todėl labai gerai, kad laimėjome, nors ir ne be sėkmės."

"Žinojome, kad PAOK gerai žaidžia namuose, bet rungtynės susiklostė sunkiau, nei tikėjomės," - sakė R. Šiškauskas.

Statistika.

Salonikų PAOK - Vilniaus "Lietuvos rytas" 71:73 (22:20, 12:15, 12:19, 25:19). Salonikai. 300 žiūrovų.

PAOK taškus pelnė: N. Kommatos 21, B. Scott 15, W. Alexis 14, K. Vassiliadis 8, B. Milisavljevic 4, L. Mavrokefalidis 4, P. Vasiloupulos 4, G. Limniatis 1, G. Apostolidis 0.

"Lietuvos rytui": A. Macijauskas 22, A. Okunskij 12, R. Šiškauskas 10, V. Krstič 7, A. Lucas 7, K. Šeštokas 4, P. Čiukinas 4, A. Javtokas 4, S. Jasaitis 3.

Taiklumas. Dvitaškiai 16/30 (53,3 proc.) ir 17/34 (50,0), tritaškiai 6/20 (30,0) ir 9/27 (33,3), baudos 21/27 (77,8) ir 12/19 (63,9). Atkovoti kamuoliai - 32 ir 35, klaidos - 13 ir 13.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.