Europos čempionatai, kuriuose kovojama sportininkų neskirstant į svorio kategorijas, vyksta kas dvejus metus. Analogiškos planetos pirmenybės, kas ketverius metus vykstančios Japonijos sostinėje Tokijuje, yra vadinamos pilno kontakto karatė kovotojų olimpiada ir laikomos labiausiai prestižinėmis šios sporto šakos varžybomis.

Varšuvoje į geriausiųjų aštuonetą tarp moterų patekusios sportininkės visos pelnys teisę vykti į absoliučios svorio kategorijos pasaulio čempionatą.

Lietuvos rinktinėje kelialapių į elitines varžybas sieks šiemet svorio kategorijos virš 65 kg pasaulio čempione tapusi Brigita Gustaitytė (Vilniaus „Budora“, treneriai – Donatas Imbras ir Edit Abraham), Brigita Svinkūnaitė (Kauno „Rifas“, Ričardas Poška), Magdalena Kasparė (Vilniaus „Saulės ženklas“, Paulius Klapatauskas), Aneta Meškauskienė (Anykščių „Takas“, Eugenijus Šilaika), Erika Rukšėnaitė, Marija Sekunda, Ieva Budrytė, Julija Balčiūtė (visos – Klaipėdos „Shodan“, Lukas Kubilius) ir Justina Šišaitė (Kauno „Stoikas“, Gediminas Tankevičius).

Dalyvauti moterų varžybose užsiregistravo per sportininkių, tad būsimai čempionei per dieną teks laimėti mažiausiai 5 kovas.

Vyrų varžybose Lietuvos garbę gins Paulius Žimantas (Akmenės „Energija“, Vladimiras Silvaško), Orestas Abazorius („Saulės ženklas“), Julius Urbonas ir Laurynas Vaičikauskas (abu – „Shodan“).

„Į Europos čempionatą vykstančioje Lietuvos rinktinėje šį kartą turime daug jaunosios kartos atstovų, kurie dėl skambiausių pergalių kovos ateityje. Tačiau turime ir jau daug patyrusių bei tituluotų sportininkų, tokių kaip P. Žimantas, B. Gustaitytė ar A. Meškauskienė“, – taip rinktinę apibūdino Lietuvos kiokušin karatė federacijos prezidentas Romas Vitkauskas.

2022-ieji Lietuvos kiokušin karatė kovotojams yra vieni sėkmingiausių istorijoje. Šiemet pasaulio čempionate su svorio kategorijomis nugalėtojais tapo B. Gustaitytė, Juras Sokolovas ir Eventas Gužauskas, vicečempione – Rūta Brazdžionytė, o analogiškame Europos čempionate nugalėtojų titulus pelnė B. Svinkūnaitė, Edgardas Sečinskis, Eventas Gužauskas ir komandinės katos rungties ekipa.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją