Pirmosiose čempionato rungtynėse Lietuvos rinktinė iškart ėmėsi darbo ir aikštelėje karaliavo nuo pirmųjų rungtynių minučių. Jau penktą rungtynių minutę Lietuva išsiveržė į priekį, kai komandos kapitonas Danielius Nomanovas (04:07) po gražios kombinacijos įmušė įvartį.

Rumunija sugrąžino lygsvarą po keturių minučių, kai pirmos pavojingesnės atakos metu iš kairiojo krašto tiksliai smūgiu rezultatą išlygino Arnoldas Sillo.

Vėliau lietuviai turėjo dar bent keturias galimybes išsiveržti į priekį, tačiau ritulys į varžovų vartus nekrito.

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai leido pajausti žaidimą varžovams kurie iš pradžių po Mircea Constantino (21:41), o vėliau po A.Sillo įvarčio daugumoje (24:36) atitrūko 3:1.

Sunkiu momentu Lietuvos ledo ritulininkai nepasimetė. Žaidžiant daugumoje Ilja Četvertakas (30:51) sušvelnino rezultatą, o vėliau kovingumo pavyzdį parodė D. Čypas. Lietuvis pakovojo dėl ritulio varžovų gynybos zonoje, perėmė jį ir vienas nuskubėjęs link varžovų vartų išlygino rezultatą 3:3.

Trečiajame kėlinyje lietuviai atsidūrė ties praraja, tačiau sugebėjo išsigelbėti. Praleidę Tiboro Albeerto įvartį (44:29), atstatė lygų rezultatą po itin naudingai žaidusio D. Nomanovo įvarčio (47:41), kai puolėjas išnaudojo baudos smūgį.

Rungtynių pabaigoje klaidos vos nepražudė lietuvių. Likę trise prieš penkis, lietuviai praleido įvartį iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti vos pusantros minutės (Hugo Gecse, 58:31).

Laimei, netrukus prasižengė ir rumunai, ir Lietuvos rinktinės štabas vietoj vartininko išleido ir šeštą aikštės žaidėją. Tai pasiteisino – rezultatą iki rungtynių pabaigos likus 22 sek. išlygino Ugnius Čižas.

Pratęsimo metu įvarčių pasiekta nebuvo, o baudinių serijoje komandos mušė įvarčius iki pat trečiųjų smūgių serijos. Paskutiniuoju metimu pasižymėjo Paulius Gintautas, o rumuno smūgį atrėmė geriausiuoju Lietuvos komandoje pripažintas vartininkas Simas Baltrūnas.

Lietuviai į varžovų vartus metė 56 kartus, varžovai – 28.

„Čempionate smulkių klaidų nedovanos nė viena komanda. Tą pamatėme ir šiose rungtynėse. Visi nori laimėti, visi kaunasi tik dėl pergalės. Tad reikės kautis iki galo visose rungtynėse, nes komandos apylygės. Pradedame ruoštis rytdienos kovai su Didžiąja Britanija“,- po dvikovos su rumunais komandos žaidimą komentavo vyriausiasis treneris latvis Aigaras Ciprusas.

Pirmadienį antrąsias turnyro rungtynes Lietuvos atstovai žais su Didžiosios Britanijos komanda, kuri sekmadienį 4:2 (0:0, 1:0, 3:2) įveikė Olandijos ekipą.

Dar vieneriose pirmo turo rungtynėse Pietų Korėjos rinktinė po baudinių serijos 4:3 (2:0, 1:1, 0:2, 0:0, 1:0) įveikė šeimininkės Estijos ledo ritulininkus.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)