Trečiadienio vakarą Elektrėnuose vykusią dvikovą su Pietų Korėjos bendraamžiais 4:1 (0:1, 2:0, 2:0) laimėjo lietuviai.

Pasak pranešimo, aikštelėje pasirodė 19 ledo ritulininkų, kurie žaidė tokia sudėtimi: vartininkai Artūras Pavliukovas ir Elvinas Karla, pirmasis penketukas – Domantas Čypas, Jaunius Jasinevičius, Deividas Četvertakas, Ilja Četvertakas, Edvinas Boroška, antras penketukas – Edgaras Protčenka, Lukas Jonuška, Markas Kaleinikovas, Emilijus Krakauskas, Dominykas Bogdziulis, trečias penketas – Aurimas Gaidauskas, Danielius Benilovas, Rokas Bazys, Donatas Vitte, Vilius Krakauskas, ketvirtas penketas – Kostas Gusevas, Ernestinas Trukšnys, Lukas Žukauskas, Laisvydas Kudrevičius.

Prieš rungtynes rinktinės trenerių štabas padėkojo gynėjui Nikodemui Tučkui, kuris paliko rinktinės stovyklą.

Šiame mače rinktinės trenerio asistento pareigose debiutavo Lietuvos ledo ritulio rinktinės kapitonas Mindaugas Kieras.

Lietuviai degė noru pasirodyti savajai publikai ir emocijos veržėsi per kraštus. Iš pradžių Edgaras Protčenka užsidirbo 2 baudos minutes, o po 30 sek. po labai pavojingos atakos prie lietuvių vartų emocijų nesuvaldė vartininkas Artūras Pavliukovas, kuris galva smogė varžovui. Už tokį veiksmą Lietuvos rinktinės vartų sargas užsidirbo rungtynių nuobaudą, o komanda liko trise prieš penkis. A. Pavliukovą vartuose pakeitė 16–metis Švedijos „Harnosand“ klubo 18–mečių komados vartininkas E. Karla.

Sužaidus 12 minučių pirmajame kėlinyje, P. Korėja išsiveržė į priekį 1:0.

Lietuviai turėjo galimybę išlyginti rezultatą po grubios varžovų klaidos, bet vartininko nepergudravo E. Krakauskas. Lietuviai perėmė iniciatyvą, o netrukus I. Četvertakas rituliu pataikė į skersinį.

Antrajame kėlinyje lietuviai padidino tempą ir vaizdas aikštėje pasikeitė. Iš pradžių D. Čypas daugumoje išlygino rezultatą, o vėliau vietos sirgalių džiaugsmui elektrėniškis Laisvydas Kudrevičius persvėrė rezultatą Lietuvos U–20 rinktinės naudai.

Trečiojo kėlinio pradžioje lietuvių pranašumą dar labiau padidino D. Bogdziulis, o kėlinio viduryje – rinktinės debiutantas Markas Kaleinikovas, pasižymėjęs jau debiutinėse rungtynėse.

Iškovoję pergalę 4:1 lietuviai sulaukė vyriausiojo trenerio pagyrų. „Už šios dienos dvikovą sakau – šaunuoliai. Tačiau su emocijomis reikia tvarkytis, jei čempionate kentėsite, laikysitės drausmės, tik tada galime galvoti apie pergales“,- po dvikovos sakė Lietuvos U–20 rinktinės vyriausiasis treneris Aigaras Ciprusas.

Ketvirtadienį Lietuvos U–20 rinktinė (20.00 val.) Elektrėnų ledo rūmuose žais kontrolines rungtynes su Jelgavos „Zemgale/LLU“ (Latvija) ekipa, žaidžiančia Latvijos aukščiausioje lygoje.