Daiva šalies dviračių kroso čempione tapo pirmą kartą, o Venantas triumfavo trečius metus iš eilės

D. Ragažinskienė 6 ratus po 2,8 km (16,8 km) įveikė per 55 min. 21 sek. (vid. greitis – 18,2 km/h). Sidabro medalį pelnė Viltė Kriaučiūnaitė („RealBean.eu“). Ji nuo nugalėtojos atsiliko 2 min. 26 sek. Bronzos medalį iškovojo Jungtinėje Karalystėje gyvenanti Elvita Girgždytė („XRT – Elmy Cycles“, +3.01). Iš Šilutės kilusi dviratininkė pernai tapo pasaulio veteranų kroso vicečempione (35-39 m. grupė). Ketvirta liko Tatjana Petrauskienė („Antaris Team“), o penkta – čempionės titulą prardusi Inga Paplauskė („TRItonas“).

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių plento lenktynėse dalyvavusi D. Ragažinskienė kroso varžybose dalyvavo pirmą kartą. Ji šiemet tapo ir Lietuvos dviračių žvyrkelio lenktynių („gravel“) čempione.

V. Lašinis 9 ratus po 2,8 km (22,4 km) įveikė per 1 val. 3 min. 56 sek. (vid. greitis – 21 km/h). Sidabro medalį antrus metus iš eilės iškovojo Jonas Maišelis („Veloklinika Cycling Team“). Jis nuo nugalėtojo atsiliko 1 min. 22 sek. Bronzos medalį pelnė Justinas Biekša („Colibri Cycling“, +1.37). Vyrų elito grupėje ketvirtas buvo Vladas Jurkevičius („Fakelai“), o penktas – Artūras Kazakevičius („RealBean.eu“).

Čempionate jėgas išbandė ir vaikų dviračių sporto treneriu Klaipėdoje dirbantis Ramūnas Navardauskas. Buvęs pasaulio plento čempionato prizininkas užėmė devintą vietą.

Jaunių vaikinų grupėje šalies čempionu Arnas Bilertas (Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazija, treneris Algimantas Buividas). Jis 8 ratus įveikė per 1 val. 5 min. 52 sek. Sidabro medalį pelnė Ignas Kertenis (Kauno SM „Gaja“, +1.42), o bronzos – Justinas Pavlovas (DSK „Minu“, 2.14).

Jauniai važiavo kartu su vyrų elitu ir jauniausiais veteranais (VCX35 grupė). A. Bilertas tarp 31 važiavime dalyvavusio dviratininko buvo šeštas, o tarp lietuvių – ketvirtas. Važiavime geriausiai pasirodė Lenkijos dviračių kroso čempionato bronzos medalio laimėtojas Szymon Pomian – 1 val. 26 sek. (vid. greitis – 22,2 km/h). Antras finišavo Latvijos dviračių kroso čempionas Maris Bogdanovičs. Jis nuo nugalėtojo atsiliko 9 sek.

Jaunučių vaikinų grupėje šalies čempionato aukso medalį iškovojo Matas Kubilius (Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazija, treneris A. Buividas). Jis 6 ratus po 2,8 km (16,8 km) įveikė per 51 min. 12 sek. (vid. greitis – 19,7 km/h). Sidabro ir bronzos medalius pelnė Bernatonio dviračių akademijos auklėtiniai Martynas Medelinskas (+1.39) ir Jokūbas Dabušinskas (+2.27).

Jaunių merginų grupėje šelies čempione tapo Gabija Jonaitytė (Panevėžio „Fortūna“, treneris Vytautas Indreliūnas). Ji 5 ratus po 2,8 km (14 km) įveikė per 51 min. 39 sek. Antra buvo Deimantė Zelenauskaitė (Panevėžio SC/„Domino“, +3.28), o trečia – Mantė Bidvaitė (Klaipėdos „Viesulo“ SC, +4.29).

Tarp jaunučių merginų nugalėjo Elžbieta Seliavaitė (Panevėžio SC/„Domino“, treneris Anatolijus Novikovas). Ji 5 ratus įveikė 47 sek. greičiau už 17-metę jaunių čempionę. Elžbietai gruodį sukaks dar tik 13 metų. Antrą ir trečią vietas tarp jaunučių užėmė Bernatonio dviračių akademijos auklėtinės Irmantė Aleliūnaitė ir Beatričė Daugėlaitė.