Šį sezoną sportininkai jau spėjo papildyti savo medalių kolekciją svarbiais apdovanojimais – iškovojo sidabrą „Challenger“ serijos varžybose Vokietijoje ir Italijoje.

Tokie rezultatai įkvepia siekti dar daugiau – čiuožėjai įsitvirtino pasaulio reitingo dešimtuke.

Taip pat pora pratinasi prie naujo vaidmens – šiemet jie tapo lietuviško prekės ženklo „Audimas“ ambasadoriais.

Treniruočių bazė – Kanadoje

„Kiekvienose varžybose mes patys ir mūsų pasirodymai vis stipresni tik dėl to, kad trenerių komanda parengia tikslingas pratybas, choreografijas, kurias šlifuodami ant ledo praleidžiame labai daug valandų“, – sako Kaune gimęs, augęs ir šešerių čiuožti pradėjęs Saulius. Kurį laiką į čiuožimą žiūrėjęs tiesiog kaip į būrelį, laisvalaikio leidimo būdą, galiausiai nusprendęs tapti profesionaliu sportininku, pirmiausia jis čiuožė vienas. Sėkmingai susidėliojus aplinkybėms, talentingam jaunuoliui pasitaikė proga išvykti į Jungtines Amerikos Valstijas, dirbti su puikiais treneriais.

Tačiau pradžia Amerikoje sportininkui nebuvo lengva, kaip ir daugumai atvykusių. Viskam stigo pinigų, teko kibti į darbus – treniruoti vaikus, kasdien važinėti tarp JAV ir Kanados, nes vienoje šalyje treniravosi pats, kitoje – mokė kitus.

Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius / FOTO: "Audimas"

Nuo 2014-ųjų šokių ant ledo disciplinoje besivaržantis Saulius 2017-aisiais pradėjo čiuožti drauge su Allison. Puikiai dera jų abiejų būdas, fizinės savybės bei sportinės ambicijos kiekvieną dieną būti geresniais ledo čiuožėjais nei vakar. Jie – puikūs bičiuliai, drauge praleidžiantys begales laiko, bet pora – tik ant ledo, ne gyvenime.

Šio džiuginančio sezono pradžioje Allison ir Saulius šokių elementus gludino Lietuvoje su žinomu choreografu Gintaru Svistunavičium. Dabar daugiausia laiko leidžia Monrealyje, Kanadoje, kur dirba svarbiausi jų treneriai – Marie-France Dubreul, Patrice‘as Lauzonas, Romainas Haguanaure. čia yra akademijos, kuriai atstovauja – „IAM Skating Academy of Montreal“ – treniruočių bazė.

„Besirengdami šiam sezonui, keitėme požiūrį į detales, kurios padeda artistiškiau perteikti mūsų šokius tiek žiūrovams, tiek teisėjams“, – Allison įvardija naujovę, kuri greičiausiai irgi turi įtakos sėkmei.

Šį sezoną jie čiuožia taip grakščiai ir lengvai, sudėtingas kompozicijas paversdami jausminga drama, spektakliu, kad poros šokio įkvėptas „Audimas“ savo žiemos šventinę komunikaciją pavadino „Žiema, lyg šokis“. O šio prekės ženklo parduotuvėse galima pamatyti čiuožėjų šokio, užfiksuoto prieš kelias savaites jiems svečiuojantis Lietuvoje, nuotraukas.

Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius / FOTO: "Audimas"

Svarbi kiekviena detalė

Dešimtoji vieta pasaulio reitinge įkvepia dirbti, stropiai rengtis svarbiausioms sezono varžyboms – Europos ir Pasaulio čempionatams. „Smagu būti dešimtuke, tai – didelis pasiekimas. Bet, mano nuomone, teisėjų, varžovų ir žiūrovų pagarbą lemia ne vieta reitinge, o efektingi pasirodymai varžybose“, – sako Allison.

Pasirodymams čiuožėjų porą puošia dizainerė Aina Zinčiukaitė, daugybę metų kurianti ir geriausiems Lietuvos sportinių šokių šokėjams. Kiekvienam pasirodymui siuvami specialūs kostiumai.

Svarbu ir pasirinkta muzika. Sėkmę porai atnešęs trumpasis šokis statytas pagal grupės „Yello“ dainų variacijas, laisvasis – pagal „Faithless“ ikoninį kūrinį „Insomnia“.

Kad švytintys iščiuožtų ant ledo varžybose ir vos kelias minutes trunkančiu pasirodymu prikaustytų gerbėjų bei teisėjų dėmesį, čiuožėjai dirba ilgus mėnesius. Darbas ir kompozicijos tobulinimas, galima sakyti, niekada nesibaigia, nes vis atsiranda pakeitimų, tobulinant ir stiprinant jį.

„Pagrindinis šokio rengimas dažniausiai vyksta apie mėnesį – per tiek laiko pastatoma choreografija, suderinamo idėjos pakėlimams bei kitiems elementams. Tada pora mėnesių trunka juodžiausias darbas, kol viską atidirbame tiek, kad galėtume čiuožti visą programą“, – apie šokių ant ledo užkulisius pasakoja čiuožėjas.

Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius / FOTO: "Audimas"

Šiuo juodo darbo etapo, o ir kasdien per pratybas, sportininkams ypač svarbu apranga, kurią dėvi. „Svarbiausia – patogumas ir estetika“, – sako Saulius. Apranga taip pat turi neslėpti čiuožėjų kūno linijų, nevaržyti judesių, o būtent tokiais drabužiais juos aprūpino „Audimas“.
Treniruočių metu čiuožėjams nepamainomi – merino vilnos marškinėliai, kurie ne tik ploni ir nepaprastai lengvi, bet, kas aktualu ant ledo dirbantiems sportininkams, sulaiko šilumą, išgarina drėgmę ir nekaupia jos viduje, leidžia kūnui kvėpuoti, palaiko pastovią jo temperatūrą, nedirgina odos, o prižiūrėti juos tikrai paprasta.

„Moteriškos linijos dizainas ir spalvų paletė man labai patinka“, – neslepia Allison.

„Šių „Audimas“ drabužių privalumus ypač pajuntame apšildami. Jie padeda kūnui pasiekti „darbinę temperatūrą“ greičiau, bet tuo pačiu nesijaučiame perkaitę, suprakaitavę“, – pasakoja Saulius.

Kai tenka sportuoti ypač šaltose arenose, gelbsti „Audimas“ merino vilnos pirštinės, kepurės ir pūkinės liemenės ar striukes. Ne vieną naminį gyvūną laikiusiems sportininkams svarbu, kad šie ypač šilti drabužiai turi RDS sertifikatą, patvirtinantį, kad juose esantys žąsų ir ančių pūkai surinkti nukritę, o ne nupešti – gauti nedarant skriaudos paukščiams. Tai užtikrina humanišką elgesį su gyvūnais.

„Labai malonu ir gera tą žinoti“, – pripažįsta gyvūnus mylintys čiuožėjai.

Augintiniai juos pasitinka ir dabar, kai čiuožėjai grįžta namo – Allison mama rūpinasi mišrūne Kali, o Sauliaus tėvas ir brolis augina Sibiro laiką Mają.

Sulaukia kolegų pagyrimų

Allison domisi mada, seka tendencijas, pastebi didžiųjų žvaigždžių kasdienės aprangos ir raudojo kilimo renginių stilių. „Pastebėjau, kad pastaruoju metu vis daugiau laiko leidžiu parduotuvėse, dairydamasi patinkančių drabužių. Ir tą dažniausiai darau Lietuvoje! Man tikrai patinka lietuviškas stilius“, – džiaugiasi amerikietė. „Man regis, mudu panašiai tiek pat laiko leidžiame apsipirkinėdami“, – priduria Saulius. Tad ir šiuo klausimu abu partneriai sutaria.

Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius / FOTO: "Audimas"

„Nemažai čiuožėjų gauna komandines aprangas iš savo šalies drabužių kūrėjų ir gamintojų. Tad mes, mažos šalies atstovai, džiaugiamės ir didžiuojamės, galėdami būti savo prekės ženklo ambasadoriais. Pristatyti savą prekės ženklą, kuomet kiti čiuožėjai vilki tokių pasaulinių grandų gaminius, mums ypač svarbu ir – didelė garbė“, – sako „Audimas“ ambasadoriai.

Jų vilkima „Audimas“ Nacionalinė kolekcija – komfortiška, funkcionali, taip pat praktiška ir reprezentatyvi. Į Nacionalinės kolekcijos drabužius atkreipė dėmesį kolegos užsienyje. „Dėl šių tautinių spalvų ir simboliais puoštų kostiumų sulaukėme daug komplimentų“, – šypsosi Saulius.

Ant stalo bus kūčiukų

Kalėdas geriausia Lietuvos čiuožėjų pora sutiks treniruočių stovykloje – Saulius negalės grįžti namo pas artimuosius. Tačiau ant jo šventinio stalo būtinai bus kūčiukų – be jų šventė neįsivaizduojama.
Kas padės brangiems žmonėms po Kalėdų egle?

„Manau, keliems mano aplinkos žmonėms labai patiktų „Audimas“ gaminiai“, – sako Saulius. O Allison jau žino, kad pirks šio prekės ženklo aksesuarų – šalikų, kepurių ir pirštinių: „Be jų ir pati nebeįsivaizduoju savo nuolatinių kelionių kupino gyvenimo. Man svarbu nesušalti ir jaustis patogiai.“

Juos dėvint net ir sunki treniruotė atrodo lengvesnė, maloni, įtraukianti – lyg šokis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės