Ramūnas Verbavičius rekordiškai toli stūmė rutulį, Andrius Skuja ir Osvaldas Kucavičius užfiksavo geriausius rezultatus ieties metimo sektoriuje, o Ernestas Česonis buvo greitesnis nei bet kada 5000 metrų bėgime.

Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos vicečempionas R. Verbavičius rutulio stūmimo sektoriuje įrankį nuskraidino 10 m 68 cm. Tai – ne tik beveik pusmetriu geresnis rezultatas nei bet kada, bet ir vadinamas „High performance“ rezultatas, kuris yra svarbus faktorius kovojant dėl vietos Tokijuje.

„Paskutinėje treniruotėje prieš varžybas pats pamačiau, kad rezultatas kyla aukštyn ir gana stipriai. Bijojau, bet jaučiau, kad gali būti. Ačiū dievui, pavyko tai pasiekti ir varžybose.

Aš dabar dar tikrai nesu formos pike. Tikiuosi, po kelių savaičių LLAF taurės varžybose Vilniuje pavyks pasiekti dar daugiau“, – po puikaus pasirodymo džiaugėsi kaunietis R. Verbavičius.

Tą patį „High performance“ rezultatą Palangos stadione pasiekė ir kitas kaunietis Kęstutis Skučas, kuris dalyvavo disko metimo rungtyje ir įrankį numetė 17 m 44 cm.

„Paralimpiniame sporte yra tokia sistema, kad egzistuoja minimalus paralimpinis normatyvas ir aukšto rezultato normatyvas, vadinamas „High performance“. Rezultatas atveria galimybes patekti į paralimpines žaidynes, atsižvelgiant į tai, kiek sportininkų pasaulyje vykdys šį rezultatą. Realiai, jį įvykdžius, jau galima tikėtis kelialapio į paralimpiadą“, – aiškino K. Skučas.

Du asmeninius rekordus paraatletai užfiksavo ieties metime. Europos neįgaliųjų čempionas šioje rungtyje Andrius Skuja ietį švystelėjo 48 m 25 cm ir tai padarė savo gimtadienio išvakarėse.

„Norėjau peržengti 50 metrų ribą, bet truputėlį nepasisekė. Na, nieko, gimtadieniui dovana man bus neblogas“, – išėjęs iš ieties metimo sektoriaus šypsojosi Deimanto Jusio auklėtinis.

Net trimis metrais asmeninį rekordą pagerino kaunietis Osvaldas Kucavičius, ietį numetęs 49 m 81 cm. Tai – naujas Lietuvos aklųjų ir silpnaregių nacionalinis rekordas šioje rungtyje.

„Jaučiuosi gerai. Gana lengvai, pirmu metimu pasiekiau rekordą, kai mečiau už 47 metrų ribos. Tik gaila, kad ranka traumuota. Išspaudžiau iš savęs šiandien, kiek galėjau“, – sakė O. Kucavičius.

Ieties metimo sektoriuje iš viso varžėsi net šeši paraatletai, o vienas – Jonas Spudis – pateko į finalą, kuriame varžėsi su Edžiu Matusevičiumi ir kitais elitiniais ieties metikais. Daugkartiniui Europos neįgaliųjų čempionato prizininkui J. Spudžiui pakluso 51 m 92 cm.

„Smagu dalyvauti su stipriais vyrais, pažiūrėti, kaip jie mėto, parodyti save. Tai labai motyvuoja. Dėl rezultato tai norėjosi geresnio. O šiaip čempionatas smagus, yra susidomėjimas žmonių, kurie ateina palaikyti sportininkų. Tokie renginiai labai smagūs“, – sakė D. Jusio auklėtinis.

J. Spudžiui pritarė ir Egidijus Valčiukas, Palangoje startavęs rutulio stūmime ir ieties metime.

„Labai smagu, kai toks palaikymas, tiek žmonių ir visi ploja. Dalyvauti kartu su visais geriausiais lengvaatlečiais, visomis mūsų žvaigždėmis – puikus jausmas.

Teko pabendrauti ir su Edžiu Matusevičiumi, jis davė kelis patarimus ne vien man. Edis treniruojasi su mūsiškiu Juozu Eigminu, tai pakalbėjome šiek tiek. Vis tik varžybos yra varžybos, reikia kauptis, o ne kalbomis užsiiminėti“ – šypsojosi E. Valčiukas.

Lietuvos lengvosios atletikos čempionate 5000 metrų bėgime jėgas išbandė ir paratriatlonininkas Ernestas Česonis, siekiantis tapti pirmuoju šios sporto šakos atstovu lietuviu paralimpiadoje. Ši rungtis – viena iš trijų paratriatlono rungčių.

„Jausmas nepaprastas būti čia su geriausiais sportininkais ir pasivaržyti su tokiu favoritu kaip Simas Bertašius, taip pat Justinu Kinderiu, kitais stipriais atletais. Turėjau tikslą pasigerinti savo asmeninį stadiono rezultatą. Pavyko su kaupu – pasigerinau 21 sekunde“, – džiaugėsi E. Česonis.

Šeštadienį Lietuvos lengvosios atletikos čempionate Palangos stadione iš paraatletų dar startavo ieties metikas Juozas Eigminas ir bėgikas Petras Krapikas, dalyvavęs 800 metrų bėgime.

Mūsų šalies paraatletams žalią šviesą dalyvauti čempionate uždegė Lietuvos paralimpinio komiteto (LPAK) ir Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) susitarimas integruoti sportininkus su negalia į svarbiausias LLAF organizuojamas varžybas.

Planuojama, kad paraatletai startuos ir LLAF taurės varžybose Vilniuje rugpjūčio 22 d.

„Manau, iš šio susitarimo laimėjo visi, o svarbiausia – visuomenė, kuriai bendras mūsų sportininkų dalyvavimas varžybose neša žinią apie žmonių lygybę. Atmosfera stadione buvo tiesiog nuostabi, žiūrovai labai palaikė visus sportininkus“, – sakė LPAK prezidentas Mindaugas Bilius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės