Jau antrus metus iš eilės Lietuvos biatlono A komanda nepraleidžia progos surengti treniruočių stovyklą šiame biatlono centre ir, tęsdama pasiruošimą artėjančiam 2015-2016 metų sezonui, paskutines dvi rugsėjo savaitės plušėjo Baltarusijoje. Didžioji dalis A komandos narių stovyklą užbaigė sudalyvaudami Baltarusijos vasaros biatlono čempionate riedslidėmis. Šiose varžybose prie jų prisijungė ir būrys B komandos atstovų.

Pirmąją dieną biatlonininkai varžėsi sprinto lenktynėse, kuriose už kiekvieną netaiklų šūvį sportininkams teko įveikti papildomą 150 m baudos ratą. Vyrų grupėje triumfavo vienas iš Baltarusijos komandos lyderių Vladimiras Čepelinas, 10 kilometrų trasą įveikęs per 25 min. 16.8 sek. bei šaudykloje suklydęs du kartus. Karoliui Dombrovskiui, kuris užsidirbo tik vieną baudos ratą, iki pergalės pritrūko akimirkos ir nuo pirmos vietos jį skyrė vos 4,6 sekundės. „Apmaudu, kuomet nuo pergalės prieš tikrai itin pajėgius varžovus skyrė vos keletas sekundžių, tačiau savo startu esu patenkintas. Pavyko susitvarkyti su šaudymu, o ir savijauta lenktynėse buvo gera“, – po finišo teigė Karolis.

Trečias šioje grupėje liko baltarusis Jurijus Liadovas (šaudymas 1+3), o kitas Lietuvos atstovas – Rokas Suslavičius, šaudykloje klydęs kartą, užėmė 10-ą vietą. Moterų grupėje triumfavo baltarusė Ana Sola (1+0), o lietuvė Natalija Paulauskaitė (1+0) užėmė 7-ąją vietą. Jaunimo merginų grupėje sidabro medalį iškovojo Gabrielė Leščinskaitė, šaudykloje klydusi du kartus, o Kotryna Vitkūnaitė (2+3) tenkinosi ketvirta vieta. Tarp jaunimo vaikinų geriausiai sekėsi Karoliui Paukštei (1+1), kuris užėmė 5-ą vietą.

Antrąją varžybų dieną sportininkai jėgas vėl išmėgino sprinto lenktynėse. Šį kartą tarp jaunimo merginų nepralenkiama buvo Gabrielė Leščinskaitė (1+0), kuri iškovojo Baltarusijos čempionės titulą.

„Buvau entuziastingai nusiteikusi. Treneris liepė labiau koncentruotis į šaudymą, tačiau antroje dalyje pajaučiau, kad galiu ne tik taikliai sušaudyti, bet ir padidinti greitį trasoje. Apskritai šios dienos varžybomis esu patenkinta“, – sakė čempione tapusi Gabrielė.

Toje pačioje grupėje Kotryna Vitkūnaitė (0+1) pelnė bronzos medalį.

Vyrų grupėje Karol Dombrovski buvo vienas iš greičiausių trasoje ir nepaisant keturių klaidų šaudykloje sugebėjo užimti 5-ą vietą, nors nuo prizininkų trejeto skyrė vos 10 sekundžių. Tuo metu Rokas Suslavičius (2+1) liko 13-as. Natalija Paulauskaitė (1+2) moterų grupėje antrą dieną iš eilės užėmė 7-ą vietą, o tarp vaikinų 6-ą vietą iškovojo Karolis Paukštė (0+4), septintas liko Kipras Daugirdas, šaudykloje klydęs irgi keturis sykius.

Trečiąją varžybų dieną A komandos nariai mišrių estafečių lenktynėse nedalyvavo, o vienintelė Lietuvos estafetės komanda buvo vaikinų jaunių grupėje startavusi trijulė (Karolis Paukštė, Lukas Čepulis ir Linas Banys), kuri iškovojo bronzos medalius.

Artimiausiu metu Lietuvos biatlono A komanda planuoja vykti į treniruočių stovyklą Austrijoje, kurios metu bus pradėtas pasiruošimas ant sniego 2700 metrų aukštyje esančiame ledyne.