Visuose 11 šio sezono etapų sudalyvavęs M. Ignotas („Lukas“) surinko 7403 taškus. LBT taurės čempionu jis tapo pirmą kartą.

Antrąją vietą užėmė Nerijus Žukauskas (Kauno BMK), kurio sąskaitoje – 7326 taškai. Vos 16 taškų nuo jo atsiliko trečioje pozicijoje likęs Justinas Čekanauskas („BK Maratonas“).

„Emocijos kuo puikiausios. Labai džiaugiuosi, kad pavyko iškovoti titulą. Prieš sezoną pagrindinis tikslas buvo sudalyvauti visuose LBT etapuose ir apie būsimą vietą negalvojau. Tik įveikus apie pusę etapų, pradėjau galvoti, kad gali pavykti iškovoti prizinę vietą“, – sakė M. Ignotas.

Šiais metais dėl koronaviruso pandemijos įvyko tik 11 iš 16 planuotų etapų. Dalis jų buvo nukelti iš pavasario į rudenį.

„Labiausiai patikęs etapas buvo Jonavoje, taip pat – Alytuje ir Rumšiškėse. Galiu drąsiai sakyti, kad Rumšiškių ir Elektrėnų etapai buvo patys sunkiausi. Elektrėnuose buvo virš 30 laipsnių karščio ir nemažai kalniukų. Rumšiškėse oras buvo puikus, bet sezono pabaiga ir kalnai davė savo, nes bėgosi labai sunkiai, – pasakojo M. Ignotas. – Karantinas didelės įtakos rezultatams nepadarė, nes ir jo metu nuolat treniravausi, tik gal didesnis krūvis teko rudens mėnesiams dėl perkeltų LBT etapų“.

M. Ignotas ketina ir kitą sezoną aktyviai dalyvauti LBT etapuose ir ginti titulą.

Moterų įskaitoje triumfavusi G. Akmanavičiūtė („Bėgimo klubas“) surinko 7732 taškus. Praėjusių metų įskaitoje ji buvo antra.

Antrąją vietą šiame sezone užėmė Nadežda Normontienė (F.O.C.U.S. running“, 7336 tšk.), trečiąją – Jekaterina Nagina („Bėgimo klubas“, 5863 tšk.).

„Jausmas geras. LBT taurė labai įtraukia, norisi nepraleisti nei vieno etapo, todėl tikrai džiaugiuosi, kad pavyko sudalyvauti 9 iš 11. Metų pradžioje po žiemos poilsio praleidau du pirmus etapus ir neplanavau rinkti visų etapų, bet po Jonavos bėgimo įsitraukiau ir tada jau nebepraleidau nei vieno etapo“, – pabrėžė G. Akmanavičiūtė.

LBT nugalėtoja džiaugėsi, kad daugelis etapų buvo savotiški ir įdomūs.

„Įsiminė Jonavos etapas, nes jis buvo pirmas po žiemos miego ir gana greitas. Tai jau prognozavo gerą formą ir gerus metus. Elektrėnai įsiminė kaip karščiausias metų bėgimas, jausmas tikrai buvo kaip pirtyje, bandant įveikti linksmuosius Elektrėnus kalnelius. Alytaus pusmaratonyje pasiekiau savo asmeninį rekordą (1:23,29), o naujoje Panevėžio parko trasoje 12 km praskriejau puikiu greičiu ir užfiksavau neoficialų geriausią savo 10 km laiką (36.35). Rumšiškėse turėjome puikų orą, labai gražią trasą ir, kaip visada, kalną žudiką“, – kalbėjo G. Akmanavičiūtė.

Bėgikė prisipažino, kad karantino mėnesiai jai leido padidinti treniruočių intensyvumą. Tai leido ne tik skinti pergales LBT etapuose, bet ir tapti Lietuvos 100 km bėgimo rekordininke. G. Akmanavičiūtė tikisi, kad LBT taurė toliau plėsis skirtinguose Lietuvos miestuose, o labiausiai ji pasigenda etapo pajūryje.

V40 įskaitoje LBT nugalėtoju tapo Remigijus Zalumskis, o M40 – Eglė Galimovienė. Čempionai paaiškėjo ir kituose amžiaus grupėse. Nugalėtojais paskelbti Edvardas Junda (V45), Danguolė Bičkūnienė (M45), Rolandas Silius (V50), Renata Macijauskienė (M50), Igoris Černikovas (V55), Birutė Striūkienė (M55), Algirdas Striūka (V60), Teresė Bulkevičiūtė (M60) ir Algimantas Kartočius (V70).

Klubų įskaitoje čempionų titulą apgynė „Bėgimo klubas“ (8737 tšk.). Antrąją vietą užėmė Kauno BMK (7199 tšk.), trečiąją – „Lukas“ (6984 tšk.).

Tuo tarpu vaizdingajame LBT XVI etape – Rumšiškių bėgime „Aplink Lietuvą“ – netrūko gražių kovų. Pagrindinėje – pusmaratonio (21,098 km) – distancijoje nugalėjo Virgilijus Muralis („BK Maratonas“, 1:39.18,0). Antras finišavo Igoris Černikovas („Na, pagauk!“, 1:41.31,9), trečias – Robertas Petronis (1:44.50).

Tarp moterų nugalėjo Diana Banienė („Bėgimo klubas“, 1:47.19), aplenkusi G. Akmanavičiūtę (1:48.12,5) ir Sadą Bukšnienę (Kauno BMK, 1:49.52,8).

10,549 km bėgime prizininkais tapo Darius Sadeckis („F.O.C.U.S. running“, 35.23,5), Jonas Stankevičius („Run For Sun“, 37.02,0) ir Vaidas Ramanauskas („Origami Runners“, 37.07,6). Tarp moterų greičiausias buvo Ingrida Stankutė (45.33,9). Antra liko Renata Jatužienė (Kauno BMK, 47.41,1), trečia – Jurgita Pušinaitė („Bėgimo klubas“, 48.28,1).

Dar perpus mažesnėje distancijoje nugalėtojais tapo Titas Pumputis (Panevėžio triatlono klubas, 18.35,4) ir Eglė Stankūnė („I Run LT“, 22.31,0).

Bėgimo rengėjai kviečia registruotis ir į bėgimą Lietuvos karių dienai paminėti „Tauragė 2020“, kuris vyks lapkričio 15 dieną. Ten bus pristatytas kitų metų Lietuvos bėgimo taurės sezonas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės