Pirmą čempionato dieną vyko varžybos 500 metrų distancijoje. Atkakliausia kova vyko dviviečių baidarių rungtyje. Šioje naujoje olimpinėse distancijoje į vieną baidarę sėdo kelialapį į Tokijo olimpiadą 200 m vienviečių baidarių varžybose iškovojęs Mindaugas Maldonis ir anksčiau dvivietę 1000 m nuotolyje irklavęs Andrejus Olijnikas. Kitoje baidarėje jėgas sujungė vienviečių ir dviviečių 200 m varžybose medalius pasaulio bei Europos čempionatuose laimėję Artūras Seja ir Ignas Navakauskas.

Lietuvos čempione tapo M. Maldonio ir A. Olijniko irkluojama dvivietė. Nugalėtojai distanciją įveikė per 1 min. 30,32 sek. ir antroje vietoje likusius A. Seją ir I. Navakauską aplenkė 3,409 sek.

„Buvo lygiaverčių varžovų dvikova. Varžovai yra tikri sprinteriai ir buvo klausimas, kiek jiems pavyks atsiplėšti trasos pradžioje. Bet mes pirmavome nuo pat starto iki finišo. Andrejus labai patobulėjo starte, nes anksčiau jam startuojant ilgesnėje distancijoje, startas nebuvo toks svarbus. Man 500 metrų distancija yra pati geriausia, nes 200 metrų per trumpa, o 1000 metrų per ilga. Esam patenkinti pasiektu rezultatu. Nors dar nedaug kartu treniravomės, bet mūsų technika panaši ir gerai jaučiam vienas kitą. Džiaugiamės, kad laimėjome Lietuvos čempionatą ir užsitikrinome vietą rudenį vyksiančiame pasaulio čempionate“, – sakė M. Maldonis.

Nauja olimpine rungtimi tapusioje dviviečių kanojų 500 m distancijoje Lietuvos čempionato auksą iškovojo Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas. Čempionai distanciją įveikė per 1 min. 43,542 sek. ir antroje vietoje likusius Europos jaunių čempionato finalininkus Artūrą Golovač ir Igną Serafiną aplenkė 5,889 sek.

„Pastaruoju metu kanojininkai išgyvenome daugybę pasikeitimų. Iki Rio de Žaneiro žaidynių olimpine buvo 200 metrų vienviečių distancija. Į Tokijo programą įtraukė 1000 metrų rungtį ir reikėjo persiorientuoti į penkiskart ilgesnį nuotolį. Todėl dabar perpus trumpesnė 500 metrų atrodo kaip pasaka. Su Vadimu esam ne kartą irklavę dvivietę, todėl gerai suprantam vienas kitą ir pasiekėm gerą rezultatą. Atsiranda prošvaisčių, kad galim pakovoti dėl medalių ir pasaulio bei Europos čempionatuose. Nes 1000 metrų nuotolyje sprinteriams konkuruoti buvo be galo sunku“, – teigė H. Žustautas.

Olimpinėje keturviečių baidarių 500 m distancijoje Lietuvos čempionais tapo A. Seja, Simonas Maldonis, Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas. Nugalėtojai distanciją įveikė per 1 min. 21,228 sek.

Medaliai išdalinti ir keturiose olimpinėse rungtyse moterų varžybose. Baidarių varžybose net tris aukso medalius iškovojo Gintarė Pališauskaitė. Ji laimėjo vienviečių rungtį, kartu su porininke Kotryna Glemžaite buvo greičiausios dviviečių varžybose ir kartu su K. Glemžaite, Gabriele Srivkinaite bei Ieva Vaitiekūnaite nugalėjo keturviečių varžybose. Olimpinėje dviviečių kanojų 500 m distancijoje greičiausia buvo Gabrielės Čerepokaitės ir Dianos Safronovos pora.

Šeštadienį Lietuvos čempionate baidarininkai kanojininkai varžysis 1000 m nuotolyje, o sekmadienį startuos 200 m distancijoje.