aA
Penktadienį vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdis. Posėdį pradėjo LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, primindama komiteto nariams, kad š.m. sausio 28 d. vyks LTOK Generalinės asamblėjos eilinė ir neeilinė sesijos. Neeilinės sesijos darbotvarkėje numatytas naujų LTOK įstatų svarstymas ir tvirtinimas.
© A.Pliadžio nuotr. (LTOK)

Revizijos komisija pastabų neturėjo

Revizijos komisijos narys Donatas Kazlauskas pristatė LTOK finansinės-ūkinės veiklos revizijos rezultatus už 2015 m. Revizijos komisija tikrino pirminius apskaitos dokumentus, pajamas, sąnaudas ir jų pripažinimą apskaitoje. D.Kazlausko teigimu, LTOK vidaus kontrolės sistema užtikrina, kad turtas būtų tinkamai apskaitytas ir saugomas, dokumentai yra tvarkingi, tad komisija pastabų neturėjo. Revizijos komisijos nariai buvo supažindinti su nepriklausomos audito bendrovės išvadomis.

2015-aisiais pajamos augo

LTOK iždininkas Rimgaudas Balaiša apžvelgė kaip buvo vykdomas 2015 m. biudžetas. LTOK veiklos programa buvo finansuojama pagal LTOK Generalinės asamblėjos patvirtintą biudžetą. LTOK ir Lietuvos olimpinio fondas (LOF) dirbo pagal atskirus biudžetus, abiejų organizacijų ketvirtinės ir metinės biudžeto apyskaitos buvo svarstomos bei tvirtinamos Ekonomikos ir finansų komisijoje ir tik po to teikiamos Vykdomajo komiteto tvirtinimui.

2015-aisiais LTOK pajamos sudarė 6,8 mln. eurų, tai yra 14,4 proc. daugiau nei planuota. 5,3 proc. didėjo išlaidos ir siekė 6,9 mln. eurų. Išlaidos viršytos tik dviejose srityse: daugiau išleista 2016-ųjų metų olimpinių žaidynių avansiniams mokėjimams ir TOK subsidijoms, kurių pagal Olimpinio solidarumo programą, buvo gauta ženkliai daugiau, nei planuota. Pasak iždininko, buvo sudėtinga numatyti avansinius mokėjimus, susijusius su dalyvavimu olimpinėse žaidynėse, t.y. bilietų ir viešbučių kainas.

R.Balaišos teigimu 2015-ųjų biudžetą buvo sudėtinga planuoti ir dėl praėjusiais metais įvesto euro. Daugiausiai pajamų į LTOK biudžetą įplaukia iš UAB „Olifėja“. Loterijos bilietų praėjusiais metais ši įmonė pardavė mažiau, tačiau dėl didesnių bilietų kainų pajamos išaugo. Beveik visa viršyta biudžeto suma metų pabaigoje liko LTOK banko sąskaitoje, šios lėšos nebuvo išleistos, buvo atidėtos olimpiniams metams ir yra įtrauktos į 2016 m. biudžetą, kuris bus tvirtinamas Generalinės asamblėjos sesijoje.

Labiausiai augo LTOK pajamos, gaunamos iš Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) - 38,6 proc. TOK lėšas skiria tiksliniams projektams pagal pateiktas paraiškas, todėl šių subsidijų augimas 2015 m. patvirtina, kad LTOK efektyviai išnaudoja Olimpinio solidarumo teikiamas galimybes. Praėjusiais metais TOK įvairių projektų įgyvendinimui skyrė 562,6 erų.

Papildomos lėšos buvo skirtos programos „Rio 2016“ finansavimui. Taip pat, atsižvelgiat į olimpinio sporto šakų federacijų prašymus, joms buvo suteiktas avansinis finansavimas iš numatomo 2016 m. LTOK biudžeto.

Rio kainuos 3 kartus brangiau nei Londonas

Šiais metais LTOK planuoja gauti 7 mln. eurų pajamų, kurios daugiausiai priklausys nuo UAB „Olifėja“ pardavimų. Taip pat planuojamos 200 tūkst. didesnės pajamos iš TOK.

2016 m. išlaidų struktūra nesikeis. Kitais metais LTOK planuoja išleisti 7,6 mln. Planuojama, kad dalyvavimas olimpinėse žaidynėse 2016 m. atsieis 1,6 mln. eurų, iš viso dalyvavimas žaidynėse kainuos 2,2 mln. eurų, tai yra tris kartus brangiau nei dalyvavimas 2012 m. žaidynėse Londone. Nežiūrint į tai, olimpiniais metais didės sporto federacijų veiklos finansavimas, joms bus skirta 15 proc. didesnė suma nei ta, kuri buvo suplanuota 2015 m.

Lietuvos olimpinis fondas veikia savarankiškai

2015 m. LTOK valdomas Lietuvos olimpinis fondas (LOF) gavo 570 tūkst. eurų pajamų, tai yra 20 proc. daugiau nei 2014 m. Fondo direktoriaus Vitalijaus Vasiliausko teigimu, praėjusiais metais LOF išlaidos buvo 100 tūkst. eurų mažesnės nei planuota. Tai lėmė palankesnės reklamos kainos, dėl kurių pavyko susitarti su televizijos kanalais. 28,1 tūkst. eurų sumažėjo LOF veiklos finansavimas, o LTOK ir LOF programų finansavimas didėjo 46,8 tūkst. eurų.

Praėjusiais metas LOF sudarė 4 naujas ilgalaikes paramos sutartis su rėmėjais ir gavo pajamų iš naujų veiklų – Europos žaidynių transliacijos teisių pardavimo ir licencinio mokesčio už parduotą „LTeam“ aprangos kolekciją.

LOF nėra finansuojamas iš LTOK biudžeto, ši organizacija veikia savarankiškai, šiemet planuoja 20 proc. pajamų augimą ir finansavimo didinimą bendriems LOF ir LTOK projektams.

Patvirtinta jaunimo žiemos olimpinių žaidynių rinktinė

Vida Vencienė, Lietuvos misijos vadovė jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse, Vykdomojo komiteto nariams pristatė Lietuvos rinktinę. Jos teigimu visi sportininkai yra sveiki ir tęsia pasiruošimą žaidynėms, dauguma jų šiuo metu treniruojasi užsienyje. Buvo patvirtintas ir komandos vėliavnešys. Lietuvos vėliavą Lilehameryje neš ledo šokėjas Davidas Kizala, kuriam žaidynių atidarymo dieną sueis 18 metų.

Pagerbti nusipelnę sporto žmonės

Penktadienį Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti olimpiniam sąjūdžiui nusipelnę žmonės.

Olimpinėmis žvaigždėmis apdovanoti:

1. Vytautas Vidmantas Zimnickas, ilgametis Lietuvos akmenslydžio asociacijos prezidentas, 1992-1996 LRS narys, Ekonomikos komiteto pirmininkas, Vilniaus miesto sporto tarybos pirmininko pavaduotojas;

2. Aleksandras Leonavičius, ilgametis Lietuvos tekvondo (WTF) federacijos prezidentas.

LTOK prizais „Citius. Altius. Fortius” apdovanoti:

Danutė Svitojūtė, buvusi ilgametė LTOK direktorato vyr. referentė, Lietuvos lengvosios atletikos federacijos generalinė sekretorė, lengvosios atletikos sporto teisėja;

Vidas Mačiulis, Lietuvos televizijos žurnalistas, publicistas, redaktorius, Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno skyriaus valdybos pirmininkas;

Vaclovas Šiugždinis, ilgametis Lietuvos dviračių sporto federacijos viceprezidentas, ilgametis Klaipėdos sporto centro dviračių sporto treneris, aktyvus sporto organizatorius.

LTOK medaliais „Už nuopelnus olimpizmui“ apdovanoti:

Jonas Načiūnas, ilgametis Lietuvos olimpinės kolekcininkų asociacijos narys, rengiantis personalines parodas olimpine tematika;

Kęstutis Skerys, ilgametis Lietuvos olimpinės kolekcininkų asociacijos viceprezidentas, tarptautinės krepšinio kategorijos teisėjas;

Petras Albertavičius, ilgametis irklavimo treneris, I jaunimo olimpinių žaidynių Singapūre čempiono Rolando Maščinsko pirmasis treneris;

Laimutė Krauzienė, tarptautinės kategorijos dailiojo čiuožimo teisėja, XXI žiemos olimpinių žaidynių Vankuveryje ir XXII žiemos olimpinių žaidynių Sočyje sporto teisėja, daugkartinė pasaulio ir Europos čempionatų teisėja;

Česlovas Kundrotas, XXVI olimpiados žaidynių Atlantoje dalyvis, daugkartinis Lietuvos čempionas ir rekordininkas;

Natalija Kalašnikova, buvusi ilgametė Lietuvos nacionalinės baidarių irklavimo rinktinės narė, daugkartinė pasaulio čempionatų prizininkė;

Kęstutis Stakėnas, Lietuvos dviračių sporto federacijos pirmasis viceprezidentas, daugkartinis Lietuvos čempionas;

Rimas Antanas Kalnutis, nusipelnęs fechtavimo treneris, Vilniaus miesto sporto centro fechtavimo treneris.

LTOK plaketėmis apdovanoti:

Sigita Mackonienė, XXVII, XXIX ir XXX olimpiados žaidynių, pasaulio čempionatų meninės gimnastikos teisėja, ilgametė meninės gimnastikos trenerė;

Valentina Keraminienė, ilgametė žurnalo “Sporto mokslas” maketuotoja ir Lietuvos sporto enciklopedijos projekto vadovė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Britų sprinto žvaigždė už dopingo vartojimą diskvalifikuota ketveriems metams (3)

Europos bėgimo estafetės 4x400 m aukso medalio laimėtojas 29 metų Nigelas Levine'as sučiuptas...

Paskelbti Lietuvos FAIR PLAY apdovanojimų laureatai

Žodžiai FAIR PLAY Lietuvoje buvo pradėti vartoti maždaug prieš 25 metus. Būtent tada,...

11 valandų operaciją po avarijos ištvėrusi 17-metė sveiksta – užsimojo grįžti į lenktynių trasą (15)

Po siaubingos avarijos „Formulės 3“ lenktynėse Kinijoje išgyvenusi 17-metė Sophia Florsch...

Pirmasis žolės riedulio sezono trofėjus – vilniečiams

Pirmąjį 2018-ųjų žolės riedulio sezono uždarosiose patalpose trofėjų – Lietuvos žolės...

Po sėkmingo pasirodymo rinktinėje Četvertakas karjerą pratęs Norvegijoje

Lietuvių gretos Norvegijos antroje lygoje („1. Divisjon“) dar labiau išaugo – tris mūsų...

Top naujienos

Tarptautiniame kontrabandos tinkle įsipainiojo lietuviai: genialus planas apeiti Rusijos sankcijas (85)

Šeštame aukšte esančiame bute Sankt Peterburgo Lenino prospekte Nastia Loškina ant virtuvės...

Gyventojai prezidentei už darbą surašė pažymius: kokia Grybauskaitė liks atmintyje? (214)

Per beveik dešimt metų prezidentės Dalios Grybauskaitės populiarumo kreivė nukrito daugiau negu...

Lustų rinka smigo žemyn: 400 mlrd. dolerių vertės pramonės klestėjimas eina į pabaigą (15)

Nuostoliai lustų gamintojų rinkoje praėjusią savaitę tęsiasi, ypač po to, kai JAV...

Dvejus metus nelaiminčios rinktinės vedlys posto palikti neskuba: ne laikas apie tai kalbėti specialiai DELFI iš Belgrado (32)

Pirmas Tautų lygos turnyras lietuviams prisvilo: C divizione 4 grupėje Lietuvos futbolo rinktinė...

Juozaičio pranašystė: jei taip toliau, po 20 m. nebebus lietuvių kalbos ir tautos (1695)

„Niekada taip nebuvo, kad lietuvis taip ėstų lietuvį. Po bet kurio straipsnio tokių keiksmų...

Monikai Šalčiūtei nenusisekė romanas su Donatu Motiejūnu: buvau apgauta, buvo daug melo (65)

Daugeliui vis dar yra paslaptis, kaip žmonės uždirba pinigus socialiniuose tinkluose dėdami savo...

Naujo „Mercedes-Benz G63 AMG“ testas: kam rūpi bekelė – kalbame apie įvaizdį už 180 tūkst. eurų (14)

Garsiausia „ Mercedes-Benz “ gamos ikona galima laikyti G klasę. 39-erius metus gaminamas...

Darbe – kaip namuose: kas turi užtikrinti gerą savijautą dirbant biure

Ekspertai vieningi: šiuolaikiniai darbdaviai, norintys pritraukti ir išlaikyti talentus savo...

Studentų gyvenimas tarpukariu: „karvė ar studijos?“, išradingi „versliukai“ ir noras maištauti

Studentų gyvenimas visuomet buvo apaugęs mitais ir stereotipais. Nuo mamos kotletų, įdėtų į...

Su Nekrošiumi dirbusios aktorės vos tramdo ašaras: taip netikėta, taip staiga (43)

Antradienio rytą Lietuvą žaibiškai apskriejo liūdna žinia – mirė garsus teatro režisierius...