Trečioje vietoje likęs A. Šliuburys nugalėjo jaunimo grupėje.

G. Liutkus nuo J. Preisso atsiliko 17 taškų, tuo tarpu A. Šliuburį nuo antros vietos skyrė tik 2,6 taško.

WISSA 2011 – tai didžiausias žiemos buriavimo sporto renginys pasaulyje. Ant sniego ir ledo tarpusavyje varžėsi burlenčių, jėgos aitvarų ir čiuožimo naudojant burę-sparną (angl. - kitewing) meistrai. Šįmet čempionate dalyvavo per 100 sportininkų iš 15 šalių, iš viso buvo surengta 18 įskaitinių važiavimų.

„Psichologinį nuovargį įveikti buvo sunkiau nei fizinį, - sakė „Ekstremalaus sporto“ atstovas G. Liutkus. - Paprastai buriavimo varžybos, kuriose teko dalyvauti iki šiol, vykdavo 2-5 dienas. Atlaikyti kasdienį fizinį krūvį 10 dienų – iš tiesų nemenkas jėgų išbandymas“.

G. Liutkus žiemos pasaulio čempionate dalyvavo pirmą kartą, todėl šis pasiekimas, anot sportininko, jam pačiam yra netikėtas.

Ledrogių varžybos
„Burlenčių slalomas šalyje atsigavo ir jo lygis pakilo pradėjus kurtis buriavimo mokykloms šalyje, - sakė kitas „Ekstremalaus sportas“ atstovas Robertas Gradauskas. – Lietuviai pasaulio čempionate sugebėjo aplenkti daug pasiekusius lenkus, prancūzus ir suomius, nes yra pripratę treniruotis tinkamomis sąlygomis.

Tokios išskirtinės sąlygos Lietuvoje yra Kuršių mariose, kur nuolatos galima sulaukti vėjo. Tik esant stipriam vėjui sportininkai gali lavinti įgūdžius ir kelti kvalifikaciją“.

G. Liutkus prizinę vietą iškovojo čiuoždamas namų gamybos ledrogėmis ir 5,2 m2 metro bure – ta pačia, kuria prieš mėnesį per audrą ant užšalusių Kauno marių viršijo praėjusiųjų metų paties pasiektą buriavimo ant ledrogių greičio rekordą šalyje ir išvystė 95 km/val. greitį.

Šiuo metu G. Liutkaus greičio pasiekimas yra antras pasaulyje po amerikiečio Jeffry Browno, kuris ledrogėmis pasiekė 104 km/val. greitį.

Lietuvoje buriavimo sporte sparčiai populiarėja jėgos aitvarai ir burlentės, čiuožimas naudojant burę-sparną iki šiol nėra plačiai paplitęs.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją