Latvija šiame pasaulio čempionate laimėjo trejas ir pralaimėjo ketverias rungtynes, užėmė grupėje šeštą vietą ir keliauja namo. Šveicarai liko laipteliu aukščiau.

Rezultatas:

Latvija - Šveicarija - 2:3 (0:2, 1:1, 1:0).

08:39 [0 - 1] Damien Brunner
10:49 [0 - 2] Dominik Schlumpf
20:27 [0 - 3] Yannick Webber
21:57 [1 - 3] Koba Jass
57:37 [2 - 3] Zemgus Girgensonas

Rungtynių eiga

Rungtynes aktyviau pradėjo dvi poilsio dienas turėję šveicarai. Jie buvo greitesni ir „šviežesni“ už išvakarėse prieš vidurnaktį sunkų mačą baigusius latvius. 9-ą min. Damienas Brunneris įmušė pirmą įvartį, 11-ą - Dominikas Schlumpfas - antrą. Dar po vieno šveicarų pavojingo smūgio ritulys atsimušė į virpstą. Latvijos rinktinė net tris kartus turėjo kiekybinę persvarą, bet jos neišnaudojo.

Antro kėlinio pradžioje - jau 27-ą sekundę - šveicarai trečią kartą pasiuntė ritulį į Latvijos rinktinės vartus. Tačiau latviai netrukus sušvelnino skirtumą (1:3), kai priešininkų varžovų vartininko klaida pasinaudojo Kobe Jassas. Latvijos ritulininkai perėmė iniciatyvą ir sukūrė net keletų progų, bet jos nevirto įvarčiais. Kėlinio pabaigoje žaidimas vėl išsilygino, o mūsų kaimynai ketvirtą sykį neišnaudojo kiekybinės daugumos.

Trečias kėlinys liko permainingai, bet nerezultatyviai, o tai buvo naudinga šveicarams. Likus 2 su puse minutės iki kėlinio pabaigos, latviai vartininką pakeitė šeštu aikštės žaidėju ir pelnė įvartį (2:3). Stiprų Kristapo Sotnieko smūgį Zemgus Girgensonas nukreipė į viršutinį vartų kampą. Bet teisėjui kilo abejonių, ar latvių puolėjas nelaikė aukščiau vartų skersinio pakeltos lazdos. Arbitras iš Suomijos ilgai žiūrėjo vaizdo kartojimą ir... latvių įvartį įskaitė. Latvijos ekipa per likusį laiką vėl bandė spausti varžovus jų gynybos zonoje, bet du šveicarai perėmė ritulį, iščiuožė prieš tuščius mūsų kaimynų vartus,... juos nustūmė ir sugebėjo neįmušti įvarčio (likus 1:11 min.). Teisėjas, peržiūrėjęs ir šį kartojimą, jokių sankcijų Latvijos rinktinei ir desperatiškai varžovams kliudžiusiam gynėjui neskyrė. Paskutinės minutės išlyginti rezultatą Latvijos komandai neužteko. Šveicarijos pergalė - 3:2 (2:0, 1:1, 0:1).

JAV iškovojo penktą pergalę

Po penktos pergalės į antrą vietą B grupėje pakilo ketvirtfinalyje taip pat žaisianti JAV (14 tšk.) komanda, 5:4 (0:0, 3:3, 2:1) privertusi pasiduoti penktą nesėkmę patyrusią bei septintoje pozicijoje likusią Vokietijos (5 taškai) ekipą. Amerikiečiai nuolat pirmavo, o vokiečiai vis lygindavo skirtumą. Trečiame kėlinyje JAV ekipa įgijo dviejų įvarčių persvarą, kurią varžovai spėjo tik sušvelninti. Nugalėtojams Justinas Abdelkaderas pelnė du įvarčius.

Rusija žengia be pralaimėjimų

Rusijos rinktinė 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) nugalėjo čempionato šeimininkę Baltarusijos komandą ir vienintelė iškovojo septintą pergalę iš tiek pat galimų. Baltarusiai grupėje liko treti.

Rusija - Baltarusija - 2:1 (0:0, 2:0, 0:1).

32:46 [1 - 0] Sergej Plotnikov
35:47 [2 - 0] Vadim Šipačiov
45:49 [2 - 1] Vladimir Denisov

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai:

A grupės turnyrą laimėjo Kanada

Šešta pergale Baltarusijos sostinėje vykstančio šešiolikos komandų pasaulio vyrų ledo ritulio čempionato aštuonių komandų A grupės varžybas baigė vietą anksčiau ketvirtfinalyje jau užsitikrinusi lyderė Kanados (18 tšk.) rinktinė, antradienį 3:2 (0:1, 2:1, 1:0) nugalėjusi šeštoje pozicijoje esančius Norvegijos (7 tšk.) ledo ritulininkus. Norvegai du kartus pirmavo, bet persvaros neišsaugojo. Kanadiečiams du įvarčius pelnė Joelis Wardas.

Kanada - Norvegija - 3:2 (0:1, 2:1, 1:0).

13:05 [0 - 1] Anders Bastiansen
23:36 [1 - 1] Joel Ward
32:16 [1 - 2] Mads Hansen
36:25 [2 - 2] Mark Scheifele
50:43 [3 - 2] Joel Ward

Slovakija - Danija - 4:3 (1:0, 0:1, 3:2).

54:25 [4 - 3] Jesper Jensen

Čekija - Prancūzija - 5:4 (1:3, 3:0, 0:1, 1:0), - po pratęsimo.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai:

1. Kanada 7 5 1 1 0 28:13 18
2. Švedija 7 5 1 1 0 24:10 18
3. Čekija 7 2 2 2 1 20:18 12
4. Prancūzija 7 2 2 1 2 25:20 11
5. Slovakija 7 3 0 1 3 20:21 10
6. Norvegija 7 2 0 1 4 16:19 7
7. Danija 7 1 1 0 5 17:27 5
8. Italija 7 1 0 0 6 6:25 3