aA
Kova su varžovais, vėju, aukštomis bangomis ir pačiu savimi. Tokiems išbandymams sekmadienį ryžosi kelios dešimtys plaukikų, išmėginusių jėgas tradiciniame Kuršių marių plaukimo maratone.
Broliai Edgaras ir Artūras Šturos (Foto: Kauno plaukimo federacija)
Broliai Edgaras ir Artūras Šturos (Foto: Kauno plaukimo federacija)

Iš kurėno „Kuršis“ į Kuršių marių vandenį Lydumo rage anksti ryte įšokusių sportininkų pastangas po daugiau nei dviejų valandų Kintuose vainikavo net du rekordiniai rezultatai ilgiausioje, 10 km, distancijoje, sirgalių sveikinimai ir šventė krante. Lenktynės vyko ir 5 km bei 2 km distancijose.

Greičiausiai – per 2 val. 7 min. 30,3 sek. – grybšniais 10 km nuo vieno Kuršių marių kranto iki kito atmatavęs 32 metų vilnietis Edgaras Štura tapo ne tik Kuršių marių plaukimo maratono nugalėtoju. Taip greitai šio nuotolio plaukimo maratone nebuvo įveikęs nė vienas Lietuvos sportininkas.

Be to, pasaulio veteranų čempionas E. Štura iškovojo pagrindinį Kuršių marių maratonų serijos trofėjų – „Super Grand Prix“. Jis buvo greičiausias ir dviejuose ankstesniuose etapuose – birželio 20 d. 5 km lenktynėse Šveicarijos tvenkinyje Jonavos rajone ir 4 km nuotolyje liepos 6 d. Lampėdžio ežere Kaune.

Dar vieną rekordą pasiekė 54-erių Vaidotas Gumbis, užėmęs pirmą vietą amžiaus grupėje nuo 45 iki 59 metų, o tarp visų dalyvių finišavęs trečias. Kaišiadorių atstovas 10 km nuplaukė per 2 val. 32 min. 31,3 sek. ir beveik 10 min. pagerino ankstesnį geriausią šios grupės pasiekimą.

Iš viso 10 km nuotolį ryžosi įveikti 14 plaukikų, prieš tai įvykdžiusių kvalifikacinius reikalavimus. Antrąją vietą užėmė nugalėtojo brolis, už jį ketveriais metais jaunesnis Artūras Štura – 2 val. 23 min. 42,5 sek.

Trečias amžiaus grupėje nuo 45 iki 59 m. finišavo LRT sporto skyriaus prodiuseris Ramūnas Grumbinas. Pernai klastingos ligos – erkinio encefalito – užkluptas vilnietis po varžybų savo feisbuko paskyroje parašė: „10 km plaukte. Per Kuršių marias. „Negyvoji kopa-Kintai“. 3 val. pokalbių su bangom ir savimi. Ypač paskutinę valandą. Pirmas gyvenime oficialus plaukimo maratonas (t.y. 10 km ir daugiau). O lygiai prieš metus šiuo metu tik pradėjau vaikščioti laikydamasis sienų. Bet tikėjau, kad tai bus laikina. Ir dabar padariau tai, apie ką ir prieš ligą net negalėjau pagalvoti.“

5 km distancijoje greičiausias buvo pagrindinis varžybų organizatorius, Kauno plaukimo federacijos prezidentas Arlandas Antanas Juodeška – 1 val. 52 min. 15 sek.

2 km lenktynėse moterių grupėje nugalėjo kaunietė Marija Rutkauskaitė, o tarp vyrų pirmas finišą pasiekė klaipėdietis Igoris Kozlovskis.

Pastaroji distancija užbaigė „Grand Prix“ seriją. Joje buvo skaičiuojami Šveicarijos Joninių maratono 2,3 km, Lampėdžių Karalius Mindaugo 2 km ir Kuršių marių maratono 2 km nuotolių rezultatai.

Nugalėtojais šioje įskaitoje tapo 58-erių klaipėdietė Aida Vilimienė ir 63 metų alytiškis Sigitas Katkevičius.

„Grand Prix“ ir „Super Grand Prix“ įskaitų rezultatai skaičiuojami pagal Pasaulio plaukimo federacijos sistemą, kuri leidžia sulyginti įvairių amžiaus grupių plaukikų galimybes.

Kuršių marių plaukimo maratono organizatoriams teko skubiai keisti renginio datą – dėl nepalankių oro prognozių varžybos buvo perkeltos iš liepos 11 d. į liepos 12-ąją.

„Sinoptikai buvo teisūs – šeštadienį oras buvo visiškai netinkamas varžyboms, pūtė stiprus vėjas, marios buvo tiesiog baltos nuo lūžtančių bangų. Net nekursavo reisiniai laivai. Bet buvo viltis, kad kitą rytą vėjas kelioms valandoms nurims. Todėl nutarėme startuoti kuo anksčiau“, – paaiškino Kauno plaukimo federacijos vadovas A. A. Juodeška.

Nors varžybų data buvo pakeista, bet vienas renginys įvyko iš anksto numatytu laiku – šeštadienį vakare plaukimo maratono dalyviams, svečiams pasirodymą surengė „Giunter Percussion“ grupė, vadovaujama Pavelo Giunterio. Tai buvo nemokamas Kintų muzikos festivalio koncertas.

„Pavelas Giunteris savo būgnų garsais išvaikė piktus vėjus ir suteikė progą plaukikams pasiekti tikslus“, – juokėsi A. A. Juodeška.

5 km ir 10 km distancijas nutarusiems įveikti plaukikams sekmadienis prasidėjo labai anksti. Jau 5 val. 15 min. jie sėdėjo prie pusryčių stalo, o netrukus jau lipo į laivą „Ventainė“, kuriuo iš Kintų pusantros valandos keliavo į starto vietą.

„Šioje kelionėje tvyrojo ypatinga atmosfera. Per tą pusantros valandos varžovai tampa tarsi viena komanda, siekianti to paties tikslo. Visi dalijosi patirtimi, kaip geriau kovoti su bangomis, kokiais tepalais pasitepti, kad nenutrintų kostiumas ar raumenys nepervargtų. Kalbėjomės, kaip kas įveikia alkio iššūkius, raumenų skausmus“, – pasakojo A. A. Juodeška.

Anot Kauno plaukimo federacijos prezidento, pirmame distancijos penktadalyje marios buvo pakankamai ramios, nes nuo vėjo saugojo kopos. O po to plaukikams teko galynėtis su metro ir aukštesnėmis bangomis. Geriausiai su šiuo iššūkiu susidorojo tie, kurie pagavo bangų ir vėjo ritmą.

„Plaukdamas tiesiog neturi trukdyti vėjui ir bangai nešti tave. Ir jei pagauni ritmą, plauki greitai. Geriausiai tai padaręs E. Štura po finišo sakė, kad galėtų dar tiek pat nuplaukti“, – teigė A. A. Juodeška.

Kiekvieną dalyvį mariose lydėjo atskira motorinė valtis. Organizatoriams talkino ir nidiškiai, ir klaipėdiečiai, ir Kintų žvejai. Šiose valtyse plaukikai buvo pasidėję gėrimų, kad priplaukę galėtų numalšinti troškulį. O išsaugoti jėgas jiems padėjo ir specialūs maisto mišiniai, kuriuos sportininkai buvo įsidėję į hidrokostiumus. Rimčiau pasistiprinti buvo galima per vidurį distancijos, kur laukė kurėnas „Germanika“. Ties juo buvo ir 5 km nuotolio finišas.

2 km rungties dalyviai startavo ir finišavo Kintuose. „Didžiausias iššūkis šios distancijos dalyviams buvo plaukimas į priekį prieš bangas“, – pastebėjo A. A. Juodeška.

Per apdovanojimus buvo pagerbti ne tik varžybų nugalėtojai ir „Grand Prix“ bei „Super Grand Prix“ laimėtojai. Šių dviejų serijų geriausiųjų trejetams atiteko ir piniginiai prizai. Apdovanojimų netrūko įvairiose kategorijose – sportiškiausios šeimynos, kuria tapo kauniečiai Gadliauskai, ilgiausiai išbuvusio vandenyje, jauniausio, vyriausio dalyvių.

Specialiu prizu apdovanotas 72-ejų marijampolietis Antanas Guoga. Jam tai buvo jau 98-asis plaukimo maratonas atvirame vandenyje.

„Viskas pavyko puikiai, nepaisant mums kiek trukdžiusių gamtos išdaigų. Tuos pačius tris maratonus tikrai rengsime ir kitais metais. Jų datas jau surašėme ant nugalėtojams įteiktų kuponų“, – pareiškė A. A. Juodeška.

Kuršių marių plaukimo maratono nugalėtojai

Merginos ir moterys

2000 m. Amžiaus grupė iki 16 m.: Martina Rutkauskaitė (Kaunas) – 25 min. 1,7 sek.;

17-24 m.: Marija Rutkauskaitė (Kaunas) – 22 min. 47,7 sek.;

25-34 m.: Jurga Girdzijauskienė (Vilnius) – 47 min. 23,6 sek.;

35-44 m.: Audronė Vaškienė (Šiauliai) – 32 min. 51,5 sek.;

45-54 m.: Lina Bielinienė (Kaišiadorys) – 26 min. 3,1 sek.;

55-64 m.: 1. Ramunė Ivanauskaitė (Kaunas) – 27 min. 30,2 sek., 2. Aida Vilimienė (Klaipėda) – 27 min. 29 sek.

Vaikinai ir vyrai

2000 m. Iki 16 m.: Jonas Kipras Gadliauskas (Kaunas) – 25 min. 31,8 sek.;

17-24 m.: Gytis Bielinis (Kaišiadorys) – 25 min. 11 sek.,

25-34 m.: Igoris Kozlovskis (Klaipėda) – 19 min. 56,4 sek.;

45-54 m.: Julius Bezzubovas (Kaunas) – 23 min. 45,3 sek.;

55-64 m.: Sigitas Katkevičius (Alytus) – 25 min. 44,7 sek.;

65-74 m. – Jonas Mickeliūnas (Panevėžys) – 29 min. 36,7 sek.

5000 m.: Arlandas Antanas Juodeška – 1 val. 52 min. 15 sek.

10 000 m. Iki 44 m.: Edgaras Štura (vilnius) – 2 val. 7 min. 30,3 sek.;

45-59 m.: Vaidotas Gumbis – 2 val. 32 min. 31,3 sek.

„Grand Prix“

Moterys: 1. Aida Vilimienė (Klaipėda; gimimo metai 1962) – 2256 taškai, 2. Marija Rutkauskaitė (Kaunas; 2003) – 2165, 3. Aušra Grabauskienė (Šiauliai; 1969) – 1767.

Vyrai: 1. Sigitas Katkevičius (Alytus; 1957) – 2115, 2. Jonas Mickeliūnas (Panevėžys; 1951) – 1758, 3. Julius Bezzubovas (Kaunas; 1973) – 1704.

„Super Grand Prix“

1. Edgaras Štura (Vilnius; 1988) – 1478, 2. Vaidotas Gumbis (Kaišiadorys) – 1343, 3. Artūras Štura (Vilnius; 1992) – 1200.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
5.0000

Suformuota galutinė Lietuvos irklavimo rinktinės sudėtis olimpinėms žaidynėms

Trakuose po paskutinio olimpinės atrankos starto paaiškėjo galutinis Lietuvos irklavimo rinktinės...

Modesta Morauskaitė Ispanijoje sekunde pagerino asmeninį rekordą

Sekmadienį Ispanijos moterų klubų čempionato stipriausio diviziono finalinėse varžybose Modesta...

MTB varžybose Italijoje – puiki Katažinos Sosnos pergalė

Dviratininkė Katažina Sosna („Torpado – Sudtirol“) šeštadienį, birželio 12-ąją,...

Kinderiui koją pasaulio čempionato finale pakišo žirgas (6)

Sekmadienį Kaire, Egipte, vykusiame šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionato vyrų varžybų...

Lietuvos čempionate vėl sužibėjo Elektrėnų „Žaibas“

Lietuvos vandensvydžio čempiono sostą apgynė Elektrėnų „Žaibas“. Stipriausias Lietuvos...

Top naujienos

Naujos provokacijos darosi dar įžūlesnės: vis garsiau kalbama apie tribunolą Lukašenkai (84)

Vis garsiau ir dažniau pasigirsta minčių, kad tribunolas paskutiniu Europos diktatoriumi...

Nuo liepos brangstant siuntoms iš Kinijos, pirkėjai rado schemą, kaip išvengti padidintų mokesčių – tą padaryti pavyks ne visada (28)

Likus mažiau nei mėnesiui iki įsigaliojant naujai tvarkai siuntoms iš trečiųjų šalių,...

Žinių radijas | D+

Lietuvoje populiarėjantis judėjimas, kurio pasekėjai senatvėje turės daug pinigų: tinka tiems, kurie bijo rizikos

Pasaulyje populiarėjantis FIRE (Financial Independence Early Retirement) judėjimas remiasi eksesyviu...

Automobilių nuoma vasaros keliautojams skaudžiai kirs per kišenę

Pandeminiams ribojimams pagaliau švelnėjant, ilgai lauktos atostogos gali pateikti nemalonių...

Gabrielė Grinkaitė | D+

Auksinės riebalų taisyklės, kurių laikantis sveikata tik gerės: vienus naudokite drąsiai, kitus apeikite

Nuėjus į prekybos centrą prie riebalų lentynos – tiesiog pradeda raibti akys: rapsų,...

Daug perdavimų – nė vieno įvarčio: Ispanijos rinktinė namie neįveikė švedų (95)

Europos futbolo čempionate užfiksuotos pirmosios nulinės lygiosios. Akivaizdžia rungtynių...

Princo Charleso žmonos ir jo sesers santykių intrigos: meilės trikampis su Camillos vyru bei būsimo karaliaus vestuvės su keršto prieskoniu

Jungtinės Karalystės karališkoji šeima tikrai didelė. Yra garbaus amžiaus narių, yra ir jaunoji...

Įmonėje niekas niekuo nesiskundžia? Kokią grėsmę gali slėpti ši tyla

2021 metų gegužės mėnesį reprezentatyvios Lietuvos gyventojų apklausos duomenimis, beveik 92...

Planuojate kelionę su augintiniais? Viskas, ką būtina žinoti

Atėjus šiltajam sezonui vis daugiau žmonių leidžiasi į išvykas kartu pasiimdami ir savo...