Svorio kategorijos iki 55 kg varžybose čempionės titulas atiteko Europos ir Lietuvos čempionei Dianai Mačiūtei. Ji šioje svorio kategorijoje laimėjo tris kovas: dvi aiškiu pranašumu pirmajame kėlinyje, o vieną - nokautu.

36-erių metų Klaipėdos kiokušin karatė klubo "Okinava" prezidentei šis titulas yra pirmasis po ilgos pertraukos, nes ketvirto dano meistrė ant tatamio sugrįžo po pusantrų metų pertraukos. 2015 metų balandį Varšuvoje (Lenkija) vykusio Europos čempionato svorio kategorijos iki 55 kg ketvirtfinalyje D. Mačiūė įveikė ukrainietę Anastasiją Eismunt, bet patyrė traumą ir pusfinalyje negalėjo kovoti su vengre Žofija Sabo.

Netrukus paaiškėjo, kad daugkartinė įvairių turnyrų prizininkė patyrė sudėtingą traumą, dėl kurios Rygoje teko atlikti operaciją.

Ant tatamio patyrusi sportininkė sugrįžo tik šio mėnesio pradžioje Didžiosios Britanijos atvirajame čempionate. Deja, klaipėdietė svorio kategorijos iki 60 kg pirmajame etape po lygios kovos turėjo pripažinti ispanės Irijos Fernandes pranašumą.

"Traumos pasekmės dar jaučiasi, bet jau esu tuo susitaikiusi, manau, jausis visą laiką, - sakė D. Mačiūtė. – Tačiau davė gyvenimas dar vieną galimybė pajudėti, tai ir judu. Toks yra sportas - kai patinka tai, ką darai, tai ir darai. Didžiojoje Britanijoje norėjau pabandyti, ar dar galiu kovoti, kaip jausis koja? Pabandžiau ir pamačiau, kad viskas gerai. Kovojau gerai, sulaukiau pagyrimų iš trenerio, Lietuvos kiokušin karatė federacijos prezidento, tačiau buvo teisėjų subjektyvumo, todėl pergalė atiteko varžovei".

Kroatijoje klaipėdietė varžėsi savo įprastoje svorio kategorijoje (iki 55 kg) ir laimėjo visas tris kovas.

"Laimėjau visas kovas be pratęsimų, įspūdžiai geri", – trumpai turnyrą apibūdino sportininkė.

Patyrusi meistrė iš kiokušin karatė čempionatų traukti dar neketina ir turi ambicijų iškovoti dar keletą titulų.

"Tikslų yra, bet viskas palaipsniui. Bus Lietuvos čempionatas, po to - Europos, o tuomet gal ir pasaulio. Norėtųsi dar sužibėti, o po to bus matyti, kiek sveikata ir galimybės leis", - teigė D. Mačiūtė.

Turnyro Kroatijoje moterų svorio kategorijos iki 60 kg (6 dalyvės) varžybų nugalėtoja tapo Magdalena Gustaitytė. Ji finale įveikė vengrę Ester Kovač. Pusfinalyje jaunoji vilnietė palaužė kitą Vengrijos sportininkę Diondi Šeregeli.

Svorio kategorijoje per 60 kg (11 dalyvių) Lietuvos sportininkėms atiteko beveik visa prizininkių pakyla. Čempione tapo Brigita Gustaitytė, lemiamoje kovoje nugalėjusi kroatę Kristiną Kojundžič. Trečiąsias vietas užėmė pusfinalyje pralaimėjusios Aistė Tatarūnaitė ir Rima Lišinskaitė.

Seserims Gustaitytėms tai buvo jau ketvirtasis sėkmingas turnyras šį rudenį. Vengrijoje vykusiame Europos taurės turnyro etape M. Gustaitytė tapo nugalėtoja, o B. Gustaitytė užėmė antrąją vietą. Atvirajame Švedijos čempionate ant aukščiausiojo pakylos laiptelio užkopė jau B. Gustaitytė, o atvirajame Didžiosios Britanijos čempionate iki finalo vėl prasibrovė M. Gustaitytė.

B. Bošnjako atminimo taurės turnyro vyrų varžybose lietuviai nedalyvavo.

Svarbiausios lietuvių varžybos šį rudenį bus lapkričio pabaigoje Sofijoje vyksiantis Europos jaunių (iki 16 metų), jaunimo (iki 22 metų) ir suaugusiųjų absoliučios svorio kategorijos čempionatas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės