Laisvės alėja skriejo beveik 2000 dalyvių, tarp kurių buvo net trys olimpiečiai. Iš jų laimėti rungtį pavyko tik Vaidai Žūsinaitei-Nekriošienei, kuri buvo greičiausia 10 km distancijoje.

„Šiais metais prieš varžybas truputėlį apsirgau ir net svarsčiau, ar važiuoti, ar nevažiuoti. Tačiau ta graži renginio idėja paskatino dalyvauti, nors ir sloguojanti, bet atvykau“, – pripažino V. Žūsinaitė-Nekriošienė.

Maratonininkė 10 km įveikė per 36 min. 8 sek. bei antrą vietą užėmusią Loretą Kančytę pranoko beveik minute (37 min. 3 sek.). Trečia finišavo Monika Naskauskė, nuotolį nubėgusi per 37 min. 43 sek.

„Kažkur antro rato viduryje atitrūkau ir supratau, kad yra šansų laimėti. Stengiausi tempą išlaikyti, savęs per daug nespaudžiau ir pavyko laimėti“, – komentavo Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse bėgusi V. Žūsinaitė-Nekriošienė.

Tarp vyrų greičiausias buvo Dmitrijus Dabravolskis, distanciją įveikęs per 34 min. 14 sek. Beje, renginyje bėgimo entuziastai varžėsi dviejuose atskiruose vienos rungties bėgimuose.

"Pink Run" bėgimas

D. Dabravolskis buvo greičiausias antrajame, tuo tarpu pirmajame triumfavęs Remigijus Kančys nuo absoliutaus nugalėtojo atsiliko 11 sek.

Trečią vietą iškovojo Justinas Križinauskas, nuotolį nubėgęs per 34 min. 44 sek.

„Labai gaila, kad šįkart likau antras, nes antro bėgimo dalyvis mane aplenkė keliomis sekundėmis. Tačiau ir neturėjau tikslo šiandien bėgti maksimaliai, nes už savaitės manęs laukia varžybos. Tris ratus padėjau diktuoti tempą vienam bėgikui, o paskutinius 2,5 km užfinišavau, kad užsitikrinčiau pergalę. Taip atsitiko, kad antrame bėgime mane aplenkė“, – komentavo R. Kančys.

Olimpietis varžėsi dar pirmame rožinio kaspino paramos bėgime, vykusiame dar 2014 metais. Tiesa, tada trasa driekėsi ne Laisvės alėjoje.

„Šį bėgimą atsimenu nuo pat pirmojo, kai dar vyko nuo klinikų iki Rotušės. Smagu, kad toks bėgimas inicijuojamas ir labai džiugu, kad jis netapo komerciniu. Tiek žmonių palaiko iniciatyvą, smagu, jog esu to dalimi“, – teigė R.Kančys.

10 km įveikė ir Pekino bei Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvė Eglė Balčiūnaitė.

5 km varžybose tarp moterų greičiausia buvo Vilija Gvildienė – ji du ratus Laisvės alėja nubėgo per 19 min. 53 sek. Antrą vietą užėmė Viktorija Kalvelytė (20 min. 40 sek.), trečią – Indrė Labutė (21 min. 23 sek.).

„Varžybos labiau simbolinės, nes tikslas labai gražus. Visada noriu sudalyvauti, nebūtinai siekti kažkokių asmeninių rezultatų. Mano tikslas buvo pagerinti savo praėjusių metų laiką – tą padariau.

Nesitikėjau, kad laimėsiu, nes nelabai žinojau, kas dalyvaus. Buvo smagu, trasa labai graži, nors ir tenka bėgti ratais. Labai puikus renginys su puikiu tikslu“, – komentavo V. Gvildienė.

Tarp vyrų konkurencijos nesulaukė Laimonas Strikaitis, finišavęs per 17 min. 2 sek. Antrą vietą užėmęs Ignas Ramonas jam pralaimėjo 18 sek., trečią poziciją iškovojęs Donatas Košiuba – 22 sek.

„Buvo pakankamai sudėtinga, nes visą laiką bėgau vienas. Praėjusį savaitgalį dalyvavau varžybose Nidoje, tai kojos nebuvo šviežios – dėl to nesigavo būti arti praėjusių metų rezultato.

Tikslas buvo tiesiog prabėgti, prasikvėpuoti kitiems startams, – sakė L.Strikaitis. – Turbūt viena iš priežasčių, kodėl čia bėgu, yra paremti moteris.

Dalyvauju jau ketvirtą kartą, žmona šįkart negalėjo dalyvauti, nors visada bėgdavo šalia.“

Per visą renginio gyvavimo istoriją sergančių moterų reabilitacijai jau paaukota beveik 35 tūkst. eurų. Vienas renginio pradininkų Algirdas Pukis džiaugiasi, jog tiek parama, tiek dalyvių skaičius kasmet didėja.

„Renginys auga labai smarkiai – jis jau devintasis. Renginys rekordinis, 1800 dalyvių. Daug žmonių Laisvės alėja bėgti netelpa, tad tenka daryti bangomis, atskirais bėgimais, jog visi tilptų.

Kaip organizatoriams mums labai smagu, – sakė A.Pukis. – Norėjome padaryti paramos renginį būtent spalio mėnesį, kada yra rožinio kaspino mėnuo.

Krūties vėžys yra viena pagrindinių problemų, su kuria susiduria daugelis šeimų. Norime atkreipti dėmesį, nes jei liga aptinkama anksti, galima pasiekti gerų rezultatų.“

Onkologinėmis ligomis sergančių moterų draugijos „Eivena“ pirmininkė Dalia Barauskienė pastebi, kad „Pink Run su BENU“ renginys tapo viena didžiausių švenčių organizacijai, o įvairias distancijas išbando apie tris dešimtis draugijos narių.

„Kiekvienai sergančiai moteriai reikalingi ne tik vaistai, bet ir bendravimas, palaikymas ne tik iš savo artimųjų. Kaip matome, ypatingai vyrai atkreipia dėmesį, myli mus – džiaugiamės, jog nesame paliktos vienos.

Raginame visas organizuotis, eiti į organizacijas, asociacijas, nelikti namuose, o gyventi“, – sakė D.Barauskienė.

Jai antrino „Alma“ draugijos pirmininkė Regina Malžinskienė: „Tokie renginiai yra velniškai reikalingi. Reikia paskatinti moteris, jog jos laiku tikrintųsi.

Kuo anksčiau nustatoma liga, tuo geriau. Šiame bėgimo renginyje svarbu ne rezultatai, o vienas kito palaikymas, bendravimas. Bendrystė veža!“

"Pink Run" bėgimas
"Pink Run" bėgimas
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės