Antrąjį pasaulio čempionato aukso medalį po dešimties metų pertraukos iškovojo vengras Laszlo Csehas, nugalėjęs 200 m nuotolyje peteliške. Jis finale sugaišo 1 minutę 53,48 sekundės ir 0,20 sekundės aplenkė praėjusių pirmenybių ir Londono olimpinių žaidynių čempioną Chadą Le Closą iš Pietų Afrikos Respublikos ir 0,62 sekundės bronzą iškovojusį lenką Janą Switkowskį.

Pirmąjį planetos čempiono titulą L. Czechas iškovojo 2005-aisiais Monrealyje, kur nugalėjo 400 m kompleksinio plaukimo rungtyje.

Jau trečią savo aukso medalį Kazanėje iškovojo 18-metė amerikietė Katie Ledecky, trečiadienį triumfavusi 200 m nuotolyje laisvu stiliumi. Jau anksčiau laimėjusi 400 ir 1500 m distancijose laisvu stiliumi amerikietė trečiadienį sugaišo 1 minutę 55,16 sekundės ir 0,16 sekundės aplenkė šios rungties pasaulio rekordininkę italę Federicą Pellegrini, kuris, kaip ir prieš dvejus metus Ispanijoje liko antra.

Bronza tenkinosi čempionės titulą ginusi amerikietė Missy Franklin, pralaimėjusi tėvynainei 0,33 sekundės.

Antrą aukso medalį Rusijoje iškovojo britas Adamas Peaty. Pirmadienį visus aplenkęs 100 m nuotolyje krūtine 20-metis A. Petty dabar laimėjo ir dvigubai trumpesnėje distancijoje. Pusfinalyje 50 m rungties krūtine pasaulio rekordininku tapęs britas finale sugaišo 26,51 sekundės ir 0,15 sekundės aplenkė planetos čempiono titulą ginusį Londono olimpiados čempioną Cameroną Van Der Burghą iš Pietų Afrikos Respublikos.

Bronzos medalis atiteko amerikiečiui Kevinui Cordesui (26,86 sek.), o šiame finale plaukęs Giedrius Titenis penktąją poziciją pasidalijo kartu su slovėnu Damiru Dugonjičiumi (abu 27,23 sek.).

Antrąsyk čempiono titulą 800 m nuotolyje laisvu stiliumi apgynė 23-ejų kinas Sunas Yangas. Jis distanciją nuplaukė per 7 minutes 39,96 sekundės ir finiše 0,85 sekundės aplenkė antroje vietoje likusį italą Gregorio Paltrinierį, kuris pagerino Europos rekordą. 4,06 sekundės nugalėtojui pralaimėjęs australas Mackas Hortonas tenkinosi bronza.

Tai jau trečiasis S. Yango medalis šiose pirmenybėse plaukiant laisvu stiliumi - jis tapo čempionu 400 m nuotolyje ir tenkinosi sidabru 200 m distancijoje.

Vakarą pasaulio rekordu baigė Didžiosios Britanijos kvartetas Chrisas Walkeris-Hebbornas, Adamas Peaty, Siobhan Marie O'Connor ir Fran Halsall, triumfavęs mišrioje 4 po 100 m kompleksinio plaukimo estafetėje. Britai sugaišo 3 minutes 41,71 sekundės ir 0,62 sekundės pagerino ankstesnį rekordą kurio autoriais nuo rytinių pusfinalio varžybų buvo JAV plaukikai.

Deja, tik sidabru tenkinęsi amerikiečiai britams pralaimėjo 1,56 sekundės, o bronza džiaugėsi Vokietijos komanda, nuo nugalėtoju atsilikusi 2,42 sekundės.