Tai – geriausias Lietuvos jaunimo grupės dviratininkų pasiekimas šioje Europos pirmenybių rungtyje nuo 2009 metų. Aivaras tapo ketvirtuoju Lietuvos dviratininku, Senojo žemyno čempionato jaunimo asmeninėse lenktynėse laikui užėmusiu vietą pirmajame penkete.

„Esu patenkintas. Viskas puikiai. „Top-5“ ir buvo minimalus tikslas, o jei medalis, būtų buvę tobula, – sakė A. Mikutis. – Nežinau, ar šį kartą galėjau dar geriau. Startavau vienas pirmųjų, todėl nežinojau, kaip kiti mins. Jei į trasą būčiau išvažiavęs pabaigoje, būčiau turėjęs informacijos apie pagrindinių varžovų pasirodymus ir galbūt dabar galėčiau džiaugtis medaliu. Jis buvo labai arti.“

A. Mikutis pažymėjo, kad labai daug prie gero pasirodymo prisidėjo naujas kombinezonas, kurį specialiai jam pagamino „Bioracer“. „Garantuoju, kad, jei ne naujasis kombinezonas, kurį gavau tik užvakar, bučiau likęs koks 15-as. Jis tikrai svariai prisidėjo prie aukšto rezultato – aplenkiau visus, kuriems anksčiau pralaimėdavau“, – teigė Aivaras.

Europos jaunimo čempiono titulą apgynė dukart pasaulio jaunimo vicečempionas 20-metis belgas Alec Segaert. Jis 19,8 km distanciją įveikė per 22 min. 2,68 sek. (vid. greitis – 53,89 km/h). „Belgo pasirodymas – kažkas neįtikėtino. Antrą vietą užėmusį varžovą jis pranoko beveik 40 sekundžių. Net sunku įsivaizduoti, kiek jis skiria pasirengimui“, – stebėjosi A. Mikutis.

Sidabrą ir bronzą pelnė Danijos atstovai – atitinkamai Carl-Frederik Bevort (+37,6 sek.) ir Gustav Wang (+52,22 sek.). Ketvirtą vietą užėmė ispanas Ivan Romeo (+55,85 sek.).

Iš Kvėdarnos (Šilalės r.) kilęs 21 metų A. Mikutis, kurį išugdė treneris Kęstutis Česaitis, nugalėtojui pralaimėjo 57,24 sek. (vid. greitis – 51,65 km/h). Aivarą nuo medalio skyrė 5,02 sek., o nuo ketvirtos vietos – 1,39 sek. Už penktą vietą A. Mikučiui atiteko 10 pasaulio reitingo taškų.

„Kitais metais, jeigu viskas bus gerai, stangsiuosi palypėti dar aukščiau. Žinoma, jei Alec Segaert startuos, tai pirmoji vieta užimta, o iškovoti sidabrą – įmanoma. Tik reikia visą save skirti sportui“, – pabrėžė Lietuvos čempionas, kurio penktadienį laukia 134,9 km grupinės lenktynės. Anot Aivaro, įmanoma „įvažiuoti“ į dešimtuką, nes trasa su trumpomis įkalnėmis jam paranki.

A. Mikutis („Tudor Pro Cycling Team“/Kauno SM „Gaja“), kuris pernai pasaulio čempionate buvo 15-as, o šiemet – 17-as, startavo ketvirtas. Lietuvos dviračių sporto talentas po finišo kurį laiką sėdėjo lyderio kėdėje. Aivarą pirmasis pranoko 13-as startavęs G. Wang.

27-as startavęs Rokas Adomaitis („Tartu2024 Cycling Team“, +2.50,43; vid. greitis – 47,74 km/h) užėmė 30-ą vietą.

Lenktynėse dalyvavo 38 dviratininkai iš 24 šalių.

A. Mikutis pernai Europos čempionato jaunimo asmeninėse lenktynėse laikui buvo 24-as, o užpernai – 22-as.

Šioje Europos pirmenybių rungtyje 2009 m. penktas buvo Evaldas Šiškevičius, o 1999 m. tokią pat vietą iškovojo Marius Sabaliauskas. Geriausias pasiekimas priklauso Ignatui Konovalovui, kuris 2007 m. iškovojo ketvirtą vietą. Europos čempionatų jaunimo asmeninėse lenktynėse nuo 1997 m. yra dalyvavę beveik 30 Lietuvos dviratininkų.

Jaunių merginų asmeninės lenktynėse laikui (45 dalyvės) Skaistė Mikašauskaitė (Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“) užėmė 19-ą, Gabija Jonaitytė (Panevėžio DSK „Fortūna“) – 31-ą, o Auksė Lekavičiūtė (Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“) – 39-ą vietas.

Jaunių vaikinų asmeninėse lenktynėse laikui (60 dalyvių) Titas Laurinavičius (Kauno SM „Gaja“) buvo 39-as, Dominykas Burka („Kaunas Cycling Team“) – 40-as, o Kristupas Mikutis („Cannibal B Victorious“/Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“) – 49-as.

Europos dviračių plento čempionate dalyvauja 18 Lietuvos atstovų. Ketvirtadienį 13.45 val. (Lietuvos laiku) Lietuvos jauniai išbandys jėgas 38,4 km mišrios estafetės varžybose.