Absoliučios įskaitos pirmos vietos laimėtoju tapo Martynas Maniušis, atstovaujantis „Vasarė Team“ komandai iš Panevėžio, antrą vietą užėmė Arnoldas Valiauga, o trečią – Vytautas Kaupas.

V18 amžiaus grupėje nugalėtoju tapo Mykolas Račiūnas („Top Team“ komanda), V30 amžiaus grupėje – V. Kaupas, V 40 grupėje – Rimas Petrusevičius, kurio rezultatui apskaičiuoti prireikė ir foto finišo, V19 amžiaus grupėje nugalėjo M. Maniušis.

Merginų grupėje pirma buvo praėjusių metų Europos treko čempionė Aušrinė Trebaitė, o pagrindinio nuotolio komandų įskaitoje nugalėtoja tapo „Vasarė Kenda Team“ komanda.

Pagrindinėse lenktynėse dalyvavo ir birštonietis Kasparas Žiūraitis, atstovaujantis „Dviratai. Thermowave“ komandai. Kalnų dviračių sportą dažniau besirenkantis K. Žiūraitis pirmą kartą dalyvavo tokio pobūdžio varžybose. Pasibaigus lenktynėms, birštonietis teigė, jog dalyvauti plento dviračių varžybose jam patiko, džiaugėsi, jog ir bendroje įskaitoje buvo 66-oje vietoje.

Mėgėjų lenktynėse dviračių sporto entuziastai turėjo įveikti 8 ratų distanciją (40 km). Šioje lenktynių dalyje dalyvavo apie 168 plento dviračių sporto mėgėjai. Pirmos vietos nugalėtoju tapo Vilmantas Vilinauskas. Mėgėjų lenktynėse savo jėgas išbandė ir birštoniečiai – Vaida Strankauskaitė ir Birštono savivaldybės tarybos narys Stasys Martinaitis.

Idėja plento dviračių taurės varžybų pirmą etapą surengti Birštone kilo prieš metus. Kaip pasakojo vienas iš organizatorių, Birštono sporto centro direktorius Saulius Smailys, galimybės šių metų varžybas pradėti Birštone pirmą kartą buvo aptartos neformalaus švietimo stovykloje, kurioje jis susitiko su Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) viceprezidentu, Seulo olimpinių žaidynių čempionu Gintautu Umaru. Vėliau į Birštoną atvyko LDSF prezidiumo narys Deivydas Vileniškis ir buvo nuspręsta šiemet pirmą plento dviračių etapą surengti Birštono kurorte.

Pasibaigus renginiui, lenktynių dalyviai džiaugėsi, jog pirmas etapas vyko Birštone – kompaktiškame ir jaukiame mieste, kurio suremontuotos gatvės puikiai tinka judrioms dviračių varžybų trasoms. Birštone plento dviračių sporto profesionalai bei mėgėjai važiavo 40 km/val. greičiu, tad kelių, per kuriuos ėjo varžybų trasos, būklė buvo itin aktuali.

Plento dviračių taurės varžybas iš viso sudaro penki etapai: pirmas vyko Birštone, antras vyks Kaune, trečias ir penktas – Vilniuje, o ketvirtas – Šiauliuose.