Po rytinių startų moterų 100 m krūtine atrankoje į A finalą nepatekusios Rūta Meilutytė ir Kotryna Teterevkova vakarinėje plaukimo sesijoje varžėsi B finale.

R. Meilutytė startavo iš 3-io plaukimo takelio, K. Teterevkova – iš 6-ojo, o tarp lietuvių plaukikių įsiterpė rusė Nika Godun, startavusi iš penktojo takelio.

Ji šiemet balandį savo jėgas išbandė Kazanėje vykusiame Rusijos nacionaliniame plaukimo čempionate. Čia 100 m rungties finale ji užėmė 4-ą vietą.

B finale nugalėjo R. Meilutytė, kuri nuotolį įveikė per 1 min. 06.9 sek. Toks rezultatas A finale būtų garantavęs 5-ą vietą.

Antra liko italė Francesca Fangio (1:07.54 min.), trečia – taip pat tik B finale besivaržiusi Benedetta Pilato (1:07.83). K. Teterevkova liko ketvirta (1:08.05 min.), iškart greta vilnietės finišavo rusė N. Godun, užėmusi 5-ą vietą (1:08.15 min.).

Ji nėra vienintelė rusė šiose varžybose. 200 m laisvu stiliumi varžėsi Anna Jegorova.

Nika Godun

Moterų 100 m krūtine kvalifikacijoje abi lietuvės startavo paskutiniame, septintame atrankos plaukime, kuriame R. Meilutytė finišavo trečia (1:08.12), o K. Teterevkova – ketvirta (1:08.42).

Šiame plaukime greitesnės už lietuves buvo švedė Sophie Hansson (1:07.59) ir atrankos lydere tapusi japonė Reona Aoki (1:06.20).

Bendroje dalyvių rikiuotėje R. Meilutytė užėmė 13-ą, o K. Teterevkova – 14-ą vietą, todėl vakarinėje varžybų dalyje startavo B finale.

Šiame sezone R. Meilutytė 100 m krūtine yra greičiausiai plaukusi per 1 min. 6,38 sek., o K. Teterevkova – per 1 min. 7,34 sek.

Olimpinis šios rungties normatyvas yra 1 min. 6,79 sek.

Kitas lietuvis – Daniil Pancerevas – ryte varžėsi vyrų 100 m peteliške (56.01) ir 50 m laisvu stiliumi (23.91) atrankose, tačiau į finalinius plaukimus neprasibrovė, abiejose rungtyse užėmęs 69-ą vietą.

R. Meilutytė Romoje dar planuoja dalyvauti 50 m krūtine bei 50 m laisvu stiliumi rungtyse, K. Teterevkovos laukia 50 ir 200 m krūtine distancijos, o D. Pancerevas ketina plaukti 100, 200 m laisvu stiliumi ir 200 m kompleksiniu būdu.

Atrankos plaukimai penktadienį ir šeštadienį prasideda 10 val. vietos laiku (Lietuvoje – 11 val.), sekmadienį – pusvalandžiu anksčiau. Finalų pradžia visomis dienomis numatyta apie 18 val. (19 val.).

Varžybas transliuoja „Rai Sport + HD“.

Jau 59-ą kartą rengiamos varžybos – vienas iš paskutinių didžiausių startų plaukikams Europoje prieš artėjantį pasaulio čempionatą.

„Sette Colli Trophy“ yra įtrauktos į kitų metų vasaros olimpinių žaidynių kvalifikacinių varžybų sąrašą, tad visi čia startuojantys plaukikai galės siekti olimpinių normatyvų.

Priminsime, kad kelialapius į Paryžiaus olimpines žaidynes jau yra iškovoję du Lietuvos plaukikai – Danas Rapšys (200, 400 m laisvu st.) ir R. Meilutytė (100 m krūtine).