Ketvirtadienį pirmą kartą istorijoje tarpusavyje susitiko dviejų priešiškų valstybių, Šiaurės Korėjos ir Pietų Korėjos ledo ritulio moterų komandos.

Tai buvo ypatingas įvykis visoje Korėjoje ir čempionatus priimančiame Kangnunge. Organizatoriams tokio renginio reikėjo ir dėl kitos priežasties – pavyko išbandyti pasiruošimą kitų metų olimpinėms žaidynėms Pjongčange pilnu apkrovimu. Gal todėl ir buvo leista visiems norintiems į areną patekti nemokamai.

Tuo pačiu pavyko pritraukti kiek daugiau nei 8.000 žiūrovų ir sukelti įspūdingą triukšmą „Gangneung“ arenoje.

Rungtynės pritraukė beveik 20 televizijos kanalų, čempionato spaudos ložė buvo perpildyta. Iki vakar dienos įnirtingai žurnalistus iš ne spaudai skirtų vietų vaikę organizatoriai vakar leido filmuoti iš bet kur, suspėti sugaudyti landžius reporterius buvo neįmanoma.

Pačios rungtynės vyko esant milžiniškam Pietų Korėjos rinktinės pranašumui ir tokiam tribūnų palaikymui. Šiaurės komanda ant atsarginių žaidėjų suolo teturėjo dvi papildomas lazdas, tad sulaužius vieną kitą kažkuri ledo ritulininkė galėjo iš žaidimo ne savo noru ir iškristi. Gi už Pietų Korėjos moterų nugarų lazdų – nors vežimu vežk.

Beje, šeimininkai pasakoja istoriją apie šiauriečių žaidimą Jungtinėse Amerikos Valstijose. Esą atvykusi moterų komanda pasiskundė, jog dingo bagažas su lazdomis. Organizatoriai lazdų šiaurietėms davė, tačiau vėliau paaiškėjo, jog lazdų korėjietės turėjo ir savo.

Lietuvos jaunių ledo ritulio rinktinės trenerio asistentas Tomas Lauksėdis pasakoja savo akimis matęs, kaip šiauriečiai vyrai čempionate žaidė su varžtais sutvirtintomis lazdomis, nes naujų komanda paprasčiausiai daugiau neturėjo. Faktas, jog šiauriečiai kai kuriuose čempionatuose žaidė su keliomis lazdomis ir jomis žaidėjai keisdavosi lipdami per bortą į aikštelę.

Dar prieš mačą buvo galima išgirsti visokiausių gandų apie šių kadaise vieną valstybę sudariusių šalių susitikimus sporto aikštelėse. Esą po vieno abiejų šalių futbolo mačo pralaimėję šiauriečiai namuose buvo sušaudyti, tačiau patys korėjiečiai su šypsena žiūri į tokius gandus ir tvirtina apie tai nieko nežinantys.

Politiniame lygmenyje tokios kalbos gal ir naudingos savo pranašumus norinčiai pateikti šaliai, tačiau paprasti korėjiečiai į viską žiūri kitaip. Tai – viena tauta ir tokia padėtis netenkina nė vienoje Korėjos pusiasalio dalyje gyvenančių ir nuo giminių atskirtų žmonių.

Korėjos ledo ritulio federacijos atstovai pasakoja padėję šiauriečiams susigaudyti klaidžiuose tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) labirintuose ir susitvarkyti dokumentus bei gauti paramą ledo ritulio vystymui. Šiauriečiai nė įsivaizduoti negalėjo, kad „kapitalistai“ gali ką nors duoti dykai.

Na, o vakar dienos rungtynėse po uraganiško pirmo kėlinio šeimininkės 3:0 (2:0, 1:0, 0:0) įveikė savo šiaurines kaimynes. Antrajame kėlinyje ir Šiaurės Korėja parodė, jog moka žaisti ledo ritulį, tačiau niekaip nepramušė vartininkės Do Hee Han.

Tribūnos šėlo, žiūrovai skanduotes atliko skatinami „animatorių“, vietiniai buvo itin patenkinti.

O Pietų Korėjoje gyvenimas tekėjo įprasta vaga. Ryte prie čempionato viešbučio po pusryčių buvo galima stebėti neįtikėtiną dramą, kai 6 metus Pietų Korėjoje gyvenanti iš Šiaurės pabėgusi moteris vedė derybas su Šiaurės Korėjos rinktinės atstovais. Kaip paaiškino nepriklausomas žurnalistas, jau du metus kuriantis filmą apie šią moterį, tai sunkiai paaiškinama situacija.

Keliais žodžiais bandęs paaiškinti šią istoriją žurnalistas sakė, jog prieš šešerius metus per Pekiną į Pietų Korėją pabėgusi moteris vėliau suprato, jog be Šiaurėje likusio vyro ir vaikų gyventi nebegali ir ėmė prašytis namo. Dėl neaiškių aplinkybių dabar jau pietiečiai neišleidžia moters namo, o ir šiauriečiai jos atgal neima.

Iš nevilties moteris po derybų nesulaukusi jokios paguodos iš šiauriečių, ėmė stumdyti apsaugą ir bandė bėgti link Šiaurės Korėjos rinktinės autobuso. Čia ją mandagiai sulaikė apsauga, o sudėtingos situacijos įkaitė bent jau mojuodama su ašaromis akyse atsisveikino su kraštietėmis, kurios niekuo situacijos įkaitei niekuo padėti negalėjo.

Tokių dramų per pusę padalintos tautos istorijoje apstu. Viena Korėjos dalis sėkmingai organizuoja olimpines žaidynes ir pasaulį džiugina technikos stebuklais, kita gamina atomines bombas ir grasina kaimynams savo karine jėga.

Kol korėjiečiai sprendžia sudėtingus klausimus, vakarų atstovai džiaugiasi gyvenimu. Moterų čempionatą apskriejo pikantiškas video iš socialinio tinklo, kuriame užfiksuota, kaip Nyderlandų ledo ritulininkė pasipiršo Didžiosios Britanijos atstovei.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)