Ekspertų komisijai ir sporto mėgėjams SPO:) pateikia penkių kandidatų sąrašą. Sporto mėgėjai interneto portale DELFI balsuoja už, jų nuomone, geriausią Lietuvos mėnesio sportininką.

Pirmąją vietą apklausoje užėmęs sportininkas gaus penkis taškus, antrąją – tris, trečiąją – du, ketvirtąją – vieną. Penktąją vietą užėmusiam sportininkui beliks tikėtis ekspertų simpatijų. Ekspertų balso vertė - vienas balas.

Geriausia 2009 metų sausio mėnesio Lietuvos sportininke buvo išrinkta dviratininkė Simona Krupeckaitė.

Vasario mėnesio kandidatai:

Brigita VIRBALYTĖ (Lengvoji atletika)

Septintą kartą tapo Lietuvos čempione ir pagerino uždarų patalpų 5 km sportinio ėjimo šalies rekordą.

Irina TERENTJEVA (Slidinėjimas)

Kinijoje vykusioje 24-ojoje žiemos studentų universiadoje 5 km distancijoje užėmė 9-ą vieta, o 1,4 km - 11-ą vietą.

Vitoldas DZIKEVIČIUS (Taekvondo)

Tarptautiniame A klasės (aukščiausio meistriškumo) turnyre Švedijoje svorio kategorijoje iki 78 kilogramų užėmė trečią vietą.

Diana RASIMOVIČIŪTĖ (Biatlonas)

Pasaulio čempionate 7,5 km sprinto lenktynėse užėmė 11-ą vietą (klasifikuotos 108 biatlonininkės). Tai aukščiausias sportininkės pasiekimas per karjerą.

Vitalijus KOZLOVAS (Lengvoji atletika)

Vienoje vykusiose „Indoor Classic Vienna“ varžybose 800 m nubėgo per 1 min. 48,42 sek. ir net 1,04 sek. pagerino 1990 metais Pavelo Fedorenkos pasiektą Lietuvos rekordą.