aA
Po didžiųjų metų švenčių asmeniniai rėmėjai Danui Rapšiui padovanojo erdvesnį automobilį. Geriausiam 2019-ųjų Lietuvos sportininkui jo prireiks, mat praėjusią savaitę plaukikas pasipiršo. Bet planuoti vestuvių nepuolė, nes priešakyje – olimpiniai metai.

Artimiausias startas D. Rapšio laukia jau sausį: 14-15 ir 18-19 d. Kinijoje vyks du FINA Čempionų lygos etapai.

Po jų lauks dar savaitė atostogų, o tuomet – pirmoji pasirengimo stovykla Tenerifėje (Ispanija), treniruotės Panevėžyje ir Klaipėdoje, Europos čempionatas 50 m baseine ir galiausiai Tokijo olimpinės žaidynės.

Paskutinius pasiruošimo taškus trenerės Inos Paipelienės auklėtinis sudėlios stovykloje Japonijoje – bazėje, kurioje jau lankėsi 2018-ųjų rudenį.

Tuomet pažintinę stovyklą Hiracukoje surengę Lietuvos plaukikai nebuvo sužavėti pasiūlytomis sąlygomis – švelniai tariant.

D. Rapšys tikisi, kad japonai atsižvelgs į gautas pastabas, o pats ketina atsižvelgti į praėjusių metų patirtį planuodamas tolesnį savo grafiką.

Po olimpiados dar lauks FINA pasaulio taurės etapai ir komercinės ISL varžybos. Bet D. Rapšys nėra toks tikras, ar norėtų ir galėtų dar kartą ištverti tokį maratoną kaip praėjusiame sezone.

„Nežinau, ar vėl startuosiu pasaulio taurės varžybose, nes pernai dalyvauti visuose etapuose buvo kažkoks kosmosas. Net nežinau, ar pajėgčiau. O juk metų pabaigoje dar lauks pasaulio čempionatas trumpame baseine“, – į ateitį žvelgė šalies plaukimo rinktinės lyderis.

Dėl intensyvaus tvarkaraščio 24-erių panevėžiečio tarpsezonis iš esmės susidėjo tik iš gruodžio švenčių, o ir per jas atletas neturėjo daug ramybės.

„Mažai pailsėjau. Galvojau, padarysiu tai per šventes, bet patikėkite, kasdien teko kažkur važiuoti. Mano giminės rinkosi Vilniuje, todėl kiekvieną dieną iš Panevėžio keliaudavau ten ir atgal. Reikėjo savo artimiesiems duoklę atiduoti, reikėjo viską jiems išpasakoti. Bet šiek tiek galvą pavyko pravėdinti“, – sakė D. Rapšys.

Buvo nuvažiavęs atletas ir į Palangą, o ten ošiant Baltijos jūros bangoms įteikė savo ilgametei širdies draugei Jurintai Urbonaitei žiedą.

Kaip dabar sako plaukikas, po septynerių metų draugystės sužadėtuvės tebuvo formalumas.

– Jaudulio peršantis buvo mažiau nei pasaulio čempionato finale? – DELFI paklausė D. Rapšio

– Visai nesijaudinau. Turbūt pribrendo metas. Visi tą patį kalbėjo, kiek galima laukti. Iš tikrųjų, nelabai to dalyko sureikšminu, jau tiek metų esame kartu. Mano sužadėtinė taip pat nelabai to sureikšmina. Jei būtume galėję, nebūtume ir skelbęsi – būčiau užmovęs tą žiedą ir viskas.

– Vestuvės laukia po olimpinių žaidynių?

– Nežinau, žiūrėsime, kaip jose seksis. Sakau, kad jei gerai seksis, tai kelsime iškart, jeigu nesiseks, visai nedarysime. Bus matyti (juokiasi – DELFI).

– Ar po tokio intensyvaus sezono baseinas netapo atgrasus?

– Pačioje pabaigoje buvo labai sunku. Po paskutinių varžybų iki švenčių turėjau treniruotis, kad palaikyčiau formą, nes Čempionų lyga laukia jau labai greitai. Plaukiau, kad tik plaukčiau, veikiau maudžiausi. Trenerė pamatė, kaip man sunku, ir paleido viena diena anksčiau. Bet galvą vis tiek pravėdinau, dabar einu treniruotis su nauja jėga, o po Čempionų lygos gausiu dar savaitę atostogų. Manau, užteks.

Danas Rapšys, Jurinta Urbonaitė
Danas Rapšys, Jurinta Urbonaitė
© DELFI / Kiril Čachovskij

– 200 ir 400 m distancijų plaukimai čempionatuose paprastai eina vienas po kito. Ar ir toliau bandysite apžioti abi rungtis, ar verčiau koncentruositės į vieną?

– Ir olimpinėse žaidynėse bus lygiai taip pat, vienas startas seks kitą. Aš net nežinau, ką daryti. Be to, dar sužinojome, kad olimpiniai finalai vyks rytais. Taip niekada nėra buvę, niekada nesu plaukęs maksimaliu tempu ryte. Manau, sportininkams toks grafikas nėra geras, bet patogiau bus televizijos žiūrovams. Nežinau, į ką labiau reikės koncentruotis.

– Ar ateinančiame sezone taikysitės ir į pasaulio rekordus?

– Tokių konkrečių planų nėra, bet savo asmeninį rezultatą visada norisi pagerinti, darysime viską, kad pasisektų. Aišku, matant, kaip tas pasaulio rekordas artėja, pasąmonėje kažkas lieka, bet tiesiog nuosekliai dirbsime ir gerinsime rezultatus.

– Kas būtent jūsų netenkino praėjusioje treniruočių stovykloje greta Tokijo esančioje Hiracukoje?

– Vanduo baseine buvo per karštas. Buvo labai sunku treniruotis, bandėme prašyti sumažinti temperatūrą, bet niekas nesutiko. Taip pat trenerė negalėjo naudoti švilpuko, nes jais leidžiama švilpti tik gelbėtojams. Ir kitų buvo niuansų: pavyzdžiui, baseine draudžiamos tatuiruotės. Jeigu ją turi, privalai pridengti, kažkuo užklijuoti, kitaip atrodo, kad kažkoks banditas esi. Simonui Biliui buvo tragedija, nes jis visas tatuiruotas (juokiasi – DELFI). Kitą sykį jau turėtų sportininkams padaryti išimtį.

Ir gyvenimo sąlygos – prastokos. Kadangi visi japonai – pusantro metro ūgio, kambariukai – labai maži. Į tualetą sunku nueiti, reikia susilenkti, įstūmus į kambarį lagaminą praeiti jau nebeįmanoma. Maistas – irgi tragedija, lietuviams neįprasta pusryčiams ryžius valgyti. Tikėkimės, iškeps kiaušinienės ar blynelių.

– ISL varžybų jūsų šių metų planuose nėra?

– Aš dar nelabai suprantu, kaip jos šiemet vyks. Girdėjau, kad planuojami net 27 startai. Nelabai įsivaizduoju, kaip tai įmanoma, kur tiek sutalpinti. Matysime. Kaip esu minėjęs, „Energy Standard“ komanda, kuriai turėjo atstovauti pernai, nebuvo labai patenkinta, kad pakeičiau planus. Bet mane suprato ir žadėjo vėl priimti į komandą.

Danas Rapšys
Danas Rapšys
© twitter

– Vienas pagrindinių varžovų – kinas Sun Yangas – šiuo metu bylinėjasi Tarptautiniame sporto arbitražo teisme dėl atsisakymo duoti dopingo mėginį. Norėtumėte, kad jo nebūtų Tokijo olimpinėse žaidynėse?

– Iš pradžių galvojau, kad jis pažeidė taisykles. Bet po to paskaičiau, kaip viskas vyko: kad mėginį paimti norėjo žmonės, kurie neturėjo tokios teisės, kad bandė jį filmuoti tualete. Manau, tas burbulas – išpūstas, tikrai nemanau, kad kažkas iš to bus.

– Ar pačiam yra tekę įsivelti į panašų konfliktą su dopingo kontrolieriais?

– Ne, visada viskas vykdavo tvarkingai. Be to, galiu atsakyti tiems, kurie įsitikinę, jog vartoju kažkokį dopingą – neva kitaip šitiek startų neatlaikyčiau. Kad nekiltų jokių klausimų – per praėjusius metus buvau patikrintas 28 kartus. Tai – labai daug.

Pavyzdžiui, mano draugas iš Belgijos, olimpinis vicečempionas, sakė mėginį per visus metus davęs tik du kartus. Nežinau, kodėl mane taip dažnai tikrina. Gal dėl rezultatų, gal dėl piniginių prizų, kuriuos laimiu. Jie investuoja, todėl turbūt nori būti garantuoti. O gal dėl to, kad draugauju su Sun Yangu (juokiasi – DELFI). Jei rimtai, esu tikrinamas taip dažnai, kad neįsivaizduoju, kaip šiais laikais būtų galimą kažką vartoti. Su dopingo kontrole negali būti jokių „palauk, negaliu“.

– Kokiomis keisčiausiomis aplinkybėmis yra tekę duoti dopingo mėginį ne varžybų metu?

– Sistemoje reikia pildyti, kur ir kada būsime, įskaitant ir skrydžius, persėdimus oro uostuose. Kai kada ir juose gali patikrinti. Bet pas mane kontrolieriai visada užsuka, kai būnu namuose. Niekada nesu gavęs nė vieno įspėjimo dėl to, kad manęs nerado deklaruotoje vietoje. Bet juk ir neturime ko slėpti, gali mane tikrinti nors ir kasdien. Dažniausiai svečiai atvyksta vakare, kai jau guliu lovoje. Paskambina, tenka lipti iš lovos, rengtis ir dažnai sėdėti iki nakties, nes procedūra užtrunka.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(32 žmonės įvertino)
4.9062

„Kalnas“ iš „Sostų karų“ debiutavo bokso ringe: smūgiu į petį išvertė patyrusį varžovą iš klumpių (11)

Buvęs pasaulio galiūnų čempionas ir Žydrūno Savicko varžovas Hafthoras Bjornssonas, žinomas...

„Hockey Punks“ iš Elektrėnų parsivežė įspūdingą pergalę

Sekmadienį Lietuvos ledo ritulio pirmenybėse sužaistos dar vienerios rungtynės. Elektrėnuose...

Tokijas sumažins sportininkų skaičių olimpiados atidarymo ceremonijoje (2)

Tokijo Olimpinių žaidynių organizatoriai pirmadienį paskelbė, kad šių metų dėl koronaviruso...

Pasaulio ledo ritulio čempionatas praranda rėmėjus: baltarusių padėka – higienos prekės ant automobilių (182)

Baltarusijoje organizuojamas pasaulio ledo ritulio čempionatas praranda svarbius rėmėjus.

Suvienija pomėgis ekstremalių pojūčių sportui – šuoliams su virve

Vieną vasaros popietę keli draugai susirinko ant 60 m aukščio uolos netoli Kararongo miesto...

Top naujienos

Dulkys: atsigavimo požymių verslas gali tikėtis kovą (77)

Pirmosios greitųjų koronaviruso antigenų testų siuntos turėtų šalį pasiekti mėnesio gale, o...

PSO bara turtingąsias šalis dėl vakcinų: jų veiksmai tik pailgins pandemiją

Pasaulis yra atsidūręs prie „katastrofiško moralinio žlugimo ribos“, jei turtingosios šalys...

Navalno grįžimas į Rusiją – rizikingas sprendimas: kodėl iš tiesų tyli Putinas (378)

Sekmadienį vakare nunuodyti bandytas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas iš Vokietijos...

Savo buvusioje darbovietėje sirgdamas COVID-19 liga užgeso žymus Klaipėdos krašto gydytojas (2)

Medikų bendruomenė neteko dar vieno savo nario. Šių metų sausio 17 dieną po dviejų savaičių...

Armonaitė apie pagalbą verslui: paraiškas bus galima pildyti nuo trečiadienio piktnaudžiaujantiems gali tekti grąžinti subsidiją (126)

Pirmajam pagalbos verslui paketui paraiškas verslas teikti galės nuo trečiadienio, – pirmadienį...

Rusijos krepšinio specialistas: Kurtinaitis turėjo labai silpną trenerių štabą Švedo klausimas – neliečiamas ir įpėdiniui

Buvęs Rusijos krepšinio rinktinės ir Maskvos srities „Chimki“ klubo strategas Sergejus...

„Ryanair“ stabdo skrydžius iš Vilniaus, lieka viena kryptis iš Kauno (46)

Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ dėl pandemijos ir kelionių ribojimų laikinai...

Grožio specialistai prašo Vyriausybės leisti darbą atnaujinti nuo vasario 1 dienos (3)

Kosmetikų ir kosmetologų asociacija savo ir Lietuvos grožio specialistų vardu kreipėsi į...

Paskubomis surengtas Navalno teismas, advokatei pranešta likus kelioms minutėms iki jo pradžios Navalnas: tai pasityčiojimas (536)

Aleksejaus Navalno teismas vyksta pačiame Chimkų policijos poskyryje, kur ir atvežė oro uoste...