Taip vadinamame „geležinio žmogaus“ nuotolyje dalyviai Galvės ežere turėjo nuplaukti 3,8 km, Trakų apylinkėse minti 180 km bei nubėgti 42 km. Čia varžovams jokių vilčių nepaliko 2020-ųjų Lietuvos triatlono taurės nugalėtojas, trasos šeimininkas Marijus Butrimavičius („Trakų triatlono būrelis“).

Marijus 3,8 km nuplaukė per 1 val. 11 sek. Ir prieš dviračių rungtį artimiausius konkurentus lenkė 7 minutėmis. Gimtųjų Trakų apylinkėse 180 km numynė per 4 val. 51:26 min. (37 km/val. greičiu) ir prieš bėgimo rungtį turėjo daugiau nei valandą siekusią persvarą.

Maratono nuotolyje M. Butrimavičius išsaugojo solidų pranašumą, 42 km įveikė per 3:24:55 val. bei užtikrintai iškovojo gražią pergalę visą „geležinio žmogaus“ triatlono distanciją įveikęs per 9 val. 22:49 min. Tai – neoficialus Lietuvos rekordas „Ironman“ nuotolio triatlone. Ankstesnis priklausė Edgarui Deduchovui, kuris Taline šį nuotolį buvo įveikęs per 9.30:42 val.

„Kai tokios varžybos vyksta tavo gimtajame miestelyje, visad norisi tik kuo geresnio rezultato, nors žinai, kad Trakų apylinkių trasos yra vienos sudėtingiausių Lietuvoje. Rekordinio rezultato buvo sunku tikėtis, bet užsispyrimas, valia nugalėjo ir man pavyko pagerinti prieš du metus pasiektą rezultatą ir tai yra neoficialus Lietuvos rekordas ilgo nuotolio triatlone“, – po varžybų socialiniame tinkle džiaugėsi M. Butrimavičius.

"Iron Trakai“ varžybų akimirkos

Antrą vietą iškovojo Gytis Junevičius – 10 val. 33:36 min., trečią vietą užėmė Aleksej Kaminskij („TRItonas“) – 10 val. 42:38 min.

Moterų įskaitoje varžėsi trys dalyvės, užtikrintą pergalę pasiekė Viktorija Kalvelytė („Kauno triatlono klubas“), nuotolį įveikusi per 11 val. 46:18 min. Antra liko Aistė Jurevičė („HighPeaks Lietuva“) – 14.23:01 val.), trečia jau gerokai po 22 val. Finišą pasiekė Monika Žilienė („Darna“, 16.29:58 val.). Iš viso „Ironman“ distanciją įveikė 34 atletai.

„Ironman“ distanciją įveikusi V. Kalvelytė prisipažino, jog per 11-ą trasoje praleistų valandų išgyveno ne vieną kritinę akimirką.

„Įveikiau skaičius, kurie galvoje atrodo kosminiai – 3,8 km plaukimo, 180 km dviračiu ir 42,2 km bėgimo. Bet tik galvoje, nes mūsų kūnai gali daugiau nei mintys. Net varžybų ryte nesupratau, ką aš ten veikiu, o kad reikės šokti į 17 laipsnių vandenį, nenorėjau galvoti. O šokti teko, bet laukiau iki paskutinės akimirkos, kad tik per daug jame neužsibūčiau.

Plaukti 3,8 km šiaip jau nėra mažai, bet jau antroje distancijos pusėje per visą kūną ėjo nežmoniškas šaltis. Išlipus nuo šalčio tiesiog drebėjau, virpėjo rankos, negalėjau daiktų nulaikyti, juo labiau apsirengti. Bet vargais negalais išsikrapščiau į dviračių rungtį. Dviračių trasa smagi, sunkesnė nei Kauno apylinkėse, ne kiekvieną kartą gali surinkti tiek sukilimo metrų (beveik 2 km).

Reikėjo važiuoti kažkaip ramiai, nes atstumas toks, kad nežinai kas tavęs laukia vėliau. O laukė jo didenybė maratonas. Pirmi kilometrais įveikti pagal galimybes, nebuvo kančia ar neįveikiamybė. Ir nuo 30 km kažkas susirinko kojas su visą jų energiją. Tapo labai sunku, pulsas krito, tačiau greičiau judėti tiesiog negalėjau. Liko du bėgimo ratai, mintyse buvo žodžiai vistiek kažkaip įveiksiu, nesvarbu laikas. Pasiekus finišo tiesiąją emocijos neapsakomos, sunku buvo patikėti, kad neįveikiama buvo įveikta!“, – įspūdžiais feisbuke dalinosi V. Kalvelytė.

Viktorija Kalvelytė

Pusės „Ironman“ nuotolyje dalyviai turėjo nuplaukti 1,9 km, numinti 90 km bei nubėgti 21 km. Čia triumfavo varžovams jokių vilčių nepalikęs Gediminas Pajėda (BTT Cloud) – 4 val. 24:27 min. Gediminas atitrūko dviračių rungtyje, bėgimo kilometruose apgynė lyderio poziciją ir artimiausią varžovą lenkė 13 minučių.

Antrą vietą iškovojo Donatas Stulgys („S-Sportas“, 4 val. 37:30 min.), trečias – Justas Stanys („Orkos“, 4.38:33 val.).

Moterų įskaitoje varžėsi 10 dalyvių, o nugalėjo visose rungtyse tempą diktavusi Inga Paplauskė („TRItonas“) – 5.02:14 val. Antrą vietą iškovojo Brigita Latvelytė (Kauno triatlono klubas) – 5.38:14 val., trečia – Ingrida Stankutė (5.52:25 val.). Iš viso pusės „Ironman“ distanciją įveikė 81 triatlonininkas.

Atletai varžėsi ir estafečių įskaitoje. „Ironman“ distancijoje nugalėjo „MS Challenge Team“ (Edgaras Štura, Nerijus Kuncaitis, Aurimas Skinulis) komanda – 9 val. 01:636 min. Ši ekipa jau po E. Šturos plaukimo turėjo 17 min. persvarą nuo artimiausių konkurentų, o pergalę įtvirtino A. Skinulis, maratono nuotolį įveikęs per 2.46:19 val.

Antrą vietą iškovojo „Tritono“ trijulė Tomas Gruslys, Gediminas Garbauskas ir Airidas Gražinskis – 9 val. 48:12 min. Ji tik 2 min. lenkė „Ikigai Team“ ekipą, o į antrą poziciją išsiveržė bėgimo rungtyje. „Ikigai Team“ nariai Donatas Budzinauskas, Gediminas Linkus ir Donatas Adamonis nuotolį įveikė per 9.50:16 min.

Pusės „Ironman“ distancijoje netrūko intrigos iki pat paskutinių kilometrų. Čia triumfavo „TRItono“ trijulė Jevgenijus Tolstokorovas, Mantas Kukenys bei Edgaras Savickis, kurie trasoje užtruko 4.47:16 min.

Jie tik pusantros minutės aplenkė Aidą Gudaitį, Andrių Saulevičių ir Tomą Bizimavičių, kurie nuotolį įveikė per 4.48:38 val. Pastarieji prieš bėgimo rungtį buvo treti, nuo „tritonų“ atsiliko beveik 6 min., o nuo pirmavusios „MKS14 Seals“ ekipos juos skyrė beveik 10 min. Bėgime T. Bizimavičius sparčiai vijosi varžovus, tačiau dramatiškos pergalės išplėšti nepavyko.

Trečią vietą užėmė „HighPeaks Lietuva“ trejetas – Donatas Kazakauskas, Justas Mažuolis, Povilas Pečiukonis (4.51:29 val.).

Visiems, pasiekusiems finišą, organizatoriai paruošė specialias dovanas – specialiai šiam renginiui sukurtus džemperius bei, žinoma, finišavusių krūtines papuošė simboliniai atminimo trofėjai – medaliai.

„Iron Trakai“ – vienintelės „Ironman“ distancijos triatlono varžybos Lietuvoje. Tokiam nuotoliui besiruošusiems atletams tai buvo bene vienintelė galimybė šiemet pasipuošti „geležinio žmogaus“ medaliu ir tą padaryti gimtinėje, nes šiemet didžioji dalis stambių tarptautinių triatlono renginių perkelti į kitus metus, o jei ir vyksta, dėl COVID-19 situacijos atletams sudėtinga pasiekti užsienyje numatytus tokio pobūdžio triatlono renginius.

„Iron Trakai“ triatlono varžybos vyko antrąkart po metų pertraukos. 2018-aisiais, minint Lietuvos Nepriklausomybės 100-metį, varžybų organizatoriai ieškojo „100 geležinių“, kurie stotų prie „geležinio žmogaus“ distancijos starto linijos. Ir renginys pavyko: daugiau nei šimtinė atletų Trakuose įveikė „Ironman“ ar pusės „Ironman“ distancijas.

„Iron Trakai“ varžybomis baigėsi 2020-ųjų triatlono sezonas Lietuvoje.